Dodatki do Gwinta

+

Guest 3992060

Guest
Duckingman;n7493000 said:
Tracker pozwala oszczędzić czas
I to, poza tym całym aspektem fair/unfair, jest zaleta wielka jak Mur Chiński dla obu stron. Ja rozumiem, że każdemu zależy na wygranej, ale niektórym chyba za bardzo - krew mnie zalewa jak trafiam na osoby, które przy prawie każdym ruchu myślą całą minutę, a takich osób jest wcale sporo.

Pytanie do ogółu z ciekawości - taki tracker jest możliwy do wprowadzenia na konsole?
 
Duckingman;n7493120 said:
Savro528 "Wystarczy używać mózgu, by mieć to samo." Argument od czapy to i komentarz na poziomie. Te zbędne kliki o których wspomniałeś to są konkretne sekundy w turze która jest ograniczona czasowo.

No nie wiem. Wydawało mi się, że gry karciane, w tym Gwint, są dla ludzi myślących. A człowiek myślący z trackerem czy bez niego sobie poradzi. Może coś się zmieniło i nagle gry karciane przestały wymagać myślenia? W sumie HS w takim kierunku zmierza, ale w Gwincie jeszcze tego nie zauważyłem. I może kogoś to zaskoczy, ale grając bez trackera, licząc karty, sprawdzając cmentarze jeszcze nigdy nie miałem sytuacji, by podejmować decyzję na szybko w 5 sekund przed końcem tury. Ba, rzadko mi w ogóle licznik się odpalał.

Chociaż pewnie nie miałem takiej sytuacji, bo wykorzystuję do takiego przeglądania turę przeciwnika, zamiast patrzeć się na stół i modlić, że nie będzie miał jakieś kontry na moje zagranie.
 
Last edited:
Aterael;n7493190 said:
I to, poza tym całym aspektem fair/unfair, jest zaleta wielka jak Mur Chiński dla obu stron. Ja rozumiem, że każdemu zależy na wygranej, ale niektórym chyba za bardzo - krew mnie zalewa jak trafiam na osoby, które przy prawie każdym ruchu myślą całą minutę, a takich osób jest wcale sporo.

Tracker tu niewiele pomoże. Po prostu takie osoby będą miały więcej czasu na swoje planowanie. Moim zdaniem tracker skróci czas tylko tam gdzie używa go gracz który i bez trackera szybko zagrywa karty bo gra schematami.

Aterael;n7493190 said:
Pytanie do ogółu z ciekawości - taki tracker jest możliwy do wprowadzenia na konsole?

Musiałoby się na to zgodzić MS i Sony (odpowiednio dla swoich konsol), a co za tym idzie bez wsparcia Redanii nie ma na to moim zdaniem żadnych szans.
 
Uważam, że sam tracker ma mocno znikomy wpływ na rozgrywkę i nie przeszkadza mi, że go ktoś używa. Bardziej mnie obawia fakt, że minie trochę czasu i zaczną powstawać kolejne addony, które będą wpływać na rozgrywkę np. kalkulatory punktów czy jakieś programy do zbierania danych o taliach przeciwników. To już nie byłoby fajne. W każdym razie to już chyba problem CDP.
 
Piwus;n7493600 said:
Uważam, że sam tracker ma mocno znikomy wpływ na rozgrywkę i nie przeszkadza mi, że go ktoś używa. Bardziej mnie obawia fakt, że minie trochę czasu i zaczną powstawać kolejne addony, które będą wpływać na rozgrywkę np. kalkulatory punktów czy jakieś programy do zbierania danych o taliach przeciwników. To już nie byłoby fajne. W każdym razie to już chyba problem CDP.

Tez mnie to trochę martwi. Szczególnie, że ktoś wspomniał o "bugu" gdzie można bylo podglądać siłę zakrytych kart. Potem się okaże, że jest "bug" i będziemy mogli podglądać siłe kart na ręce. Mam nadzieje, że CDP zabezpieczy/zabezpieczylo się przed takimi "bugami". Potem się okaże, że jedyne co zostanie to odpalenie gry a addony zrobią za nas resztę.
 
Macie rację. Będą takie rzeczy. Jakieś boty do farmienia, może jakieś czity zaglądające do ręki przeciwnika. Oczywiście, że takie coś będzie... tylko, że one nie mają nic wspólnego z trackerami. Trackery są normalnymi, legalnymi programami, a te o jakich wspominacie, to coś nielegalnego, coś co będzie banowane i jest chyba w każdej grze. Jednak wierzę w redów i to, że jeśli tylko pojawi się coś takiego, to poradzą sobie z tym.
 
Savro528;n7494810 said:
Macie rację. Będą takie rzeczy. Jakieś boty do farmienia, może jakieś czity zaglądające do ręki przeciwnika. Oczywiście, że takie coś będzie... tylko, że one nie mają nic wspólnego z trackerami. Trackery są normalnymi, legalnymi programami, a te o jakich wspominacie, to coś nielegalnego, coś co będzie banowane i jest chyba w każdej grze. Jednak wierzę w redów i to, że jeśli tylko pojawi się coś takiego, to poradzą sobie z tym.

