Do poprawki- komjuniti radzi REDom

+
Do poprawki- komjuniti radzi REDom

Witam, postanowiłem przezwyciężyć ogromny strach przed zakładaniem nowych tematów i zaryzykować kontrakt na moje życie. Natchnął(...) mnie do tego udostępniony dzisiaj filmik ukazujący gameplay, a konkretnie masakre nieszczęśników którzy nie zdawali sobie sprawy z tego, że Pan Maciek gra na godmodzie. Aby nasze narzekania nie zostały niezauważone proponuje podzielić się tutaj z Red Studio uwagami na temat tego, co według was zostało przez nich skaszanione i wymaga niezbędnych zabiegów chirurgicznych. Nie chodzi rzecz jasna o to aby sobie po CDP pojeździć, ale o to aby Witcher był jak najbliższy doskonałościPrzed wszystkim... smugi
- 3xM - said:
Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić to smugi za mieczem, jest ich IMHO troszkę za dużo.
Geno said:
Dokłądnie to samo mnie mierziło - smugi -
MasPingon said:
- SMUGI PRZY CIOSIE MIECZEM. Czy znalazła się choć jedna osoba której się to podobało?? Kiedy na to patrzyłem przed oczami stanęły mi japońskie erpegi i dungeon siege (nie,to nie ma być komplement). Jeśli trzeba stworze ogólnoforumą petycje na rzecz zniesienia tego padzierajstwa ;] Wiem, że mają one sprawić,że walki będą jeszcze bardziej efektowne ale wywołują dokładnie odwrotne wrażenie
Crow said:
Według mnie smugi mogłyby być mniej widoczne. Powinny lekko podkreślać ruch miecza. Są rzeczywiście troche za jasne i za wyraziste.
arczi said:
nie wiem, przez te smugi gra przypomina durna siekanine... rzeczywiscie jest dynamika, niemniej zachowanie wrogow pozostaje nadal wiele do zyczenia. wszystko bedzie ok, tylko nie te smugi!!
Yarpen Zirgin said:
te smugi są okropne:/
2 Znak Igni
- 3xM - said:
A co do znaku Igni, to też nigdy go sobie nie wyobrażałem go jako fireball'a. IMO o wiele lepiej wyglądałoby to, jeżeli podczas rzucania znaku przez Geralta, wokół przeciwnika przez chwilę "koncentrowałaby" się jakś energia i nagle stawałby w płomieniach.
Szczerze mówiąc taki zwykły fireball mi się też nie podoba, chociaż ja sie nie znamMasPingon38867.0272916667Temat o zauważonych bugach.
 
No i popracujcie jeszcze nad AI wrogów bo po zachowaniu grubasa widać, że jest niedoskonałe. Chodzi o to, by ogłuszonego Wiedźmina przeciwnicy dalej okładali bronią przez okres jego otumanienia, a nie olewali go w tak sztuczny sposób. Oczywiście wierzę, że to tylko z powodu wczesnej wersji, niemniej na wszelki wypadek zamieszczam tu tę wątpliwość.
 

doget

Forum veteran
na początku filmiku miecz wiedzmina wychodził tak jakby z jego włosów wiecie o co chodzi
 

arczi

Forum veteran
uwazam, ze glupią sprawą jest "wytrzymalosc" przeciwnikow. koles zupelnie nieopancerzony przyjmuje na klate 10 wiedzminskich ciosow, po czym dalej biega niczym nowonarodzony. ja wiem, ze w grach rpg sa jakies dziwne punkty zycia, niemniej warto byloby zadbac o pewien realizm chocby w niewielkim stopniu, np. niech ma mniej tych zyc,a niech bedzie go trudniej trafic. (no chyba ze kolega REDowiec gral na hardzie.)
 
Yarpen Zirgin said:
mogę się mylić, ale wydaje mi się że oni byli tak zrobieni ze wzgl. na prezentacje.
Oczywiście, koledzy chcieli pokazać walkę w całej okazałości. Co by było jakby kolesie padali po ciosie lub dwóch? Z tej walki dużo byście nie zobaczyli.
 
Dobry pomysł Mas Z tym Ai to rzeczywoście jeszcze będzie troszkę roboty może kiedyś jakaś taktyka się wykluje bo łucznik chyba powinien spylac jak dystans się niebezpiecznie zmniejsza a nie stać jak kołek. Podobnie z innymi ludkami ale wierze w zdolniachy z CDPR ,że się jeszcze więcej wykażą. Podoba mi sie jak niemiłosiernie zapyla wiedźmin do przodu , całkiem dynamiczne a w połaczeniu z odbijanymi bełtami troche wygląda jak scena z Top Gun albo Za linią wroga tylk zamiast AIM 9 czy innego badziewia leci bełt lub strzała, naprawdę miałem skojarzenia z dog fightem .Wesoło wygląda też ludzik jak płonąc ucieka szukając wody chyba - liczę,że będzie parę lub para wersji tego rodzaju śmierci, żeby może nie ograniczało się tylko do ucieczki i bęc. Ogólnie jednak jak to mówią git - widać rozwój.
MasPingon said:
Natchnił mnie
Mas tak to się odmienia? Nie w ramach czepiania się po prostu jakoś nie widziałem takiego zestawu ale mature miałem dawno więc kto wie.....
 
