Dragon Age

+
Nowinki na temat wierzchowców, niezbyt pozytywne...

1. Towarzysze nie będą mogli jeździć na koniach lub innych stworach.
2. Kiedy Inkwizytor dosiądzie wierzchowca, towarzysze znikną. Pojawią się dopiero wtedy, kiedy z niego zejdzie.
3. Gdy Inkwizytor siedzi na koniu nie słyszy rozmów między drużyną.
4. Jest wiele do usłyszenia i wiele powodów aby nie dosiadać konia.
5. Konie lub inne zwierzęta przydadzą się Wam jeśli będziecie chcieli odwiedzić lokacje, które już zwiedziliście lub takie, gdzie znajdują się przeciwnicy słabsi od Waszej postaci.

Wygląda to tak jakby konie wręcz przeszkadzały w czerpaniu pełnej przyjemności z gry i zostały dodane na ostatnią chwilę, bo gracze chcieli (albo dlatego że w Wiedźminie 3 będą :whistle: ). "Towarzysze nie mogą jeździć, jak wsiądziecie na konia to znikają, nie posłuchacie co mają do powiedzenia, w ogóle najlepiej z nich nie korzystajcie", tak to brzmi, normalnie śmiech na sali. Informacje pochodzą z facebooka Przystani Szarego Strażnika.

Przy okazji dowiedziałem się też że najładniejsza towarzyszka inkwizytora będzie gustować tylko w paniach


 
Jeżeli konia potraktowali jak zbędna rzecz i jak zeszłoroczny śnieg to mogli jeszcze dodać
brak możliwości zapisu gry na koniu, i zejście z konia powoduję jego zniknięcie
Nie rozumiem takiego minimalizmu, albo premiera niedługo a oni na alfie siedzą, dlatego takie decyzje.
Echh.... next-gen by Bio, śmiech na sali zaczyna się robić jak mają takie decyzje podejmować, to niech nie implementują takich elementów wcale.
 
Implementacja jazdy konnej w drużynowym RPG mija się z celem, wziąwszy pod uwagę nakład, jakiego wymagałoby zrobienie tego dobrze.
Przy okazji dowiedziałem się też że najładniejsza towarzyszka inkwizytora będzie gustować tylko w paniach
Zrób sobie żeńską postać i enjoy the show, chociaż nie liczyłbym na nic ponad sex w ubraniu (w końcu gry Bio to gry dla dzieci).
 
Last edited:
Dajcie tej grze szanse, nie nastawiam sie że to bedzie gra która dorośnie do pięt W3
Ale liczę że bedzie po prostu dobra i każdy rpg-fan bedzie mógł w to zagrać ;)

Co do konia, w takim Skyrim to przejechałem się nim może 5 razy bo nie chciało mi sie po prostu na niego wsiadać
Wolałem biegać albo teleportować sie, traktuje to jako ciekawostke bardziej
 
Ja cały czas daję tej grze szanse, bronię jej i uważam, że będzie fajna. Niektóre decyzje są jednak dla mnie niezrozumiałe.

Co do konia, w takim Skyrim to przejechałem się nim może 5 razy bo nie chciało mi sie po prostu na niego wsiadać
Wolałem biegać albo teleportować sie, traktuje to jako ciekawostke bardziej

No widzisz, a dla mnie eksploracja z końskiego grzbietu była fajna. Wolałem jeździć podziwiając świat niż na szybkiego biec lub się teleportować żeby przeskoczyć od razu do kolejnego zadania ;)
 
Nowe informacje o grze.
- W grze występuje 8 miłosnych opcji. Dostęp do dwóch z nich jest ograniczany przez wybraną na początku rasę. Przynajmniej jeden "romans" nawiążemy z postacią spoza drużyny.
- Gracze, które wybiorą rasę Ludzi, i nie będą magami, będą pochodzić z warstwy arystokratycznej.
- Postacie będą rozwijać się do ok. 30 poziomu.
- W przypadku wybrania rasy Qunari będziemy górować wzrostem nad ludźmi, ale nie przebijemy rozmiarów Iron Bulla (jeden z członków drużyny). W czasie rozgrywki będzie można zmieniać wygląd rogów Qunari.
- W edytorze postaci znajdzie się mnóstwo ciekawych opcji, ale nie otrzymamy dostępu do opcji zmieniania masy ciała. W kreatorze postaci będzie można zasymulować różne warunki oświetlenia w lokacjach.
- System wdzięczności członków drużyny został udoskonalony, co oznacza, że nie moża już zasypywać towarzyszy broni prezentami, jednocześnie ignorując ich charakter i preferencje. Jeśli zirytujemy członka drużyny, ten może opuścić naszą kompanię.
- Poziom trudności w walkach będzie można ustawiać od Easy do Nightmare. W grze będzie można wybrać dla postaci tylko jedną specjalizację, a dostęp do broni jest ograniczany przez przynależność klasową. Wszyscy łotrowie będą mogli korzystać z łuków (w grze nie występuje specjalizacja łucznicza).
- Będziemy mogli używać opcji fast travel by przemieszczać się między obozami Inkwizycji.
- W grze występuje opcja skakania, ale nie znajdziemy w niej złożonych elementów zręcznościowych.
- W przypadku zainicjowania walki w pobliżu NPC-ów, którzy nie należą do naszej drużyny, można liczyć na ich pomoc w trakcie potyczki.

