Dobry komputer, mało fps.

+
Pytania :
1.Dlaczego w wiekszosci ludzie posiadajacy cpu intela maja problemy,ze chodzi on na 100% ?Mój wykorzystuje 25-30% 12 wątków.
Jeśli jesteś użytkownikiem zaawansowanym, to powinieneś wiedzieć dlaczego.
Pierwszy przykład z góry w poniższym linku. Temat, w którym podpowiadałeś i sugerowałeś skopaną pamięć.
https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/duze-spadki-fps.11050421/page-2#post-12393674
Ja zasugerowałem zmianę jednego z ustawień BIOS.
https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/duze-spadki-fps.11050421/page-3#post-12403124
W podlinkowanym temacie widać, jak na dłoni, że procek jest źle dobrany do karty graficznej.

Jeśli nie jesteś użytkownikiem zaawansowanym, to nie podpowiadaj proszę, bo będziesz wprowadzał graczy w błąd.

Jeśli podczas grania, twój procesor wykorzystuje tylko 25/30% tzn. że być może masz źle ustawiony bios, zaniżone ustawienia gry, system lub źle dobrane podzespoły + cyberpunk działa, jak chce.
Nie będę wróżył.

Wykorzystanie procesora podczas grania powinno być większe.

2.Tzw mod,czy tez zmiana SMT w biosie niby ma poprawiac wydajnosc u AMD Ryzen ?
Bzdura,samemu włącz i wyłącz i sprawdz czy bedzie poprawa
https://ithardware.pl/testyirecenzj...enie_smt_poprawia_wydajnosc_w_grach-2320.html
Ponownie nie ogarniasz tematu. Wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele.

Tu nie chodzi tylko o włączenie SMT. Chodzi o to, że w wielkim skrócie edycja pliku exe odblokowuje wielowątkowość na prockach AMD, a co za tym idzie, na niektórych konfiguracjach sprzętowych, na których na pokładzie jest procek ze stajni amd FPS idą nieznacznie w górę. Potwierdzone wielokrotnie.
To, że tobie nic nie dało nie oznacza, że innym też. Nie jesteś pępkiem świata.

3.Zabawa z modami z nexusa drastycznie zbiła mi fps'y w dół,plus reinstalacja gry.
Zmierzam do tego by ślepo nie zawierzac wszystkiemu co wyjdzie do CP2077 i niby ma byc lepiej.
Modyfikacje trzeba umieć instalować, wiedzieć, kore można, a które nie, jak i robić kopie bezpieczeństwa plików.
Gdybyś tak zrobił, to niepotrzebna byłaby reinstalacja. Tylko nie pisz, że tak robiłeś i nic nie dało, bo nie uwierzę.

Ja postawilem na AMD i mam swiety spokój,naprawde życzyłbym kazdemu zeby u niego ta gra działała dobrze,
tylko czemu przewaznie uzytkownicy z Intelem i Nvidią na pokładzie mają takie problemy ?
Wyszło szydło z worka. Widziałem już to w twoim wpisie #35
Wydaje mi się, że jesteś typowm fanbojem amd i próbujesz sugerować, że intele są be.

Powtarzam, że nie mam problemów z wydajnością, a mam Intela. Nie mam być może dlatego, że jestem użytkownikiem zaawansowanym. Dodajmy do tego to, że gra jest delikatnie mówiąc skopana i są problemy na prawie wszystkich konfiguracjach sprzętowych więc, jak słusznie zauważył @mihawooo wystarczy poczekać. Dodam, że @mihawooo napisał iż ma problemy na procku AMD (doceniam szczerość), a co za tym idzie nie ma intela więc przestań sugerować, że problem jest głownie z intelami.

Inteli ma więcej graczy więc proste, jak frytki froste jest to, że jeśli gra jest skopana, to więcej wpisów będzie od użytkowników inteli. Tak trudno to dostrzec? Ja dostrzegłem więc wierzę też w innych graczy.

Na tym zakończę dyskusję z tobą, bo nie ma już sensu, nie chcę zaśmiecać tematu, jak i główna dyskusja toczy się w innym temacie.

Ja mam AMD Ryzen 5 3600, i nigdy nie miałem z nim problemów. Cyberpunk ma po prostu słabą optymalizację, i procesory AMD nie ogarnija tematu jeszcze. Może wystarczy po prostu czekać.
Dokładnie tak kolego. Ja czekam na poprawkę bugów, a ty na poprawkę wydajności.
Jednym słowem czekamy i trzymamy kciuki za redsow, bo gra jest nie bójmy się tego wyrazu super.
 
Last edited:
Odnośnie zaniżonych ustawien gry,prosze są zrzuty ode mnie.
Żeby nie było FPSy też są,te 50 klatek mi starcza do komfortowej gry.
Odnośnie modów,sprawdz co inni uzytkownicy piszą na forum danego moda w nexusie.
Ktoś się pytał czy gra z GOGa lepiej chodzi niz na Steamie,moze wersja Steamowa ma DRM (który spowalnia gre) ?
 

Attachments

  • 1a.png
    1a.png
    3.8 MB · Views: 63
  • 2.png
    2.png
    3.4 MB · Views: 56
  • 3.png
    3.png
    3.7 MB · Views: 39
Last edited:
Ktoś się pytał czy gra z GOGa lepiej chodzi niz na Steamie,moze wersja Steamowa ma DRM (który spowalnia gre) ?

Wersja Steam jest równa wersji GOG. W zasadzie to jest dokładnie ta sama wersja, którą tak samo możesz odpalić bezpośrednio z exe całkowicie pomijając daną platformę dystrybucji. Obie jednakowo są wolne od DRM.
Jedyną realną różnicę może tutaj robić sam Steam na średniej i niskiej półki konfiguracjach, który lubi być łasy na RAM, a po zmianach w UI do dziś ma coś bardzo nie tak z akceleracją sprzętową, przez co jego nakładka nie tylko laguje bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości ale również może mieć wpływ na stabilność gier w wybranych przypadkach. Wystarczy wyłączyć nakładkę i wyeliminuje to niechciane ściny spowodowane przeważnie input lagiem, ale na pewno magicznie nie zwiększy klatek/s. Pod tym względem gra z obu platform działa identycznie.
 
Dziś weszłam informacja o HOTFIX 1.05 - która między innymi ma poprawić optymalizacje dla procesorów AMD które mają poniżej 8 rdzeni. Mój ma 6, więc może będzie lepiej
 
Top Bottom