Dobre Zmiany :)

+

addar

Forum veteran
Dobre Zmiany :)

Po obejrzeniu kilku materiałow najbardziej cieszy mnie dodaanie 2 mechanik które naprawią niezbalansowanie gry:

1. nerf szpiegów - dają tylko jedną karte plus bufuja punktacje pzreciwniga całkiem silnie, dodatkowo zawarcie w nich coś z hazardu , poprzez danie wybranej karty badz losowanie, dodaje pikanterii i ryzyka do gry :)
2. karty pogody mogą teraz buffować niektóre karty- to chyba najlepsza zmiana

dodatkowo mozna wywnioskowac model biznesowy redów, kaska bedzie płynąc z dodawania specjalnej edycji kart które opatrzone będa dodatkowymi animacjami i efektami- fajnie, oby nie było paytowina

niech jeszcze redzi zrobią bardziej klimatyczne stoły do gry i dodają playera z muzyką z giier z serrii wiedzmin do umilania czasu gry i gierka zapowiada sie świetnie
 
Co do nerfu szpiegów, nie wydaje się wam, że jest troszkę za duży? Szpiedzy mają bardzo wysoką ilość punktów teraz, więc czy serio opłaca się dać przeciwnikowi 8 pkt żeby wylosować karte która w większości wypadków nie da nam więcej niż my daliśmy przeciwnikowi. Może lepiej zostawić system szpiegów taki jaki jest teraz, że wybieramy tylko jedną kartę ale obniżyć ich moc?
 
Duża siła szpiega to również większa szansa na szybkie załatwienie go pożogą :) Dodatkowo, przeciwnik może się zawahać przy wyciągnięciu szpiega manekinem bądź medykiem i wrzuceniem nam.
 
Tylko po co miałby go zabierać :/ Po to żeby oddać nam 8 pkt i zmarnować manekina? Ta sama sytuacja ma miejsce w drugą stronę - używamy szpiega tylko po to by wymienić go na inną kartę, a do tego marnujemy pożogę? Pamiętaj, że liczba kart jest ograniczona i każdy ruch powinien dawać jakieś profity. Aktualnie z zapowiedzi wynika, że mamy 3 wymiany na początku zamiast dwóch, więc znacznie lepiej wymienić szpiega na początku zamiast w trakcie gry i do tego jeszcze dając przeciwnikowi punkty. Idąc tym tropem, skoro i tak lepiej go wymienić na początku to czemu go w ogóle dawać do talii? Jedna karta mniej to większa szansa na wylosowanie silniejszych kart
 
Nie wiem czy jest sens analizować nową mechanikę szpiegów jedynie na podstawie jednej karty. Nie wiadomo ilu będzie ostatecznie szpiegów w nowej tali, być może Północ nie będzie miała już tylu szpiegów co w W3, albo po prostu karta Dijkstry będzie w tej wersji gorszym szpiegiem .
 
Tylko po co miałby go zabierać :/ Po to żeby oddać nam 8 pkt i zmarnować manekina?

No właśnie o tym mówię :p Do tej pory taki Talar miał tylko 1 punkt siły, jak przeciwnik nam go wrzucił to bez zastanowienia się go brało i przerzucało do wroga. Przy 8 punktach już się człowiek zastanowi ;)
 
1. nerf szpiegów - dają tylko jedną karte plus bufuja punktacje pzreciwniga całkiem silnie, dodatkowo zawarcie w nich coś z hazardu , poprzez danie wybranej karty badz losowanie, dodaje pikanterii i ryzyka do gry

To jakaś bzdura i głupota.

Po co w ogóle wkładać do talii kartę, której zastosowaniem jest tylko to, że zamienia się na inną kartę i daje bonus przeciwnikowi? W ogóle nie ma sensu czegoś takiego używać. I jeszcze zwiększona siła... dzizes, co za geniusze nad tym siedzą?

Samo zwiększenie siły szpiegów (Talar, Dijkstra) w zupełności by wystarczyło.
 
Last edited:
To jakaś bzdura i głupota.

Po co w ogóle wkładać do talii kartę, której zastosowaniem jest tylko to, że zamienia się na inną kartę i daje bonus przeciwnikowi? W ogóle nie ma sensu czegoś takiego używać. I jeszcze zwiększona siła... dzizes, co za geniusze nad tym siedzą?

Samo zwiększenie siły szpiegów (Talar, Dijkstra) w zupełności by wystarczyło.

Możesz potrzebować konkretnej karty, a dzięki możliwości dwukrotnego losowania szansa na jej zdobycie zwiększa się. Jednocześnie zmniejsza się ryzyko, że np. mając już w ręku jedną kartę z umiejętnością braterstwo wylosujesz kolejną.
 
To jakaś bzdura i głupota.

Po co w ogóle wkładać do talii kartę, której zastosowaniem jest tylko to, że zamienia się na inną kartę i daje bonus przeciwnikowi? W ogóle nie ma sensu czegoś takiego używać. I jeszcze zwiększona siła... dzizes, co za geniusze nad tym siedzą?

Samo zwiększenie siły szpiegów (Talar, Dijkstra) w zupełności by wystarczyło.

Możesz wrzucić szpiega w efekt pogodowy, masz też różne inne kombinacje, z nieużywaniem go włącznie - Twój wybór. Szpiedzy w W3 wymagali nerfa od samego początku, jak to wyjdzie tutaj zobaczymy po rozpoczęciu bety. Tak czy siak pewnie nie jest to ostateczna wersja :p.
 
W zupełności wystarczy zwiększyć siłę szpiegów, ewentualnie uciąć po jednym szpiegu z talii Królestw i Nilfgaardu.
 