Może źle się wyraziłem pisząc poprzedniego posta. Ten bug zawierał ów tracker o którym snujecie te jałowe dysputy. Stąd się pojawia moje zaniepokojenie tym stanem rzeczy. Nie wiem czy to prawda bo nie śledzę takich rzeczy ale jestem skory w to uwierzyć na słowo.
 
Ja się wypowiem jako świeży gracz, ale mający doświadczenie z istotą programów "ułatwiających".

1. Takie programy powinny być zakazane z zasady. Jeśli ktokolwiek z producentów dopuszcza takie programy to tak jakby oświadczał, że gra ma zbędne elementy. Bo czym jest "ułatwienie" jak nie zniesieniem pewnych elementów gry? Nad pewnymi elementami gry już myśleć nie trzeba i nazywamy to "ułatwieniem"

Mi się po prostu wydaje że producenci zdają sobie sprawę, że sprawy nie są w stanie ogarnąć i lepiej pozwolić na korzystanie z ułatwiaczy wszystkim.

2. Grałem kiedyś w pokera. Zaczynało się od prostych programów trakujących. Potem one się rozwijały...aż w pewnym momencie ludzie zamiast patrzeć w karty to patrzyli na cyfry ze statystyk. Grali w statystyki jakie im się wyświetlały. Jedyny sens istnienia tych programów to zarobek...innego brak. Po prostu ludzie grając w statystyki bylo w stanie grać wiele stołów i tym samym generować ruch i zyski. Taka była filozofia. Nie ma w niej żadnych zacnych idei.

Teraz się dowiedziałem że gram przeciw kolesiom za których rzeczy których ja nie robię, robi program. Czyli zaczyna się super. Myślałem że sobie pykam w gierkę, a tu już na poziomie bety okazuje się że pojawiają się "ułatwiacze"....Ja popełniam błąd którego jestem świadom w zasadzie w co 2 grze. Ciekaw jestem ile bym ich popełniał korzystając z takich programów? To jest błąd. Takie programy będą spłaszczać różnicę poziomów, co jest niekorzystne. Człowiek który może mieć przewagę dzięki swoim zdolnościom, utraci ją na rzecz programu.
 
2jacks;n7511340 said:
Takie programy będą spłaszczać różnicę poziomów, co jest niekorzystne. Człowiek który może mieć przewagę dzięki swoim zdolnościom, utraci ją na rzecz programu.
W Hearthstone są deck trackery i nie spłaszczają różnicy poziomów. Mimo wszystko tracker nie zastąpi umiejętności przewidywania kart przeciwnika, bleffowania itp.
 
Jeśli coś coś ułatwia to spłaszcza. Mniej, lub bardziej, ale to robi. Po prostu umiejętności, energia czy czas potrzebny na zrobienie czegoś nie jest potrzebny. Człowiek który coś ogarnia ma przewagę nad tym co nie ogarnia. Ale ją straci jeśli to coś ogarnie za tamtego słabszego program, komputer. To jest jasne.

Oczywiście że wiadomości można wykorzystywać i nimi grać....Ale generalnie "ułatwiacz" spłaszcza różnicę. Ja nie ogarniam co mam jeszcze w talii. Jeśli ktoś to ogarnia to ma nade mną jakąś tam przewagę. Jeśli walnę sobie program który to ogarnie za mnie to mój przeciwnik tą przewagę straci.....I o to tu chodzi? Żeby ułatwiać i w zasadzie znosić pewne elementy, uroki gry? Bo komputer część gry zrobi za nas? Jak głupie to jest? Bo ja tego nie pojmuję.

Ja jakbym chciał grać z kimś w szachy to bym nie poszedł żeby komputer wykonał za mnie część ruchów....a na kurniku można takich spotkać. I co?
 
Last edited by a moderator:
kotwica407 Akurat z przewidywaniem kart przeciwnika jestem sobie wstanie wyobrazić tracker. Wystarczyłoby mu zaimplementować sztuczną sieć neuronową która miałaby się uczyć jakie karty najczęściej są grane przy danym dowódcy i po kilkuset grach program powinien być już w stanie w miarę określić prawdopodobieństwo wystąpienia kart jakie przeciwnikowi pozostały w puli (na ręce i w talii).
 
Podłączę się do dyskusji.

Trackera wypróbowałem w kilku grach i osobiście uważam, że ze względu na konsolowców, powinien być zabroniony lub dostępny dla wszystkich.

Absolutną nieprawdą jest, że tracker NIE ułatwia gry. Każda osoba, która tak twierdzi, myli się (świadomie lub nie - nie moja to już sprawa). Najważniejszą jego przewagą jest czas (zdaje się, że Offka o tym pisała). Bardzo proszę osoby, które uważają, że tracker nie daje przewagi, o zrobienie małego eksperymentu: stwórz nową talię i nią zagraj - pierwszy mecz bez trackera, gdzie zapisujesz na kartce jakie karty grałeś, ile czego Ci zostało, itd. Drugi mecz z trackerem. Porównaj te dwa mecze w kontekście czasu potrzebnego na wykonanie ruchu. I proszę nie twierdź więcej, że tracker nie daje żadnej przewagi, bo to śmiech na sali, nie argument.
Ponad to jest jeszcze kilka mniejszych aspektów, w których tracker ułatwia grę, ale było to już wspominane w poprzednich postach.

