Do poprawki- komjuniti radzi REDom

+
Już gdzieś o tym pisałem, ale powtórzę: przydałby się klawisz służący do przełączania między biegiem i chodem Geralta w trybie TPP. W pozostałych dwóch trybach da się iść powoli, gdy kliknie się kursorem w miejsce blisko Geralta. Czemu gracze używający kamery "znad ramienia" nie mogą się czymś takim cieszyć? Geralt tylko biega i biega... :p Ja wiem, że to niepotrzebna pierdółka, ale chciałbym, by Geralt czasami "pobujał się jak prawdziwy macho"... ;D Chyba nie byłoby z tym zbyt wiele roboty? Może dałoby radę wcisnąć to do E.R.?
 
Napisze co mi sie nie podoba dalej w wiedzminie, gram na patchu 1.3 od poczatku pierwszy raz i wymienie co mi sie nie podoba w trakcie gry i jakies sugestie....- gdy sa rozmowy gdzie sie zaczyna od "..." to automatycznie dalej nie przeszkakuje trzeba kliknac- jak mowilem czcionka moglaby byc ladniejsza- brak pokazywania exp po zabiciu wroga- nie mozna przeszkakiwac przez plotki (chocby automatyczne przy podejsciu do niego) po co biegac na okolo ?- brak zeskakiwania z pomostow i wdrapywanie sie na nie- troche za duzy zasieg miecza w trybie grupowym- animacje podnoszenia, grzebania w beczkach i otwierania drzwi zamiast odrazu przechodzenia do lokacji,to narazie tyle jak znajde nowe to dopisze
 
- Możliwość niesienia pochodzi oraz miecza równocześnie.- Zatrzymanie gry podczas rozmów. (Troche irytuje jak potwory atakują naszego bohatera gdy ten spokojnie gada sobie z Lambertem czy kimś innym)
 
Jest jeszcze jedna rzecz, która mi się niepodoba w Wiedźminie, a mianowicie niebo i słońce. Nie wiem, czy tylko u mnie tak jest (mam mocny komputer i gram na full), bo w końcu realistyczne efekty oświetlenia chyba miały być jednym z atutów gry, przed premierą chwalono się nimi w gameplayach, ale pozycja słońca kompletnie nie pokrywa się z cieniami i odbiciami na wodzie. Nie raz się nie mogłem nadziwić, czemu cienie rzucane przez postać biegną w zupełnie innym kierunku niż te rzucane przez budynki. A promienie słońca odbijające się na tafli wody biegną zygzakiem, na dodatek słońce znajduje się w całkiem innym położeniu. W ogóle to słoneczko jest jakieś takie... nijakie, małe, za słabo świecące... To samo się tyczy nieba - jest po prostu brzydkie. Ładniejsze słońce i niebo było nawet w Gothicu 2 czy teraz w Mount&Blade. Może wypadałoby nad nimi trochę popracować?
 
nie mozna wywalac z ekwip, do np. znalezionych kuferkow jakichs przedmiotow tylko mozna je wywalac na ziemie, bzdura- po co za kazdym razem sie pyta gra czy chcemy sprzedac dany przedmiot hm;/- nie mozna czytac ksiazek znajdujacych sie w kufrach, szafach (np. prawy klik przeczytac i nara, po co to nosic, bzdura)- dodac mozliwosc nagrywania jakichs walk- dodac mozliwosc odkrywania cutscenek i ogladania ich z menu po dojsciu w grze do jakiegos momentu, albo jakichs ciekawszych rozmow,- przegladanie galerii kart panienek..- dodac jakies drzewko - sciezke prowadzonej gry zeby na koncu mozna bylo zobaczyc z kim jak gadalismy by podczas powtornej rozgrywki zagrac inaczej, cos takiego jak przebieg podrozy - ogladanie z menu w miare postepu w grze- odpoczywanie przy dowolnym ognisku w domu (nie tylko u tych osob gdzie sie da porozmawiac i wybrac ta opcje)W opisie o wielebnym jest literowka:"Ła(t)wo więc znajduje winę tam gdzie jej nie ma, ignorując prawdziwe wystepki"brak T w łatwo
 
- chowanie pochodni po podniesieniu lub przeszukaniu czegos np. beczki to beznadzieja- moze tak zrobic np. mozliwosc korzystania ze skladnikow w kufrze w karczmie gdy odpoczywamy ?tzn zeby nie trzeba bylo przenosic wszystkiego gdy chcemy cos uwazyc i nie szukac po skladnikach, tylkodajemy na odpoczynek, wybieramy co chcemy zrobic jaka miksture i siup medytacja... bo oczywiste ze przy kazdej wizycie w karczmiewywalamy wszystkie skladniki ziola i inne materialyt zeby mozna bylo podnosic nowe przy wykonywaniu questów,- nie pokazuje poprawnie drogi na pola w quescie o lusterku akt IV
 
nie ma menu ale można oglądnąć ;) Musisz ściągnąć program Bink Video Player (jest darmowy) i w folderze z grą klikasz folder data - tu masz wszystkie karty erotyczne,a potem folder movies - tu masz intro, outro, karty Sabriny i Deidre, oraz reklamy które są przed włączeniem gry.
 
