Dlaczego za prawie każdym razem jak widzę patch to nie mogę przeczytać o tym co się zmieniło na forum tylko muszę sam tej informacji gdzieś szukać?

+

Lexor

Forum veteran
Jak w tytule. Teraz widzę znowu był, a na oficjalnym forum / stronie internetowej* nic nie ma.

Czy to naprawdę aż takie trudne od razu napisać na forum / stronie* co się zmieniło?

Mam się sam domyślać jakie zaszły zmiany? Dlaczego notki aktualizacji nie mogą być wszystkie w jednym miejscu?

Co do samych notek, to po jakimś czasie je znalazłem:
Dlaczego nie można po prostu napisać wszystkich zmian, a podawane są jedynie te "główne"?

@Alicja. @Burza46 Dlaczego CDPR olewa tak proste rzeczy?

* EDIT: Post pisałem z perspektywy osoby, która ma zwyczaj wchodzenia na oficjalne forum i dlatego odnosiłem się w nim w pierwszej wersji jedynie do forum. Nie zmienia to jednak faktu, iż pojawienie się informacji na forum jest jedynie konsekwencją publikacji owej informacji na stronie głównej - stąd pododawałem w moim poście odpowiednie odniesienia.
 
Last edited:
Zapraszamy na discorda Playgwent.com, tam zawsze jest informacja na bieżąco ;)
 

Lexor

Forum veteran
Nie mam dostępu do discorda.

Uważam, że tego typu informacje powinny pojawiać się na stronie internetowej, do której dostęp ma o wiele więcej osób.
 
Czyli informacja powinna być dostępna na forum, na którym jest maks 20 osób? Faktycznie o wiele więcej osób niż na discordzie/twitterze.
 

Lexor

Forum veteran
@Seavro: Jeśli jeszcze tego do tej pory nie zauważyłeś to na forum można po prostu komentować oficjalne informacje, które same w sobie pojawiają się na głównej stronie. Nie trzeba wchodzić na forum by je przeczytać. A każda oficjalna informacja publikowana na stronie głównej z automatu pojawia się też na forum.

Ilość osób wchodzących na samo forum nie ma więc w tym przypadku żadnego znaczenia.

EDIT: Dodałem wytłumaczenie do pierwszego postu.
 
Last edited:

Gomola

Forum veteran
Jak miałbym coś zaproponować, to na głównej stronie, obok społeczności powinna być zakładka (rozwijana) changelog, aktualizowana na bieżąco, łącznie z hotfixami.
 

Lexor

Forum veteran
@Gomola: dokładnie tak powinno być. Nie może być tak, że w grze, która wymaga sporej ilości kombinowania i testowania różnych rozwiązań na własną rękę, gdy wychodzi aktualizacja to nie jest dokładnie opisana - CDPR to chyba nie jest jakieś studio "zarządzane przez pana Janka z biurem w przydomowym garażu", tylko, zdaje się, poważna firma, której powinno zależeć na własnych klientach.

Gra sama w sobie ma duży potencjał, ale żal patrzeć jak CDPR go marnuje przez głupie zagrywki - brak dokładnych opisów aktualizacji to jedna z takich wielu. Sądzę, że w firmie brakuje osób, które rozumieją potrzeby graczy, brakuje tam też osób trzymających pieczę nad takimi drobiazgami, a wszystko co robią to robią poniekąd "na siłę" - jako odbiorca produktu i gracz (a także, w przeszłości, recenzent) nie widzę tam tej "sklepowej" pasji (o której Sklep czasem wspomina gdy wchodzimy do jego działu).

Przy okazji napiszę coś co nie daje mi spokoju od dłuższego czasu i zapytam resztę o opinię: czy Wam też mrozi krew w żyłach to co się dzieje na streamach? Mam tu na myśli rzeczy typu "czytanie z kartki" i "odfajkowywanie kolejnych rzeczy" zamiast "profesjonalnej prezentacji". Szczególnie jest to zauważalne kiedy zaczyna się dialog między prowadzacymi i w czasie gdy jeden mówi i zwraca się do drugiego to ten drugi w tym czasie spogląda na kartkę jakby miał tam zapisane co ma odpowiedzieć (a może serio ma). Brak profesjonalizmu oraz, poniekąd, dobrych obyczajów.

Nie ma sensu szukać nowych rzeczy czy rozwiązań, które maja przyciągać graczy, skoro obecna maszyna CDPR nie funkcjonuje jak należy.
 
Last edited:

MaRIB1

Forum veteran
Temat na forum o zmian w nowym patchu obejrzało na forum 2610, które większość pewnie kliknęła link ze strony głównej, Discord, który można śmiało porównywać do rozbudowanego quake.net'u, gdzie z organizowała się mini społeczność, a takie społeczności są na każdych innych social media'ch jak forum, tweeter, facebook, reddit, discord. Każda mini poprawka powinna być odnotowywana na głównej w grze, albo chociaż w samej grze zrobić changelog.
 

