Dodatki

+
Dodatki

Cześć, rozumiem ze nie trzeba juz nakrecac Hype na Wiedzmina bo jestesmy po premierze... "nikt" tez nie gra juz w wersje planszową i nie tylko dlatego ze wyszedł W3 ale tez z powodu okropnej mechaniki gry.

Czy planujecie jakies dodatki ktore mialy by usprawnic gre i zrobic w koncu ja grywalna? Bo ja rozumiem ze na sile trzeba bylo na szybko zrobic ta gre, ale poza tym ze jest pieknie wydana to niewiele soba prezentuje.

Jakies dodatkowe postacie tak zeby wszyscy mogli grac np roznymi wiedzminami ze zblizonymi mozliwosciami, zmiana systemu gry, poruszania sie itp?

Bo na razie gra ogranicza sie do tego ze lazimy miedzy dwiema lokalizacjami zeby zbierac "patelnie"... przepraszam lupki, a wszyscy ktorzy graja kims innym niz Gerald nudza sie bo i tak nic nie moga zabic....


Chlopaki, szkoda ze sie nie przylozyliscie do tej planszowki. Trzeba bylo albo wydac ja na spokojnie, albo nie cisnac tak ze musi byc taka "zeby opierala sie o te same zasady co gra kmputerowa"

Pieknie wydana i kompletnie niegrywalna :(
 
Nie wiem czy to w naszej ekipie jest coś nie tak, ale póki co gra się w planszówkę świetnie. Nie zdarza się żeby ta sama postać/gracz cały czas wygrywali, a nawet wszyscy mają mniej więcej na równi PZ - często nawet zwycięzca wygrywa "na styk".

Co do dodatków to też jestem ciekaw czy ekipa coś planuje w przyszłości wydać. Przydałyby się, choć wątpię, że się pokażą. Póki co trzeba wybłagać fizyczną wersję Gwinta dostępną poza kolekcjonerką! ;)
 
Witam,
W wersje pudełkową gram od kilku miesięcy i myślałem co w ewentualnych rozszerzeniach można by dodać aby uatrakcyjnić pozycję.
Mam nadzieję, że któryś z pomysłów kiedyś dotrze do twórców mechaniki:

- Dodać 3 dodatkowe kości do gry odpowiadające 2 rodzajom potworów ( żłotą, srebrną,).
Przykładowe ścianki: (kość złota) 2 rozbite miecze, 2 rozbite tarcze, 2 ciężkie rany, + 1 miecz
(kość srebrna) lekka rana, - 1 oren, Ucieczka do innej lokacji w razie przegranej.
- Pomysły Zadań (np. Jaskier): Dotrzyj do Triss/Geralta/Zoltana, podążaj za nimi przez 2 kolejki.
(Geralt - zlecenia "na składniki"): Pokonaj 2 upiory, 2 złote potwory itp.
- OBOWIĄZKOWO Dodać złą frakcję (negatywna interakcja) Leto/Vilgefortz/przeraza/korred/Avallach. (może być dziki gon)
- Dodać możliwość śmierci postaci/odpadnięcia z gry
- Zły los powinien okresowo czynić lokację nieprzejezdną (zamieszki, wojna, pogrom).
Na karcie powinno być za wyj. Kaer Morhen, Brokilon, ellander itp.

To tyle jeśli chodzi o rozszerzenie.
Sam natomiast polecam grać w ten sposób aby doliczyć złotym i srebrnym potworom 1 miecz.
Mój znajomy zrobił sobie na photoshopie dodatek do gry z nudów (zmienił kilka zasad):

View attachment 30235

View attachment 30238
 

Attachments

  • SAOVINE 1.jpg
    SAOVINE 1.jpg
    909.5 KB · Views: 112
  • SAOVINE 2.jpg
    SAOVINE 2.jpg
    886.2 KB · Views: 105
Last edited:
Top Bottom