Dragon Age

+
Dragon Age

Przeglądnąłem 5 stron tego działu, i nie widzę aby był poświęcony temat Dragon Age, jeżeli przeoczyłem to przenieście ten wpis i usuńcie temat.

Nie jestem fanem serii, grałem w pierwszą część pare godzin i usunąłem, nie była to gra dla mnie, z racji tego dwójki nie ruszyłem w ogóle.




Ale ten trailer naprawdę mnie przekonał, w dodatku kiedy wiem że do wyboru będzie też zwykła walka, której brakowało mi w jedynce. Graficznie wygląda to na prawde bardzo dobrze, pomimo tego uważam że Wiesiek graficznie przebije DA 3 to myślę że różnicy dużej pewnie nie będzie. Chyba klaruje nam się największy konkurent Wieśka w walce o RPGA roku, a być może i gry roku? Czekamy na odpowiedź CD Projekt RED! Oby była na prawdę mocna!
 
Last edited by a moderator:
Pozwoliłam sobie zmienić temat na bardziej ogólny, tak żeby dotyczył wszystkich gier spod znaku Dragon Age.
 
Jeden z najnudniejszych trailerów jakie widziały moje oczy.

Sam świat, nie zachwyca. Tak technicznie jak i projektem. Mimo wszystko liczę na to, że gra będzie solidna, pozbawiona absurdów z DA2. Może przymknę wówczas oko na ohydną poprawność polityczną EA.
 
Last edited:
Z dragon Age mam pewien kłopot. Na początu byłem podekscytowany nową odsłoną serii. Jednakże, materiały do mnie nie przemawiają. Nie wiem co jest nie tak ale ten przedstawiony świat zupełnie mi nie podchodzi (mówię o kwestiach wizualnych.) Grafika niby lepsza od poprzednich części ale coś jednak brakuje. Może jest to winastylu artystycznego. W każdym razie w tym video są może ze dwie sceny które mi się podobają.
 
  • ogromny skok w jakości oprawy graficznej
  • cztery grywalne rasy
  • dowodzenie Inkwizycją
  • brak automatycznej regeneracji zdrowia między starciami
  • bardzo duże lokacje
  • powrót i ulepszenie systemu dostosowywania uzbrojenia towarzyszy
  • teren podatny na zniszczenia
  • prawie brak skalowania poziomu
  • rozwiązanie wątków z poprzednich części (np. Mroczny Rytuał Morrigan)
  • wraca ulepszony taktyczny widok znany z Origin
  • środowisko reaguje na poczynania gracza (np. drewno ma się zapalić, gdy zostanie trafione kulą ognia itp.)

Będzie dobrze - jestę optymistę.
 
Dodam, że dla odmiany podoba mi się właśnie las. Nie każda gra musi być mroczna i ponura. Ta jaskrawość idealnie pasuje do settingu high fantasy.
 
Wygląda świetnie chociaż jakość materiału z którego były robione gify nie była chyba najlepsza :p Podoba mi się zmiana sposobu poruszania przy wychodzeniu pod górę no i deszczyk.
 
Ja dostałem w prezencie na stimie DA O Ultimate Edition. Gram sobie i się cieszę, bo to świetna gra. :)

Dwójka też jest dobra, moim zdaniem. :)

A trójka będzie świetna, mam nadzieję. :D
 
Zawitał do Ciebie taki spóźniony Mikołaj jak rozumiem? Wcześniej był u mnie;)
A gify klimatyczne nie powiem. Ciągle dużo im brak do tych z Wiedźmina, ale gra rokuje. To dobrze, im więcej RPG-ów tym lepiej. Jeśli EA nie zasypie nas DLC i nie będzie próbowało robić gry przystępnej nawet dla troglodytów, to chyba rozważę zakup.
 

Attachments

  • Sexy_Girl_Santa_4.jpg
    Sexy_Girl_Santa_4.jpg
    22.4 KB · Views: 134
Screeny fajne, klimatyczne, choć dla mnie odrobinę zbyt bajkowe. No na nich widać już wyraźnie, że technicznie grafika jednak będzie słabsza niż w Wiedźminie. Wydaje się, że szczególnie widać to na roślinności.
 
Po prostu mają taki styl ;) Dragon Age 2 było dość mocno przerysowane i przy trójce się tego trzymają.
 
Styl to jedno, ale mam wrażenie, że akurat trawę, czy krzewy miały być oddane naturalnie w miarę możliwości. Nie robią jednak wrażenia tak naturalnych jak w Wiedźminie. Ale może to tylko moje wrażenie ;).
 
Trójka jest gdzieś pomiędzy oryginałem, a dwójką.

Pojawiło się parę nowych informacji:

  • Po dwa głosy dla naszego protagonisty do wyboru (kobieta, mężczyzna)
  • Spotkamy Szarego Strażnika i Hawke'a
  • Inkwizytor może skakać
  • Inkwizytor będzie posiadał zdolność przyzywania demonów i wpływu na pustkę. Raczej nie będzie to zdolność magiczna, bo krasnoludy
  • Prawdopodobnie brak wsparcia dla modów
  • Nowy towarzysz, Solas elfi mag, apostata (ten łysy koleś ze screenów powyżej), ekspert od duchów i pustki (coś jak Wynne z DA:O)
  • Fauna ma żyć własnym życiem. Wilki będą polować na jelenie itp. Jeśli np. wybijemy wszystkie wilki w okolicy, będziemy zmuszeni poczekać dłuższy moment na odnowienie się populacji.
  • Środowisko ma mieć spory wpływ na walkę, np. postać będzie mieć trudności z poruszaniem, jeśli jest świeżo po deszczu, a na ziemi jest błoto.
 
Last edited:
Up, dla mnie najważniejszą wiadomością jest ta, że protagonista będzie miał swój własny głos, co mnie bardzo cieszy. Mam nadzieje, że w Cyberpunku będzie podobnie.
 
  • Prawdopodobnie brak wsparcia dla modów
Co?! Mogę prosić o źródło, nie mogę w to uwierzyć. Jeśli to prawda, to mogą sobie zapomnieć o moim portfelu. Społeczność modderska do obydwu części poprawiała masę niedoróbek, pozwalała stworzyć ludzko wyglądające postaci, a co teraz?
 
@ up, ten smok nawet, nawet. Roślinność faktycznie jakaś taka, hmmm... rozmyta. @Rustine, najwyraźniej twórcy stwierdzili, ze ich gra jest najlepsiejsza i mody są niepotrzebne. ;)
 
Last edited:
Co?! Mogę prosić o źródło, nie mogę w to uwierzyć. Jeśli to prawda, to mogą sobie zapomnieć o moim portfelu. Społeczność modderska do obydwu części poprawiała masę niedoróbek, pozwalała stworzyć ludzko wyglądające postaci, a co teraz?

Niemieckie czasopismo GameStar jest źródłem. Możesz sobie poczytać na neo.
 
Top Bottom