Odnośnie Szpiegów: rzeczywiście może moc punktowa jest teraz ciut przesadzona w drugą stronę ale trzeba pamiętać że teraz będziesz miał wgląd w talie cały czas czyli bedzies mógł podejrzeć za wczasu jaką kartę szpieg ci da , będzie można użyć w takim momencie aby przechytrzyć przeciwnika... to duża przewaga


fajne jest rownież dodanie nowych mechanik do poszczególnych kart zgodnych z lore gry... jak Dziki gon i zamrożenie albo nieustepliwość Zolatana przejawiająca sie w pozostawaniu na polu walki w kazdej rundzie , albo triss posiadajaca moc oczyszczania pogody lub efektu pożogi, dziki temu kazda karta staje się unikalna a nie rózniaca sie jedynie artem i nazwa ...świetne zmiany


ogólnie im wiecej słysze o kampanii single player tym bardziej mnie rajcuje ze to nie jakas "popierułka" a prawdziwa gra z fabułą, eksploracją Wow drugi etherlords ?? mhmm byłoby świetnie
 
Jedyne co właściwie mi się nie podobało w trailerze i na screenach to czcionka użyta przy punktacji, trochę za nowoczesna jak dla mnie (powinna być bardziej łukowata a nie kwadratowa) oraz karta rogu dowódcy. Nie pasuje do reszty kart, na których postacie wyglądają jak żywe a tutaj postać jak z obrazka. Oryginalny trębacz był dużo lepszy. Tutaj wygląda jak błazen bardziej niż styrany, odziany w kolczugę, grający do ataku żołnierz.

Mam też nadzieję, że użyta zostanie w grze muzyka z oryginału (podstawki jak i dodatku) + oczywiście jakieś nowe kawałki, ale wszystko utrzymane w tym klimacie. Wiele osób wraca do gwinta też ze względu na muzykę i jest to ważny atut. Szczególnie, że dla ludzi za oceanem jest to nowość.

W oryginalnym gwincie zabrakło mi taranów (zarówno tych obudowanych europejskich jak i takiej klasycznej głowy barana w stylu wikingów, gdzie zasłaniali się tarczami przed strzałami) i plutej (chyba tak się to nazywa - tarcze na kołach dla kuszników).

Mogli by też dodać zerrikańskich najemników czy ofirskich kupców (jakieś pancerze dające bufa w linii, czy leki chroniące przed zarazą). A jak najemników to można by dodać kartę specjalną - ręka z mieszkiem - do przekupywania oddziałów wroga:)
 
@Gomola Świetny pomysł z tą kartą przekupstwa, powiedzmy że wtedy określonym jednostkom spadła by ilość punktów jakie dają i już mamy urozmaicenie rozgrywki ;) Popieram!
 
Co do wszystkich nowych zmian muszę powiedzieć,że jestem podekscytowany. Świetne nowe umiejętności i opcje kart, szczególnie to,że np. mróz może dać buffa niektórym jednostką. Jedynie Ci szpiegowie ;/ Mam nadzieje ze podczas bety ulegnie to w jakis sposob zmianie.
 
Z tego co zauważyłem to jest teraz kilka rodzajów szpiegów. Taki np. katakan z frakcji Potworów pozwala nam dobrać jedną losową kartę z talii, a dodatkowo usunąć jedną jednostkę z cmentarza przeciwnika. Przydatne przeciwko taliom opierającym się na medykach.
 
Ciekawi mnie o co chodzi z opisem loyal / disloyal w opisach niektórych kart. Np. Dijkstra ma disloyal, a lodowy olbrzym ma loyal.
 
Ciekawi mnie o co chodzi z opisem loyal / disloyal w opisach niektórych kart. Np. Dijkstra ma disloyal, a lodowy olbrzym ma loyal.

Może coś z "nawracaniem" wrogich jednostek na swoją stronę?

Co do zmian - co gdyby rolę Gonu w talii potworów zastąpić wampirami z Krwi i Wina, natomiast Eredina i Auberona umieścić jako dowódców talii elfiej? W trójce taki miszmasz w czerwonej talii nie przeszkadzał, teraz jednak sprawę można przemyśleć - w końcu oprócz dealu z Wiedźmami zbyt dużo Dearg Ruadhri wspólnego z takim utopcem nie mają. Chyba, że Redzi kultywują teorię, według której to Aen Elle stali za pierwszą Koniunkcją, wówczas pewien sens w ich dowodzeniu monstrami by był.
 

Guest 3893205

Guest
Ciekawi mnie o co chodzi z opisem loyal / disloyal w opisach niektórych kart. Np. Dijkstra ma disloyal, a lodowy olbrzym ma loyal.

Po której stronie planszy grasz Dijkstrę, a po której lodowego giganta?
 
Co do zmian ze szpiegami to trudno oceniać jak ta zmiana wpłynie rzeczywiście na rozgrywkę gdy nie zna się wszystkich zmian i wszystkich kart. Ja potrafię sobie wyobrazić wiele talii w których taki szpieg dający tylko jedną kartę może być must have danej talii. Grałem w wiele karcianek i taka wymiana 1 za 1 to standard z prostej przyczyny. Bardzo często decki buduje się w oparciu o jakieś combo do którego trzeba na ręce zebrać odpowiednie karty. Powiedźmy, ze minimalna ilość kart w decku to 22 postacie i od 0 do 10 kart inszych (czyli tak jak to jest teraz w Gwincie). W naszym combie potrzeba będzie powiedzmy czterech postaci i dwóch kart innych. Zatem z minimum 24 kart trzeba dobrać 6. By mieć 100% pewność ze uda nam się uzbierać te karty na ręku można zbudować deck z 6 wspomnianych wyżej kart i 18 szpiegów.
 
Top Bottom