Dlaczego w beczkach nie mam kart Syndykatu?

+
Cześć, jeszcze przed wydaniem dodatku Novigrad miałem trochę beczek w zapasie, teraz otworzyłem jakieś 5 beczek z zestawu podstawowego i w żadnej z nich nie miałem ani jednej karty Syndykatu. Czy oznacza to, że karty nowej frakcji będą dopiero w beczkach kupionych po wydaniu dodatku, czy też przez jakiś czas w ogóle można zdobyć te karty kupując tylko beczki Novigradu?
 

Gyg

Forum regular
Syndykat ma swoje własne beczki - tylko z nich dostaniesz karty Syndykatu.
 
Czyli beczki standardowe już na zawsze będą tylko dla 5 frakcji, Syndykat i każda ewentualna kolejna frakcja będą miały tylko swoje beczki?
i rozumiem, że w beczkach standardowych nie ma również kart z Krwawej Klątwy? Do tej pory myślałem, że beczki z Krwawej Klątwy są jedynie po to, żeby mieć karty tylko z tego dodatku, ale w standardowych też się pojawiają, bo w tych są po prostu karty z całej gry.
 
Last edited:
Na razie każdy nowy dodatek, to nowy rodzaj beczek, ponieważ najnowszy dodatek Novigrad dodał karty tylko syndykatu, to znajdują się w nim tylko karty syndykatu. W krwawej klątwie wszystkie istniejące wtedy frakcje dostały po kilka kart, więc możesz w nich znaleźć karty dla wszystkich frakcji poza syndykatem. A w beczkach zestawu podstawowego są chyba wszystkie karty, które były przy wyjściu z bety (chyba bez wojny krwi).

W skrócie każdy nowy dodatek to nowe beczki, które zawierają nowe karty z dodatku, jeżeli nowy dodatek doda karty tylko dla jednej frakcji, to będą tam karty jednej frakcji. Jeśli dodatek wprowadzi karty dla wszystkich frakcji, to w beczkach znajdziesz tam karty dla wszystkich frakcji. Ale zawsze będą to tylko karty z tego dodatku, którego dotyczy beczka, więc w beczkach standardowych nie ma kart z dodatków, ponieważ one ich nie dotyczą.

Ja sam nigdy nie trafiłem na to, żeby w beczkach standardowych trafić na karty z dodatku. W sklepie wewnątrz gwinta masz informację, że beczki z zestawu podstawowego zawierają tylko karty z zestawu podstawowego. Możesz tam pójść i zobaczyć, jaki zestaw zawierają odpowiednie beczki, a potem w opcji "tworzenie talii" wybrać odpowiedni zestaw i zobaczyć wszystkie karty z zestawu.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Myślę, że warto dopisać, iż beczki frakcyjne nie są pod tym względem ograniczone i np. w beczce frakcyjnej Nilfgaardu są karty NG z zakresu podstawy oraz dodatków.
 
W sumie racja, tak to powinno wyglądać. W zwykłych beczkach szansa na wszystkie karty, a te z dodatków niech posiadają karty tylko z dodatku.
 
Top Bottom