Dodatek Novigrad — lista zmian

+
A co z Barnabą? Ten błąd który występuje podczas zagrywania Barnaby jest nie do zniesienia, przez to, że Barnaba nie zawsze chce mi bufować wszystkie 3 jednostki z wymaganych kategorii musiałem się oduczyć grania nim na finishera. Bo po prostu coś zawodzi, liczyłem, że po tym updacie się to zmieni, ale z tego co widze to nie za bardzo.
 
Naprawdę ona będzie w pace ?
To jest raczej wtedy nowa ramka, a nie ta z drzewka prawda ?
Tak, będzie w pace niedźwiedzia tak jak i avatar.

Druga rzecz ktora mi sie nie podoba to rozbicie preorderu na 2 czesci... No troche bez sensu i przypomina mi to tego "zlodziejskiego" HS'a. Nie kupuje bo nie widze sensu.
Akurat Blizzard choć liczy sobie więcej to stusuje fer politykę że droższy pakiet zawiera to co tańszy + nowości. Żeby mieć wszystko wystarczy kupić najdroższy, a nie wszystkie dostępne.
Również mam podobne zdanie co do reversu, jest kiepski, a prawdopodobnie będzie mocno drogi do kupienia, z skórką pewnie za 30 dyszki, bo paka niedźwiedzia pewnie z 60 dyszek uczyni, ale obym się mylił.
Rewers i skin będą za pył.
Zależy dla kogo :) Fakty są takie, ze rewers i skin z KK pozostają eksluzywne dla preorderowców.
I to jest bardzo sprytne. Bo niby przy preorderze mówią że będą potem dostępne (zaznaczając że w nieco innej formie), ale dla każdego normalnego kolekcjonera to są dwa oddzielne elementy. Kupi preorder i potem jeszcze wyda pył.
 
Tak, będzie w pace niedźwiedzia tak jak i avatar.


Akurat Blizzard choć liczy sobie więcej to stusuje fer politykę że droższy pakiet zawiera to co tańszy + nowości. Żeby mieć wszystko wystarczy kupić najdroższy, a nie wszystkie dostępne.

Rewers i skin będą za pył.

I to jest bardzo sprytne. Bo niby przy preorderze mówią że będą potem dostępne (zaznaczając że w nieco innej formie), ale dla każdego normalnego kolekcjonera to są dwa oddzielne elementy. Kupi preorder i potem jeszcze wyda pył.


Ehhhh, rewersy, ramki, paki, skiny, plansze. Nie bardzo was ludzie rozumiem. Gwint jest gra darmową ale nie należy sie doszukiwać w tym stwierdzeniu 100% znaczenia słownikowego. Ludzie którzy tworzą grę nie robią tego charytatywnie, dostają za to pensje. Ktoś musi na nie zarobić. Do darmowej gry potrzebujecie tylko kart które wykraftujecie lub wylecą wam z beczek i na tym koniec. Nic więcej nie potrzeba do gry i dobrej zabawy. A te dodatki wizualne to jest chleb i masełko twórców i całej reszty ludzi pracującej przy gwincie. Gra jest hojna dlatego nie ma co lamentować o pierdoły tylko się cieszyć. Jeśli ktoś gra w gwinta dla pierdółek i ozdobników to nigdzie nie ma mowy że będą za darmola. Nie dają żadnej przewagi są kolekcjonerskie. Każde kolekcjonerstwo nawet kapsli z butelek po piwie wymaga nakładów finansowych więc tu nie będzie inaczej.
 
Last edited by a moderator:
@puszatek_kun @luk757 Dzięki za odpowiedź co do ramki z paki niedźwiedzia.
Post automatically merged:

A ten rewers i skin to czasem nie za pył będzie? Przecież wszystkie ozdoby są tak sprzedawane. Za kasę są paki i beczki.
Czyli jeżeli ktoś będzie chciał bardzo ten revers i skin, a nie będzie miał pyłu, to sprowadza się to i tak do kupna pyłu za kasę, a potem kupna reversu i skinu, to już wtedy chyba lepiej od razu ustalić cenę pakietu np: 10zł ewentualnie 15zł, bo według mnie to cena adekwatna, gdyż skórka, jak i sam revers raczej należą do tych brzydkich, coś jak ramki za sezon wojownika, który z tego co się dowiedziałem wylatuje z puli sezonów.
 
Ehhhh, rewersy, ramki, paki, skiny, plansze. Nie bardzo was ludzie rozumiem. [...]j.
Przepraszam, w którym miejscu marudzę na płatne dodatki że odpowiedziałeś na mój post? :)

@puszatek_kun @luk757 Dzięki za odpowiedź co do ramki z paki niedźwiedzia.
Post automatically merged:


Czyli jeżeli ktoś będzie chciał bardzo ten revers i skin, a nie będzie miał pyłu, to sprowadza się to i tak do kupna pyłu za kasę, a potem kupna reversu i skinu, [...] .