Dołączam sie do wypowiedzi HOSTILE, cienie nie pokrywaja się z pozycją słońca. Na podgrodziu gdy wchodze do karczmy po lewej stronie na oknie jest kot i jak do niego podchodze to on zaczyna się krecić wokół siebie i znika ;] ten bug akurat jest fajny i śmieszny :); nie podoba mi się to że Geralt nawet jak sie mocno napije to gada bez zająknięcia, i jak wyciągnie miecz to porusza sie jakby był trzeźwy troche to dziwne;fajnie by było żeby Geralt w trakcie wlaki coś krzyczał np: graj muzyko, porozpierdala.. was itd.; aktulanie jestem w 5 akcie z patchem 1.3 i występuja problemy z rzucaniem znaków:albo wolge nie można ich rzucić(chodzć jestem w miejscu gdzie można je używać) albo zamiast walczyć mieczem Geralt rzuca znak ard :/ ; odczarowywanie strzygi mogło by być lepiej zrobione niż tylko ograniczać sie do biegania wokoło sarkofagu i od czasu do czasu użycia znaku ard, np:Geralt mógłby jej z pięści przyłożyć czy coś w tym stylu. PzDr.
 
Fizyka obiektów kuleje. Owszem, wszystko ładnie wygląda na początku, w Kaer Morhen, gdzie bandyci uroczo staczają się ze schodów czy murów. Niestety, już w pierwszym rozdziale miłe wrażenie szlag trafia. Gdy walczymy na pięści, po wygranej i ostatecznym "haku na ryj", kolesie padają na ziemie rażąco przenikając przez kufry/beczki/łóżka/podpory. To aż gryzie w oczy. Druga sprawa - cienie. Nie chodzi tylko o to, że padają po złym kątem. Kiedy Geralt stoi na schodach, jego cień wygląda, jakby stał w powietrzu. Coś zbyt duża ta niedokładność w renderowaniu. Ja rozumiem, że zupełna perfekcja, będzie zbyt obciążała procesor, ale można by doszlifować cienie chociaż w okolicach schodów/wzniesień. A skoro o wzniesieniach mowa... Sugerowałbym też możliwość zeskakiwania z tychże, na podobieństwo chodników w wyzimskich kanałach. Dla przykładu, pomosty w okolicach domostwa Harena są niziutkie, ale Geralt i tak musie je naokoło obchodzić. System odradzania się ziół - spowolnić. Na chwilę obecną rosną tak szybko, że możnaby przypuszczać, że to Czarnobyl, a nie Temeria. Noclegi w karczmach - Gerlat płaci za pokój a grzeje się przy kominku/w kącie/pod oknem. Bez sensu. Nie można by go zrespawnować w niewielkim pomieszczeniu odzwierciedlającym pokój? Na dobrą sprawę potrzebne by były dwa takie miejsca - jedno dla Nowego Narakortu i drugie dla pozostałych karczm, ale od biedy i jedno dla wszystkich noclegowni byłoby lepsze, niż medytacja pośród pijaków i pięściarzy przy akompaniamencie rzępolenia miejscowych grajków. Wypoczynek pełną gębą. Animacje w dialogach - w kółko te same, co gdzieś tak w trzecim rozdziale naprawdę zaczyna działać na nerwy. Dodać kilka i będzie lepiej. Atak klonów - no można było tych modeli więcej zrobić, a nie gdzie się nie ruszyć, z bliźniaczym kmiotem Geralt ma do czynienia.
 
SilverShadow said:
Fizyka - racja.Cienie - nie zauważyłem. Skakanie - NIE DA SIĘ!!! OGRANICZENIE SILNIKA GRY. Bylo to pisane dokładnie 2586 razy. Noclegi - racja, ale Geralt nie śpi. On medytuje. xD W łóżku sa negatywne wibracje energii Zen.Animacje w dialogach - chyba poprawia w ER.Klony - jak wyżej, tylko na pewno.
 
Skakanie... No, cóż... Zabawę z Djinnim dopiero zaczynam, więc kłócił się nie będę. Dziwi mnie tylko trochę, że da się osiągnąć taki efekt w przypadku chodników w kanałach i wybrzeża, a w przypadku innych wzniesień już nie.
 
Tam jest to tylko animacją, a nie "realnym" poruszaniem się po osi "y","x", czy która tam za wysokość odpowiada. Choć wg mnie mogli te iluzje tam również zastosować.
 