Lexor

Forum veteran
Temat na forum o zmian w nowym patchu obejrzało na forum 2610, które większość pewnie kliknęła link ze strony głównej

Hmm... Jak tak napisałeś to jestem ciekawy jednego: czy te podane 2610 odsłon tematu na forum to liczba wszystkich odsłon notek aktualizacji (ze strony głównej i z forum w sumie), czy też tylko tych, zrobionych przez osoby, które czytały temat na forum lub które po przeczytaniu treści na stronie głównej weszły w komentarze?

Innymi słowy: czy przeczytanie treści tematu jedynie na stronie głównej też odnotowywuje się jakoś na forum? Bo tu nie jestem pewien jak to działa.

PS. 2610 odsłon to liczba odsłon tylko polskiej wersji, angielska wersja ma już ich prawie 5000.
 
W grze była zakładka wiadomości, która na tę chwilę jest usunięta. Tam mogą pojawiać się właśnie "changelogi", zapowiedzi jakichś turniejów czy dodatków lub trybów aren. Ogólnie jakieś ciekawe newsy ze świata gry.
 
Dziś były dwie aktualizacje - i co, znowu to samo? Żadnej informacji na stronie internetowej.

Tracę nadzieję, że CDPR kiedykolwiek zacznie poważnie traktować swoich klientów.
 
Tracę nadzieję, że CDPR kiedykolwiek zacznie poważnie traktować swoich klientów.

Mi same patche i sytuacja gry wystarczą by to rozumieć. Nic więcej nie napiszę bo dostanę kolejnego bana za mówienie prawdy.
 
Czyli informacja powinna być dostępna na forum, na którym jest maks 20 osób? Faktycznie o wiele więcej osób niż na discordzie/twitterze.


Dla przykładu, na forum (oficjalne forum cdprojektu odnośnie Gwinta) wchodzę codziennie. Na discorda i twittera - wcale.
Więc owszem, takie informacje winny sie pojawiać na forum.
Ba. Przecież zwykłe kopiuj - wklej pozwoliłoby pracownikowi w 5 minut skopiować tą samą wiadomość na wszelkie używane przez firmę oficjalne strony/fora.
 
Istotne dla graczy patche mają opis. A to, że naprawiają jakieś błędy na bieżąco, o których często nawet nie wiem... Nie potrzebuję opisu takiego patcha. A sorry, nietrudno się domyślić, co taki mały, niezapowiedziany patch zrobił. Przecież nie wywrócił balansu do góry nogami i nie zmienił 200 kart.
 
Istotne dla graczy patche mają opis. A to, że naprawiają jakieś błędy na bieżąco, o których często nawet nie wiem... Nie potrzebuję opisu takiego patcha. A sorry, nietrudno się domyślić, co taki mały, niezapowiedziany patch zrobił. Przecież nie wywrócił balansu do góry nogami i nie zmienił 200 kart.

Czyli uważasz, że np. opis aktualizacji 3.1.1, o którym informację cytuję z twittera w pierwszym poście nie był na tyle "istotny" by pojawić się na oficjalnej stronie Gwinta? Bo ja myślę, że był. Nawet jeśli błędy są "mało znaczące" to dobrze wiedzeć że coś zostało naprawione. To że Ty się z nimi nie spotkałeś o niczym nie świadczy, bo np. ja gram dość dużo testując różne talie i zapamiętuję czy coś działa czy nie, więc każdy taki szczegół może być ważny.
 
Istotne dla graczy patche mają opis. A to, że naprawiają jakieś błędy na bieżąco, o których często nawet nie wiem... Nie potrzebuję opisu takiego patcha. A sorry, nietrudno się domyślić, co taki mały, niezapowiedziany patch zrobił. Przecież nie wywrócił balansu do góry nogami i nie zmienił 200 kart.

Jeżeli gra ma być kompetetywna, zachęcać graczy do mistrzostwa, istnieć w ramach "e-sportu" to nie ma żadnej dyskusji - każdy patch, naprawiajacy cokolwiek powinien być jasno i natychmiast opisywany. Ktoś kto nie gra w tą grę kompetetywnie może tego nie rozumieć, ale dla profesjonalisty, który wie o tym, że istnieje jakiś błąd i ten błąd wpływa na jego gameplay takie informacje są bardzo ważne.

No, ale wiadomo, że jak wychodzi pare ramek i skórka to trzeba o tym zatrąbić w każdym możliwym miejscu :)
 
Top Bottom