Geno said:
Z tym Ai to rzeczywoście jeszcze będzie troszkę roboty może kiedyś jakaś taktyka się wykluje bo łucznik chyba powinien spylac jak dystans się niebezpiecznie zmniejsza a nie stać jak kołek. Podobnie z innymi ludkami ale wierze w zdolniachy z CDPR ,że się jeszcze więcej wykażą.
Moim zdaniem w tym akurat aspekcie AI trzyma klase. Bardzo podoba mi sie, ze lucznik uciekl na wzgorze, by zwiekszyc zasieg. Brawo! Nieco gorzej faktycznie wyglada sprawa np. z tym grubasem, czekajacym az Geralt laskiewie sie podniesie z ziemi, ale to oczywiscie wynika z wielu roznych aspektow i jestem przekonany, ze w pelnej wersji czegos takiego nie uraczymy.
 
Tez jestem za usunieciem smug.Wiedzmin turla sie po ognisku i nie zapala mu sie grzywa.Ognisko nie rzuca cieni.Generlanie to g.... widac ;)Tyle ode mnie.edit: po 2. odtworzeniu dodaje dwa duze plusy:swietne kóleczka Geralta wokól przeciwnikaptaki zrywaja sie do lotu pieknie na tle nieba ;)PS Ciekawe czy wygodnie robi sie przewroty w tyl z mieczem na plecach :)
 
Panowie (i Panie jeśli taka tutaj pisała, po nickach nie wiadomo) nie róbcie śmietnika z takiego tematu Co do samych poprawek to myśle że zrobienie bardziej przeźroczystej smugi mogłoby dać lepszy rezultat (byłaby mniej widoczna, ale też widać byłoby ruch miecza). Co do AI dodanie dobijania jak jesteś nie przytomny byłoby realistyczne, ale za to obniżałoby to masakrycznie szanse na przetrwanie - wątpie abyś wstał jakby cię cały czas dobijał Także w sumie nie jest źle ale tak dziwnie to wyglada że grubasek sobie spokojnie stoi, można kombinować i zrobić dobijanie z możliwościa przeturlania się aby uciec przed tym Co do znaku Igni to jak sam "narrator" (nie pamietam kto mówił podczas filmiku) powiedział że przypomina "fireball", w sumie ja bardziej przyłaczyłbym się do opisu 3xM, w sumie tak sobie to wyobrażałem
 
Smugi wygladaja kiepsko i wg mnie sprawiaja zle wrazenie. Na starszych filmach wyglada to o niebo lepiej, na przyklad na "combat"(ten z gameplay'em) prawie ich nie ma, a jesli juz to sa to smugi krwi ciagnace sie za mieczem. Animacje i wielosc wyprowadzanych przez Geralta ciosow jest naprawde dobra, podobalo mi sie zwlaszcza to jak obchodzil przeciwnikow.P.S. Witam wszystkich Forumowiczow!Dobra, zwracm honor. Jucha sie leje tylko tego nie widac dobrze na tym super ostrym filmiku
 
No właśnie. Gdzie podziały się ślady krwi na mieczu, widoczne obvrażenia u wrogów i litry lejącej się posoki??Czyżbyście z tego zrezygnowali??Na filmiku tego nie widać, widać natomiast nasze faworyty, czyli piękne smugi
 
Kochani, pamiętajcie, że do wydania gry jest jeszcze sporo czasu. O ile zrozumiałem cel tej prezentacji (a mam nadzieję, że mi się to udało), było to zaprezentowanie przebiegu walki, możliwości i umiejętności Geralta. Także nie spodziewajcie się, że na pokazówce skupionej na jednej rzeczy będą widoczne wszystkie szczegóły. Uzbroić się w cierpliwość trzeba, ot co
 
Daerdin said:
Kochani, pamiętajcie, że do wydania gry jest jeszcze sporo czasu. O ile zrozumiałem cel tej prezentacji (a mam nadzieję, że mi się to udało), było to zaprezentowanie przebiegu walki, możliwości i umiejętności Geralta. Także nie spodziewajcie się, że na pokazówce skupionej na jednej rzeczy będą widoczne wszystkie szczegóły. Uzbroić się w cierpliwość trzeba, ot co
Dokładnie... pamiętajcie, że ta prezentacja miała pokazać różne aspekty rozgrywki. Gdyby np. po upadku Wiedźmina grupa przeciwników zaczęła go glanować do końca to już nic byśmy wiecej nie pokazali. To samo z AI przeciwników. W prezentacji nie chodziło o to by pokazać jak niezwykle inteligentni są wrogowie. Zwróćcie uwagę, że pokaz jest zaplanowany wedle ścisłego schematu - najpierw jeden przeciwnik, potem łucznik, potem grupa, potem boss. Wiadomo, że w grze każda kolejna lokacja nie będzie budowana w ten sposób - to tylko przykład pozawalajacy prezenterom pokazać różne aspekty systemu walki Smugi... hehe... Jak napisałem w innym wątku, Wasze uwagi tym razem na pewno zostaną rozpatrzone przez chłopaków z produkcji. Jak będą jakieś efekty tych dyskusji wewnątrz firmy to puszczę jakieś info na forum
 
Aha - wyciąłem kilka postów prywatnej wymiany zdań - zależy mi na tym by ten wątek był, w miarę możności, konkretną informacją dla developerów na temat waszych oczekiwań.
 
Top Bottom