Dlaczego nie MMORPG??

+

Dlaczego nie MMORPG??

  • Tak

    Votes: 7 29.2%
  • Nie

    Votes: 17 70.8%

  • Total voters
    24
  • Poll closed .
Dlaczego nie MMORPG??

Może w końcu jakaś polska firma wydałaby RPG online, przecież to swoista żyła złota.Dlaczego więc nie przygotować również Wiedźmina pod tym kątem??
 
Mahakala said:
Może w końcu jakaś polska firma wydałaby RPG online, przecież to swoista żyła złota.Dlaczego więc nie przygotować również Wiedźmina pod tym kątem??
Rzucać się z pierwszym projektem na MMORPG to raczej samobójstwo, dlatego.
 
Może chcieliby najpierw zdobyć większe doświadcznie? Może MMORPG w przypadku wiedźmina to jeszcze trudniejsze zadanie niż single ? Może po prostu takie mieli marzenia aby zrealizować własnie grę single w której możliwości ukazania fabuł ,skomplikowania i klimatu świata ASa są większe. Multum możliwości.
 
Ja bym się tym tak bardzo nie przejmował. Gra na razie prezentuje dość wysoki poziom, a wbrew temu, co niektórzy sugerują, samotnych graczy jest bardzo dużo na świecie i tak szybko (jeśli w ogóle) nie znikną. A ja sądze, że jak Wiedźmin wypali CDPR poważnie się zastanowi nad zrobieniem wersji online.
 

kogut

Forum veteran
Mahakala said:
Może w końcu jakaś polska firma wydałaby RPG online, przecież to swoista żyła złota.Dlaczego więc nie przygotować również Wiedźmina pod tym kątem??
Szukasz polskiego MMORPG? To zainteresuj się Mimesis Online, zamiast mówić "wreszcie".
 
Kogut said:
Szukasz polskiego MMORPG? To zainteresuj się Mimesis Online, zamiast mówić "wreszcie".
Ale powiedz mi czym się tu interesować skoro:
http://www.thgate.com/mimesis.php said:
Starting March 10, 2005 Mimesis Online will no longer be in service.
 

kogut

Forum veteran
To była po prostu odpowiedź na "Może w końcu jakaś polska firma wydałaby RPG online". Nie mówiłem nic, że można sobie w to pograć .
 
Trzeba popatrzeć też na trudności wynikające ze zrobienia Wiedźmina Online Gra nie może być sobie tak o zrobiona :p Usytuowanie gry w czasie odgrywa bardzo ważną rolę... Kolejną rzeczą są zadania, dla wiedźmina zadań będzie dużo. Ale w grze MMORPG powinny się pojawić jeszcze inne klasy. Co np. taki mag mógłby robić? Eliksiry młodości? Przecież jak są hordy wiedźminów to po co mag miałby zabijać potwory? Jak dla mnie Wiedźmin powinen zostać grą dla pojedńczego gracza. Andrzej Sapkowski stworzył zbyt prawdziwy świat aby mogły się w nim znaleźć tysiące wiedźminów Oczywiście może jestem w błędzie, ale to jest tylko moje skromne zdanie
 
Kogut said:
Nie mówiłem nic, że można sobie w to pograć .
No fakt Ale i tak ta dyskusja przypomina mi rozważania na temat trybu multiplayer, który już był poruszany. Jak na razie gra ma opierać się tylko i wyłącznie na Geralcie także nie ma możliwości grania kim innym, a co za tym idzie odpada możliwość konkurowania z innymi graczami. Jednak jeżeli Wiedźmin okaże się sukcesem (w co oczywiście nie wątpię ) to myślę, podobnie jak Draghmar, że CDPR zastanowią się nad wersją On-Line albo chociaż multi.
 
Świat wiedźmina nie nadaje sie na MMORPG. Bo albo mielibysmy do czynienia z tysiacami wiedzminów, co mija się zupełnie z tym co jest w książce, albo nie można by mieć postaci wiedźmina, co bardzo pogorszyło by szanse tej gry.
 
A moim zdaniem świat wiedźmina doskonale nadaje się do stworzenia na jego podstawie gry MMORPG. Przecież mogłyby być dostępne po prostu różne rasy, nie każdy musiał by grać wiedźminem, na pewno niektórzy woleli by zagrać sobie krasonludem, elfem, czy też czarodziejką (zgadnijcie jaką )
 
krasnoludem czarodziejką? :p Nie no naprawdę kilka tysięcy wiedźminów byłoby przesadą...
 
Przecież już to wałkowaliśmy - realizm w grze a w książkach czy rzeczywistość to różne pojęcia.
 
Wiesz moznaby wyodrębnić pare klas wiedzminów kolejne tyle magów,a poza tym niekoniecznie trzeba byc wiedzminem zeby połamać kilku typa(Bonhart,Zabójca z opowiadania Miecz Przeznaczenia,Cykada,Łasicowaty fechmistrz z 4 tomu itd)...
 
MMORPG to np. World of Worcraft lub Guild Wars, a RPG no to wiesz... Po prostu MMORPG jest gra na abonament i posiada tylko opcje gry w internecie (brak single'a).
 
Nie jestem pewien, ale chyba Polacy robili MMORPG "Mimesis", który swojego czasu cieszył się (ponoć) niemałą popularnością.
 
Eddie said:
MMORPG to np. World of Worcraft lub Guild Wars, a RPG no to wiesz... Po prostu MMORPG jest gra na abonament i posiada tylko opcje gry w internecie (brak single'a).
Śmiem się nie zgodzić w pełni z Twoją wypowiedzią Guild Wars to nie MMORPG, to jest CORPG.Jeszcze jedno. Guild Wars nie posiada miesięcznego abonamentu i jest w pełni darmowe... oczywiście najpierw musisz sobie grę kupić, ale potem już nic nie płacisz.
 
Top Bottom