Witam!Nie chciało mi się przebijać przez cały temat, więc jak coś się zdubluje to przepraszam...- *)Co do miłych poprawek, chodzi mi akurat o texturing...Kilka mieczy ma ten sam model (to mogę zrozumieć), ale że jeszcze tą samą texturę to już przegięcie, skoro textury w plecaku są adekwatne do nazwy mieczy(np. Miecz z Czerwonego Meteorytu), a w rzeczywistości Temerski Miecz Żelazny, Miecz Wiedźmiński, i wszystkie trzy z Meteorytu mają jedną texturę... litości, jakieś rozróżnienie byłoby mile widziane... - *)Mile widziane byłaby jeszcze, możliwość powiedzenie kilku słów, ciekawskim chłopczykom co biegają za Geraltem, coś w stylu "Mały, zgubiłeś się." albo "Zmiataj to babci."Bo szczerze mówiąc na początku stwierdziłem że efekt niezły, ale kiedy zero interakcji (pomijając debilne teksty dzieciaków) zaczęło mnie to irytować, gdzie się w mieście nie ruszę to jakiś "bachor" za mną leci...- *)Prawdopodobnie problem już był, ale napiszę:Chodzi o Teleporty brak automatycznego przeskakiwania...- *)Architektura - coś co mnie ugryzło od pierwszego widoku:Szpital Lebiody w Wyzimie Klasztornej... Światło z okien pada pod jednym kątem, a dziwnym zbiegiem okoliczności na posąg Melitele,pada o 45 stopni przesunięty w stosunku do reszty... Ja rozumiem że specjalnie aby na posąg padało, no ale Realistyka uciekła ;)Jak na razie tyle, ale jak coś znajdę to nie omieszkam podrzucić...Pozdrawiam
 
O, z tym światłem też mnie tknęło. Pomijam już kwestię poruszoną przez przedpiśca. Chodzi mi o fakt, że w chwilach, gdy na zewnątrz leje jak z cebra, a po niebie suną stalowoszare chmury, wewnątrz widzimy strumienie złocistego światła. I tak w kilku lokacjach. Myślę, że można to rozwiązać robiąc ze strumieni światła osobne obiekty, a nie część obszaru. W ten sposób możnaby skryptem zmieniać ich zabarwienie. A skoro o pogodzie mowa - w Wyzimie bardzo rozdrażnił mnie fakt, że przy przeskakiwaniu z jednej dzielnicy do drugiej pogoda drastycznie się zmieniała. Jestem w Klasztornej - leje; przechodzę do Handlowej, a tam słoneczko sobie świeci. Zgrzyta to niemiłosiernie. Pytanie do znawców Djinniego - czy da się jakoś sprzęgnąć pogodę dwóch lokacji? Tzn. Czy istnieje skrypt rozpoznający stan pogodowy, który można by odpalić w chwili opuszczania lokacji A, po czym wykorzystać go do zdefiniowania pogody w lokacji B?I tak jeszcze się czepię pana Vikinga - waszmość się przyjrzy, to waszmość zauważy, że miecze Temerski Żelazny i Wiedźmiski się różnią. Poza tym, jak sobie waść wyobrażasz miecze z meteorytów? Kolorowe ostrza, czy jak? Uważam, że w zamyśle miało być tak, że dajemy kowalowi meteoryty, on wytapia z nich metal, po czym wykuwa nam nową klingę (a nie cały miecz).
 
Aaa... tak z tą pogodą i światłem w budynkach się zgodzę...A propos mieczy to po co (RED'zi) robili takie kolorystyczne rozróżnienie w Ekwipunku...bo mi by sama nazwa + atrybuty wystarczyła, i zapewne reszcie graczy też... a co do Temerskiego - zwracam honor ;)Ale co do innych bug'ów, to jeszcze gryzą mnie przejścia z kanałów do kryjówki salamandry albo wyznawców kultu pająka... to kiedy spojrzy się na schody to na górze jest jakoś strasznie jasno... mimo że w kanałach ciemno...I tak w wielu miejscach na bagnach też to się zdarza, wchodzę do jaskini w lasie takie popołudnie, a w jaskini, świeci jakby kto reflektor włączył przy wyjściu...
 
Shear said:
Zdecydowanie prosze o przelacznik - BIEG / CHODJeden.Capslock :)Za duzo klopotow z chodzeniem zwlaszcza w TPP, ale w izometrycznym tez srednio. A tak problem z glowy - i o ilez wygodniej!!
Przepraszam ze naruszam ten wątek, ale czy mógłby mi ktoś pomóc?Jak przełączyć Geralta na bieg?Edit: Nie używam żadnych modów Próbowałem zamienić "Do przodu" na klawisz W (czyli to samo), ale to nic nie zmieniaEdit2: Zainstalowałem Flash Mod'a i wszystko w porządku Ale mógłby ktoś podać link do stronki (jeśli w ogóle istnieje) na której jest download pliku za pomocą którego można zmieniać szybko tryb biegania na chodzenia przykładowo Caps Lock'iemJeśli nie ma, cóż, da się żyć :p
 
Top Bottom