To nie do końca tak. Pył możesz zdobyć w grze i to na kilka różnych sposobów (cząstkowe nagrody dzienne + gg, za pk z drzewka nagród, za palenie kart premium). Jeżeli nie masz teraz na te elementy to po prostu na nie zbierasz cierpliwie, albo płacisz i kupujesz pył w sklepie. Podobnie przecież jest z beczkami. Jak ktoś ma 0 na koncie w grze to albo zbiera golda, albo kupuje beczki za zł.
Post automatically merged:

Edycja. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Choć wczoraj na oficjalnym Discordzie Gwinta redzi wspominali że dodatki będą za pył, są tylko za $$$.
 
Last edited:
Poprawiono wygląd interfejsu

Czy tylko ja tak mam, że jak wchodzę w swój profil w grze, to na koronie (pod zaprezentowanymi kontraktami, tam gdzie zwykle pokazywało liczbę wygranych rund w danym dniu) teraz mam tylko samą, "pustą" koronę?



Gdzie teraz mam sprawdzać ile rund danego dnia wygrałem?
 
Rozwijanie "pasków ikon" z prawej strony w deckbuilderze wygląda okropnie, beznadziejna, niepotrzebna klikanina. Jeśli zabrakło miejsca na ikony trzeba było dać możliwość przewijania, która notabene i tak odpala się po rozwinięciu odpowiedniej ilości pasków. Bezsens.
 
Rozwijanie "pasków ikon" z prawej strony w deckbuilderze wygląda okropnie, beznadziejna, niepotrzebna klikanina.

Zgadzam się. Tym bardziej, że paskom brakuje słownych opisów a ikonki mi się mylą i jak np. chcę żeby mi pokazało tylko nowe karty to szukam w którym to jest miejscu, rozwijając paski jeden po drugim dopóki nie znajdę "odpowiedniego".
 
Czy te paki jak "sezonu niedźwiedzia" będą co miesiąc i każda będzie zawierała nowy element który nie był wcześniej do zdobycia?

Jeśli tak to moim zdaniem jest to kolejna słaba zagrywka.


W ogóle mam nieodparte wrażenie, że polityce monetyzacji w Gwincie brakuje jakiegoś jednego, spójnego pomysłu. Zaczęło się od pak z planszami i skórkami do dowódców. Potem nagle pojawił się premium skin do ukrytego w preorderze. Teraz natomiast okazuje się, że Redzi postanowili sprzedawać nagrody sezonowe. Co się człowiek napali na jakąś myśl przewodnią - paki z planszami, premium skórki, to zaraz się okazuje, że pomysł nie jest kontynuowany. I na dodatek jeszcze sprzedaż nagród sezonowych? Naprawdę? To po co te zapowiedzi, że za rok nie tracimy drzewek, że będzie je można dokończyć, jak po dwóch miesiącach leci gong - ale w sumie możesz to kupić za kasę i dostaniesz jeszcze coś ekstra. Strasznie to demotywuje do odkrywania drzewek, a co za tym idzie systematycznej gry. Jak dla mnie strzał w kolano.

Nie do końca rozumiem dlaczego polityka sprzedaży tych wszystkich dodatków nie mogłaby być bardziej czytelna, spójna i przyjazna. Dajmy na to wchodzi nowy dodatek i bach można kupić pakę z tematyczną planszą do dodatku, albo z premium skinami do nowych dowódców. Już ten Ukryty śmierdział mi na kilometr - dajemy wam nowy dodatek z Detlaffem, ale skórkę do Ukrytego, którego nie będziecie ogrywać z uwagi na nowego dowódcę! :D

Chciałbym od czasu do czasu wesprzeć finansowo Gwinta, ale powoli zaczynam się do tego zrażać i nie za bardzo widzę możliwość, aby wydawać kasę na nieracjonalną jak dla mnie politykę monetyzacji w grze. Z drugiej strony czasem mam nieodparte wrażenie, że Gwint nie jest odpowiednio dofinansowany przez Redów i nie są w stanie wyrobić z taką polityką, która miałaby ręce i nogi. Szkoda @Burza46
 
Po co Wam Ukryty jak go Syndykat rozniesie bez mrugnięcia okiem ;p
No nie przesadzaj. Na trzy gry Królową Krabopająków przeciw Syndykatowi - 3 zwycięstwa. A nawet nie lubię za bardzo pajęczaków. Ukrytego lubię, a i ma on dużo większy potencjał przeciw nim, więc... ;)
 

Guest 4306349

Guest
W ogóle mam nieodparte wrażenie, że polityce monetyzacji w Gwincie brakuje jakiegoś jednego, spójnego pomysłu.

Myślę, że taki pomysł jednak jest, a mianowicie: jak najszybciej zdobyć jak najwięcej pieniędzy.
 
Novigrad rewelacyjny...obawiam się że ludzie mogą nie chcieć wracać do starych mechanik. W moim odczuciu to jest trochę jak polonez przy ferrari. Choć może niektóre karty są trochę zbyt silne?
 
"Do gry dodano planszę frakcji Syndykat" - gdzie ona jest? Mam na myśli planszę z księgi nagród.
 
Top Bottom