Dragon Age

+
@Nars Patrząc na najnowszą historię Bioware to owszem, posty Twój i Ithlinne zdecydowanie prezentują hurraoptymizm. Bo zakładają jakąkolwiek kompetencję ze strony tego studia.

Zabawnie też brzmi ten tekst o tym, że DA4 "zachowa cechy serii" czy co tam. Jakie "cechy serii"? Pierwsze DA było solidnym, choć sztampowym RPGiem, dobrze przyjętym ze względu na posuchę na rynku i dobry marketing (powrót do korzeni, nowe BG). Druga gra była wypchniętym na szybko chłamem z kilkoma fajnymi pomysłami, ale fatalnie przyjętym i generalnie zaprzepaszczającym jakąkolwiek renomę serii. Trzecia gra... to była Inkwizycja. I to powinno wystarczyć.

Bioware od bardzo dawna nie potrafi tworzyć gier RPG. Założenie, że coś im teraz nagle wyjdzie, to daleko idąca utopia.
 
@Nars

Bioware od bardzo dawna nie potrafi tworzyć gier RPG. Założenie, że coś im teraz nagle wyjdzie, to daleko idąca utopia.
Prędzej bym powiedział że ci ludzie którzy pracują w Bioware stworzą coś dobrego jeśli odejdą ze studia założą własne nowe niezależne studio od EA i będą tworzyć z większa swobodą bez silnika narzuconego z góry, ani modelu rozgrywki że ma być moduł online z moentyzacją.
 
Zgadzam się z Chodakiem.
Czasy chwały BW dawno minęły, choć nie do końca z ich własnej winy. Plotki nie biorą się znikąd, i nawet kiedy sensacyjne nagłówki umiejscowi się w kontekście oryginalnego artykułu, to i tak nastraja to bardzo negatywnie. Pod wodzą EA nie ma co liczyć na rewolucje i huczny come back. Nastawianie się na to, że to będzie dobry tytuł, wziąwszy pod uwagę to, co studio pokazało w ostatnich latach, to słabo umotywowany optymizm graniczący ze ślepą naiwnością.
 
Zabawnie też brzmi ten tekst o tym, że DA4 "zachowa cechy serii" czy co tam. Jakie "cechy serii"? Pierwsze DA było solidnym, choć sztampowym RPGiem, dobrze przyjętym ze względu na posuchę na rynku i dobry marketing (powrót do korzeni, nowe BG)

Pierwsze DA było świetnym erpegiem. Pasował mi świat, ekipa, relacje, długość, zadania i bogactwo dróg rozwoju postaci. Sztampowe, bo się nie wyłamuje z ram gatunku? Szanuje, że Ci się gra może nie podobać, ale tworzenie do tej opinii teorii spiskowych o posusze i marketingu, to moim zdaniem lekka przesada.

Opinie użytkowników:
MC:
3991/8,7/pc
644/8,0/ps3
773/7,9/xb360

STEAM: 2789/91%

A wracając do "cech serii", to taka moja parafraza, rzeczywiście, może myląca słów Hudsona, tu oryginał:


Bioware od bardzo dawna nie potrafi tworzyć gier RPG. Założenie, że coś im teraz nagle wyjdzie, to daleko idąca utopia.

Ja niczego nigdzie nie zakładam, co więcej napisałem, że obawy są jak najbardziej uzasadnione. Jednak uzasadnione obawy to jedno, a skakanie ze skrajności w skrajność i wykluczenie jakichkolwiek pozytywów, to zwyczajnie niezdrowe podejście.
 
Pragnąłbym zwrócić uwagę na fakt, że Anthem nie jest pierwszą grą BioWare, która powstała na Frosbite - zarówno DA: Inkwizycja, jak i ME: Andromeda zostały napisanie z wykorzystaniem tego silnika. Jeżeli po tylu latach pracownicy studia skarżą się, że nie ogarniają Frostbite'a, że nie nadaje się on jako silnik do napędzania rpg'ów, to raczej mało prawdopodobne, aby przy DA4 nagle nastąpił jakiś przełom w tej sprawie.
 
@Nars - Co kto woli, ale błagam, nie redukuj mojej tezy (wiadomo, że nie mam i nie mogę mieć danych, by ją udowodnić) od razu do teorii spiskowej, to dość nieładny zabieg retoryczny.

Mi również dobrze się grało w DA:O, a także w dodatek. Na swoje czasy była to bardzo atrakcyjna gra, jako że wtedy gatunek klasycznych RPG był praktycznie w śpiączce.

Dziś jednak, w czasie renesansu tego gatunku, ciężko byłoby DA konkurować z takimi chociażby Pillarsami.
 
Last edited:
@Nars - Co kto woli, ale błagam, nie redukuj mojej tezy (wiadomo, że nie mam i nie mogę mieć danych, by ją udowodnić) od razu do teorii spiskowej, to dość nieładny zabieg retoryczny.

No przepraszam, nie wiem dlaczego się obrażasz za teorię spiskowa, jeśli sam potwierdzasz, że nie masz ("i mieć nie możesz") żadnych danych na poparcie swojej tezy. Teza, by być tezą musi mieć jakieś uzasadnienie poparte jakimiś danymi.

Jak wspomniałem, nie mam żadnego problemu z tym, ze gra Ci się nie podeszła, ale to obiektywny fakt, że gra się zwyczajnie podoba, co bezpośrednio wynika z feedbacku od samych graczy. Tyle.
 
Dobra, myślałem, że nie wiesz co to teoria spiskowa, ale najwyraźniej nie wiesz, co to jest spisek.

Albo, co bardziej prawdopodobne, brniesz w zaparte, bo głupio Ci przyznać, że zastosowałeś brzydką manipulację retoryczną.
 
EA potwierdza produkcję Dragon Age 4 i pokazuje króciutką zajawkę:

 
Ja i tak nie spodziewam się nowego Drago Age szybciej niż za minimum 3 lata, więc premiera gdzieś tam w 2023 według mnie.
 
Ten materiał z nowego DE, to taka marketingowa paplanina o niczym...

Co do premiery nie byłbym taki pesymistyczny. To, że celują (tylko?) w nową generację konsol oznacza iż zapewne gra pojawi się gdy już nieco ludzi sprzęt nabędzie. Obstawiam więc końcówkę 2021, lub ewentualnie któryś moment w 2022.
Bo ile można robić grę?
 
Top Bottom