Informacje z tego newsa z PPE.PL.
 
Ten romans poza drużynowy to chyba Cullen, bo z tego co wiem nie dołączy do naszej ekipy.

Warto też dodać że aktorów wcielających się w głównego bohatera będzie aż czwórka, po dwie osoby na płeć:

Harry Hadden-Paton (akcent brytyjski)
Jon Curry (akcent amerykański)

Alix Wilton Regan (akcent brytyjski)
Sumalee Montano (akcent amerykański)


Każda rasa może mówić tym samym głosem, ale to i tak większa różnorodność niż po jednym aktorze na płeć ;)
 
^^No to fajnie. Zawsze wolałem brytyjski akcent w dialogach niż amerykański "bełkot".
Teraz tylko czekać na premierę, czy raczej.... 2-3 lata po niej, gdy gra będzie w przystępnej cenie (30--20 PLN).
 
Nowy gejmplej.

Hmm... Zdaje mi się, czy tam słońce wisi non stop w jednym miejscu i ani drgnie?
Czyżby tradycyjny już dla Bioware brak cyklu dobowego?
Oby nie. W każdym razie każdy współczesny erpeg cierpiący na podobną przypadłość z miejsca ląduje w gablotce z napisem, nie kupować.
Takie cuś kładzie momentalnie wiarygodność świata i nie pozwala zarzucić niewiary, przynajmniej mi.
Więc jak to z tym cyklem dobowym (w tym min. planem dnia każdego enpeca)? Będzie w tym DA, czy nie?
Wiadomo coś?
 
Będzie w tym DA, czy nie?
Wiadomo coś?

Nie będzie dynamicznego cyklu dobowego. Będzie dynamiczna pogoda

Lastly, there won’t be any dynamic day and night cycles, because the game is designed to flow in a specific time-line. However, weather will certainly be dynamic and changing, amplified through the capabilities of the Frostbite 3 engine that’s being used.

Źródło.
 
Zawsze mogą co nieco poprawić do premiery, jak dla mnie ciężko nazwać coś next-genem co jest cross-genem, no ale według Bio to next-gen.
Pewno w jakimś tam stopniu wizja gry ucierpiała przez wydanie jej również na stare platformy. Ale lepiej być dobrej myśli lepiej mieć dobrego RPG niż go nie mieć.
Ale zakup na premierze dla mnie duże ryzyko nie warte podejmowania.
 
Gorsze niż Dragon Age 2 nie będzie, no po prostu nie da się :p Ciekaw tylko jestem jakie wymagania dowalą, to w końcu Frostbite 3, w dodatku wykorzystany przez ekipę, która średnio go ogarnia co widać po materiałach.
 
Zawsze mogą co nieco poprawić do premiery[...].

Mass Effect 3 pod tym względem też miał być poprawiony. Dragon Age 2 też miał wyglądać lepiej niż na materiałach promocyjnych.
Niedopracowane tekstury to chroniczna przypadłość gier Bioware - naprawiana przez moderów, zamiast twórców gry.
 
Jest nowy gameplay. Tekstury postaci w cutscenkach wyglądają tragicznie. I te animacje mocno drewniane... Tracę wiarę w tą grę.
Ja jej po prostu nigdy nie miałem :p

Ale zakup na premierze dla mnie duże ryzyko nie warte podejmowania.
To ryzyko nie warte podejmowania dla 99% współczesnych gier wideo. Z wiadomym wyjątkiem.

Co nie oznacza, że DA:I zapowiada się na badziew. Już wygląda lepiej niż DA2, które nie było przecież złe (tylko wyraźnie słabsze od DA:O). Ogólnie szykuje się przyzwoita gra, zapewne warta zakupu gdzieś w rok od premiery. Wcześniej, jeśli recenzje będą przychylne.
 
Top Bottom