Dołącz do GWENT Masters!

+
Dołącz do GWENT Masters!



Przedstawiamy GWENT Masters — oficjalną serię rozgrywek esportowych gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana.

Poprzez GWENT Masters, CD PROJEKT RED oddaje w ręce graczy możliwość profesjonalnej gry w GWINTA oraz walki o tytuł mistrza świata Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Sercem GWENT Masters jest nowy tryb rywalizacji w grze, a także oficjalne oraz licencjonowane turnieje, które odbywać się będą w ramach tej serii.



Pełen regulamin, harmonogram turniejów oraz szczegóły dotyczące formatu rozgrywek GWENT Masters znajdują się na oficjalnej stronie serii (dostępnej w języku angielskim), masters.playgwent.com.

GWENT Masters znajdziesz również na Twitterze @GWENTMasters - dołącz do społeczności oficjalnej serii rozgrywek esportowych GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej!
 
Last edited:
Na stronie masters.playgwent.com jest napisane, że ten tryb jest tylko dla graczy z 21 rangą. To znaczy, że zapowiadany tryb rankingowy dla graczy z MMR powyżej 4200/ przynajmniej 20 rangą to jeszcze coś innego?
 
yolk77;n9344901 said:
Na stronie masters.playgwent.com jest napisane, że ten tryb jest tylko dla graczy z 21 rangą. To znaczy, że zapowiadany tryb rankingowy dla graczy z MMR powyżej 4200/ przynajmniej 20 rangą to jeszcze coś innego?

Dołączam się do pytania, inaczej było mówione w liście od Burza46


Drugie pytanie odnośnie fMMR opisanego na stronce. Albo nie doczytałem albo nie rozumiem jak ten system ma przekonać graczy do grania więcej niż jedną frakcją? Skoro całkowity MMR składa sie z fMMR dla każdej frakcji, to nadal mogę grać tylko jedną frakcją, nabić mnóstwo punktów i będą one w całości liczone do całkowitego MMR. Nie ma potrzeby/wymogu grania innymi frakcjami, skoro całkowity MMR jest sumą frakcyjnych MMRów, na które to przecież nie ma ograniczenia.
 
Last edited:
yolk77;n9344901 said:
Na stronie masters.playgwent.com jest napisane, że ten tryb jest tylko dla graczy z 21 rangą. To znaczy, że zapowiadany tryb rankingowy dla graczy z MMR powyżej 4200/ przynajmniej 20 rangą to jeszcze coś innego?

Na stronie jest już zmienione na 20 rangę, a na reddicie Rafal_Jaki z CDPR wyjaśnił, że próg 4200 nadal obowiązuje.

Keymaker7;n9345081 said:
Drugie pytanie odnośnie fMMR opisanego na stronce. Albo nie doczytałem albo nie rozumiem jak ten system ma przekonać graczy do grania więcej niż jedną frakcją? Skoro całkowity MMR składa sie z fMMR dla każdej frakcji, to nadal mogę grać tylko jedną frakcją, nabić mnóstwo punktów i będą one w całości liczone do całkowitego MMR. Nie ma potrzeby/wymogu grania innymi frakcjami, skoro całkowity MMR jest sumą frakcyjnych MMRów, na które to przecież nie ma ograniczenia.

Do rankingu całkowitego liczy się suma fMMR razy odblokowany procent frakcji. Za każdą grę daną frakcją odblokowujesz 1% więc żeby mieć wszystkie fMMR liczone trzeba każdą frakcją zagrać min 100 gier.
 
Last edited:
Pro Ladder mode becomes available once a player reaches Rank 21 — the highest achievable rank in the game’s standard Ranked Play. Once you’re there, an option to play the Pro Ladder will become available on the Ranked Play tile in the main menu. Should a player reach Rank 21 during a currently running season, the option to compete in the Pro Ladder will become available to them with the start of the next season.

Gdzie jest zmienione? Jeśli tryb dotyczy tylko rankingu 21 w kolejnych sezonach to słabo.
 
Na Gwintowym Reddit'cie Rafał Jaki (CDPR) potwierdził:

–]Rafal_Jaki_CDPRCD PROJEKT RED It is both - if you have rank 20 or 21 you get in or if you have 4200 at the end of season.

Kwalifikują się zatem wszyscy, którzy posiadają:
- rangę 21
- rangę 20
- MMR 4200 (lub więcej) na koniec sezonu

Mam nadzieję, że pomogłem :)
 
Szczerba;n9345321 said:
Do rankingu całkowitego liczy się suma fMMR razy odblokowany procent frakcji. Za każdą grę daną frakcją odblokowujesz 1% więc żeby mieć wszystkie fMMR liczone trzeba każdą frakcją zagrać min 100 gier.

Zgadza się, ale kto mi zabroni nabić 5000 punktów KP, odblokować ich oczywiście na 100% i mieć ranking całkowity równy 5000pkt? Olewając pozostałe frakcje. Będę miał identyczny wynik jak ktoś kto nabije po 1000pkt każdą frakcją odblokowaną na 100%. Zatem gdzie tu przymus grania więcej niż jedną?
 
Keymaker7 Jeżeli teraz MMR najlepszych graczy jest trochę wyższe niż 4600, to z 4 frakcji będzie to jakieś 18000. Zapewne nie uzyskasz tego grając jedną frakcją. Granie 4 frakcjami będzie niezbędne by znaleźć się w tych 200 najlepszych graczach.
 
kotwica407 Według mnie to obecnie ten system punktowania w pro ladderze jest nie do końca jasno wytłumaczony. Na chwilę obecną ma moje zrozumienie z tego co jest na stronce wychodzi, że mogę teoretycznie grać od początku do końca sezonu tylko jedną frakcją, zdobyć nią np te 4600pkt i te (i tylko te) pkt będa mi w całości doliczone do rankingu całkowitego. Za inne frakcje dostanę oczywiście zero. Można oczywiście grać innymi frakcjami, ale końcowo wyjdzie na to samo, bo limituje nas czas. Czy rozegram 500 meczy KP, czy po 100 z każdej frakcji, to nadal sumarycznie będzie to 500 meczy, więc podobna ilość pkt MMR w całkowietym wyniku.
 
Keymaker7;n9345551 said:
kotwica407 Według mnie to obecnie ten system punktowania w pro ladderze jest nie do końca jasno wytłumaczony. Na chwilę obecną ma moje zrozumienie z tego co jest na stronce wychodzi, że mogę teoretycznie grać od początku do końca sezonu tylko jedną frakcją, zdobyć nią np te 4600pkt i te (i tylko te) pkt będa mi w całości doliczone do rankingu całkowitego. Za inne frakcje dostanę oczywiście zero. Można oczywiście grać innymi frakcjami, ale końcowo wyjdzie na to samo, bo limituje nas czas. Czy rozegram 500 meczy KP, czy po 100 z każdej frakcji, to nadal sumarycznie będzie to 500 meczy, więc podobna ilość pkt MMR w całkowietym wyniku.

Więc uważasz, że grając 500 meczów jedną frakcją masz szansę pokonać kogoś kto zagrał 100 meczów każdą frakcją i miał średni fMMR na niskim poziomie 2000? Jesteś w stanie wbić w 500 meczach 10000 MMR?

Nikt Ci nie zabroni grania jedną frakcją, ale nie wydaje mi się, żebyś był w stanie konkurować z tymi, którzy będą grali wszystkimi frakcjami równocześnie.
 
Last edited:
Szczerba;n9345621 said:
Więc uważasz, że grając 500 meczów jedną frakcją masz szansę pokonać kogoś kto zagrał 100 meczów każdą frakcją i miał średni fMMR na niskim poziomie 2000? Jesteś w stanie wbić w 500 meczach 10000 MMR? Nikt Ci nie zabroni grania jedną frakcją, ale nie wydaje mi się, żebyś był w stanie konkurować z tymi, którzy będą grali wszystkimi frakcjami równocześnie.

Ja się nie upieram przy graniu jedną frakcją, jedynie punktuję nieścisłości w opisie.

A i piszesz, ze ktoś sobie średnio zrobi 2000pkt każdą frakcją. A powiedz jak to zrobi? Nabijajac 2000pkt jedną frakcją zaczynasz powiedzmy od nagród +50pkt i kończysz na +30pkt za zwycięstwo. Zmieniając frakcję nie zaczynasz magicznie ponownie zdobywać 50pkt za zwycięstwo, bo już jesteś gdzieś wysoko w generalnym rankingu, więc dalej zdobywasz +30pkt a w raz z postępem coraz mniej. I dalej analogicznie.
 
Last edited:
Niech uściślą czy jak zakwalifikowałem się już raz do tego trybu z rangą 20 to tryb jest już odblokowany dożywotnio czy w kolejnym sezonie będę musiał wbić range 21 jak jest podane na stronie abym mógł grać w tym pro ladder.

The Pro Ladder rankings are global and take into account players participating in the Pro Ladder across all regions GWENT is currently available in. After a season ends, all MMRs are reset. 10% of players with the lowest MMR at the end of a season, as well as those who haven’t played at least 10 games lose the ability to play on the Pro Ladder. They will need to once again reach Rank 21 in Ranked Play to rejoin.

Nie było pytania. Jaram się!
 
Last edited:
cien_wiatru;n9346211 said:
Będą osobne MMR dla każdej frakcji.

Chciałbym o tym usłyszeć z oficjalnego źródła, bo na chwilę pisania tego posta takiej informacji nie ma.
 
cien_wiatru;n9346301 said:
"Participants will be awarded a separate MMR for each faction in GWENT." pkt. 4.2 oficjalnych zasad Gwent Masters

Wychodzi na to, że to jednak jest to czego brakowało na głównej stronie (jednak będąc w pracy nie ma się czasu na czytanie wszystkiego :p). Ogólnie ilość punktów za zwycięstwa zależy od miejsca w rankingu. Jeżeli będą odzielnie "mini" rankingi dla każdej frakcji, to zmieniając frakcję można zacząć zbierać punkty od zera, a więc również ponownie zdobywać wieksze nagrody za zwycięstwo, bo jest się na samym dnie.
 
Gwent Open, Gwent Challege, Gwent Masters....fajnie, że dużo pomysłów wchodzi tylko panowie CDPR nie zapominajcie o 90% innych graczy, którzy w takich turniejach szansy nie będą mieli zagrać bo są to turnieje tylko dla ścisłej czołówki.

Nowe tryby gry by się przydały by się nie zanudzić na śmierć. Coś na zasadzie Areny, może coś ogólnie dostępnego jak zaprezentowany na YouTubie - Gwent Open, gdzie przeciwnik wybiera jaką frakcją będziesz grał a Ty wybierasz za niego.
 
Te frakcyjne rankingi wyglądają nieźle, ale jakoś mnie nie ciągnie do tego pro laddera, bo na turniejowy poziom i tak za cienki jestem. Chyba jednak nie opłaca się w tym patchu jeszcze instalować ponownie gry i tryhardować po te 4,2k mmr (skończyłem regularne rankedy przy 4k i 19 randze i mi się odechciało).
:rly?:
 
Top Bottom