W związku z powyższym, tracker powinien być albo ogólnodostępny, albo zabroniony (której to opcji sam jestem zwolennikiem). Padło wcześniej pytanie, a jak ani jedno, ani drugie, to co? To oczywiście nic, ale sytuacja jest niesprawiedliwa i krzywdząca dla konsolowców - tylko i aż to. Jeżeli natomiast tracker będzie ogólnodostępny, to każdy używa według własnego uznania i nikt takiemu graczowi nie powinien się wtrącać w jego grę.

Dariusz77 zgadzam się z Tobą w wielu kwestiach poruszanych na tym forum, ale argument o graczach starej daty i młodszych jest obraźliwy dla tych młodszych (nie wiem czy dla mnie też, ja jestem graczem 30+, więc już starej daty czy jednak ten młody, trochę przygłupi?) Argument nic nie wniósł do dyskusji, a jedynie obraził wielu młodych graczy.

Abstrahując od funkcji "śledzenia" talii, tracker ma kilka fajnych opcji. Piszę nie tylko o pokazywaniu rankingu przeciwnika, ale głównie o statystykach - naprawdę fajne i czekam na implementację w grze.
 
Dariusz77;n7520760 said:
jeden z polskich streamerów (którego dobrze znamy z akcji bicia rekordów w ilości siły) się wypowiedział na temat trackerów: https://www.youtube.com/watch?v=mSDvyPUkJlg Proponuję zacząć oglądać od 8:55 nagrania.

A co to, jakiś autorytet nieomylny, czy jak? On powiedział, że tracker "be", a 5 innych streamerów/youtuberów powie, że jest świetny. Kto wtedy ma rację? Każdy ma własne zdanie i tyle. To, że ktoś "znany" coś powie, nie sprawia nagle, że jest to prawda i nie można mieć innego zdania.
 
Argumenty w stylu "jakby nie było trackera to mógłbym sobie pisać na kartce" do mnie nie trafiają - jak chcecie to piszcie na tej kartce (to zabiera czas i odwraca uwagę od gry) zamiast zdawać się bezmyślnie na automat. Albo lobbujcie za tym, żeby to była integralna funkcjonalność gry dostępna dla każdego (także dla tych którzy są nowi/nie słyszeli o trackerach/nie są świadomi możliwości ingerowania w grę/konsolowców). Jak dla mnie ojciec dwójki dzieci ma rację - gra w karty z trackerem jest jak sport na dopingu - może i się łatwiej gra tylko co z tego.

Natomiast podgląd statystyk jest spoko, to powinno być zaimplementowane w grze
 
Cokolwiek tu wszyscy napiszą to zawsze będą dwa obozy, za i przeciw. PCtowcy mają szanse wyboru czy chcą czy nie używać trackera, natomiast użytkownicy konsoli są w plecy bo nie mogą używać nawet jak by chcieli i tu jest największy problem. Nie wiem jak się rozkładają liczby graczy na PC i konsole ale zawsze można podzielić ranking w zależności na platformę którą używają. Kwestia tego czy nie było by za mało ludzi do gry. Po za tym jak ktoś naprawdę dobrze gra i ma dobrą pamieć to i bez trackera skopie Ci tyłek :D i będzie w ścisłej topce.
 
Witam. Może ktoś powiedzieć jak uruchomić tego trackera? Postępuję zgodnie z instrukcją (loguje się do gry, zrzucam ją na pasek, uruchamiam program) a mimo tego wyskakuje mi komunikat, że system Windows nie może uzyskać dostępu do pliku. Że nie mam odpowiednich uprawnień. Ktoś miał do czynienia z taką sytuacja i wie jak to rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc
 

Guest 3992060

Guest
Arte85;n7552190 said:
Witam. Może ktoś powiedzieć jak uruchomić tego trackera? Postępuję zgodnie z instrukcją (loguje się do gry, zrzucam ją na pasek, uruchamiam program) a mimo tego wyskakuje mi komunikat, że system Windows nie może uzyskać dostępu do pliku. Że nie mam odpowiednich uprawnień. Ktoś miał do czynienia z taką sytuacja i wie jak to rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc

Być może musisz go po prostu uruchomić jako administrator? Ewentualnie ustawić mu tryb zgodności z danym Windowsem, albo pobrać od nowa, bo może ma jakieś uszkodzone pliki. Jak nie pomoże, to pytania techniczne najlepiej skieruj do twórcy trackera.
 
Ja zdecydowanie popieram słowa ojca dwójki dzieci bo że tak powiem podobne *** jest w takim world of tanks zwane jako xvm. Gram w tę grę praktycznie od bety i uważam że wprowadzenie tego xvm zniszczyło częściowo grę. Tak samo będzie jeśli taki tracker dojdzie oficjalnie do gwinta. Dla mnie jest to cheat i powinien być zakazany.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom