Dragon Age

+
NeoGAF to siedlisko SJW i pryszczatych grubasów w kapeluszach z anime awatarami. Jest to jedno z tych for, na których obowiązuje milus(w)iństwo i poprawność polityczna posunięta do granic absurdu. Nie wiem, jak można to czytać...

Meta, przy całym swym ekstremizmie, średnią ocen GRACZY przeważnie grawituje wokół moich prywatnych ocen, stąd nie uważam, aby było aż takie krzywdzące. Zresztą, aby uzyskać w miarę miarodajny obraz gry bez grania w nią i tak trzeba poczytać komentarze graczy, bo suchym liczbom ufać już dziś nie można.
 
Jak się ma mapa nowego Dragon Age do Wiedźmina 3 Skyrima? Rozumiem, że to nie jest w pełni otwarty świat, znaczy są huby? Ile ich jest?
 
Jak się ma mapa nowego Dragon Age do Wiedźmina 3 Skyrima? Rozumiem, że to nie jest w pełni otwarty świat, znaczy są huby? Ile ich jest?
Ciężko powiedzieć na początku (a propos, ładny mi początek: wybiło 25 godzin - wiele gier miałbym już za sobą w całości) ale z niektórych questów wynika, że najpewniej kilkanaście, w tym "dużych" przynajmniej pięć, a reszta "mniejsze". Przy czym te "mniejsze" (nie licząc Val Royeaux) - oczywiście mówię o tym, co napotkałem - są porównywalne z przeciętnymi w Origins... W skrócie, na tym polu gra nie daje powodów do narzekania.
 
Last edited:
@maciekw, gra jest podzielona na sporej wielkości huby, ale konstrukcja gry jest zbliżona do tej znanej z Dragon Age: Początek. Jeśli chodzi o mapę świata i poszczególne lokacje to to powinno rozwiać twoje wątpliwości:


http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1402&PART=63
 

Guest 2686910

Guest
NeoGAF to siedlisko SJW i pryszczatych grubasów w kapeluszach z anime awatarami. Jest to jedno z tych for, na których obowiązuje milus(w)iństwo i poprawność polityczna posunięta do granic absurdu. Nie wiem, jak można to czytać...
Łatwiej i przyjemniej niż wyzwiska typu pryszczaty grubas czy SJW (nie, nie zgadzam się do końca z poglądami części - mniejszej czy większej - GAFa. Ale jeśli trzymać się gier, to polityki jest raczej niewiele.) Plus to chyba największe forum tego typu (nie licząc /v, ale ich styl mnie irytuje), więc łatwiej zapoznać się z opiniami wielu osób, które w przeważającej części choć trochę wiedzą o czym mówią.
Meta, przy całym swym ekstremizmie, średnią ocen GRACZY przeważnie grawituje wokół moich prywatnych ocen, stąd nie uważam, aby było aż takie krzywdzące. Zresztą, aby uzyskać w miarę miarodajny obraz gry bez grania w nią i tak trzeba poczytać komentarze graczy, bo suchym liczbom ufać już dziś nie można.
Każdy używa, co mu pasuje. To, co chciałem powiedzieć, to to, że ten ekstremizm na Metacriticu często przelewa się w komentarze, więc w przeważającej większości są albo całkowicie pozytywne, albo całkowicie negatywne, albo w ogóle nie na temat ew. zwyczajne głupie. Czyli - dla mnie - bezwartościowe. A ocena to, jak sam piszesz, tylko numerek, nigdy jakoś nie pociągała mnie idea oceniania gier w ten sposób.
 
Jeśli chodzi o mapę świata i poszczególne lokacje to to powinno rozwiać twoje wątpliwości:
Az tak dobrze nie ma, w grze jest "tylko" Ferelden, Orlais i obrzeżam tychże, na mapie są jeszcze Wolne Marchie (może też się coś z nich pojawi?). Tevinteru, Nevarry czy Antivy mapa nie obejmuje.
 
Jakby ktoś był ciekaw wydajność Dragona na dwóch API



Ciekawe kiedy AJ zamieści reckę pewnie w grudniu (po południu)
 
Last edited:
A koledze sypie się Dragon widzę że to nie jest jakiś rzadki problem

I potrafi mieć ten problem całkiem sporo ludzi niestety.
 
Last edited:
Moje życie już nigdy nie będzie takie samo...
Popłakałem się. Ze śmiechu, oczywiście xD

A koledze sypie się Dragon widzę że to nie jest jakiś rzadki problem
Mnie na ponad 30 godzin wysypało się dwa razy (bez żadnego komunikatu o błędzie), czyli nie jest tak źle (z ostatnich w ME:SoM w podobnym czasie crashy miałem ponad dziesięć).

---------- Aktualizacja 23-11-2014 01:00 ----------

Garść sensownych porad.

http://kotaku.com/tips-for-playing-dragon-age-inquisition-1660270767
 
Last edited:
Gamegpu wzięło się za DA:I. W linku poniżej znajdziecie wszystko co trzeba.

http://gamegpu.ru/rpg/rollevye/dragon-age-inkvizitsiya-test-gpu.html

W skrócie, gra bardzo lubi wiele rdzeni/wątków, ale liczy się przede wszystkim moc gpu.
Bowiem nawet FX4100 zapewni (w 1080p) lepszą płynność niż PS4, tak wiec posiadacze wszelkich proców czterordzeniowych mogą spać spokojnie...
DA lubi bardziej gpu AMD, Mantle co nieco, o dziwo daje, a sama gra skaluje się nieźle.
natomiast wspomniane już PS4 ma problemy z utrzymaniem 30 klatek w 1080p, na Xboxie jest wprawdzie stabilnie, za to z niższą rozdziałką i nieco gorszymi detalami.


Gra na ultra jest, jak widać po wynikach testów (gamegpu), naprawdę wymagająca, ale już HD7870 powinien zapewnić dużo lepszy framerate i jakość oprawy aniżeli konsole, a to dlatego, że ustawienia na Xboxie i PS4 to odpowiednik czegoś pomiędzy medium a high PC. Przy czym blaszaki mają jeszcze very high i ulltra.
Na pewno PC i konsole nie oferują identycznej jakości oprawy. To bujda nie mająca oparcia w faktach.
Wiadomo to za sprawą Digital Foundry, które w swoim stylu zabrało się za rozbiór gry na pojedyncze piksele.
Po szczegóły odsyłam tutaj.

W skrócie PC oferuje m.in. dużo lepszy LoD czy roślinność i to nawet w najniższych ustawieniach.
Przy czym podobno już HD7700 wystarczy do płynnej, komfortowej zabawy w niższych ustawieniach.

Parę skrinów porównawczych z PC i PS4.

PS4


PC


PS4


PC


PS4


PC


Tak w ogóle DA:I jest ładne nawet na low, a poza tym nieźle zoptymalizowane, o czym świadczy fakt, że jak już wspomniałem, nieźle się skaluje.

PS. Tekst pisany po pijaku, ale za ewentualne byki tak czy siak przepraszam.
 
Mnie na ponad 30 godzin wysypało się dwa razy (bez żadnego komunikatu o błędzie), czyli nie jest tak źle (z ostatnich w ME:SoM w podobnym czasie crashy miałem ponad dziesięć).
U mnie sypie znacznie częściej i tylko podczas cutscenek, podczas gdy Mordor nie wysypał się ani razu.

Jest jakiś sposób, żeby znieść blokadę 30 klatek w przerywnikach?
 
PS. Tekst pisany po pijaku, ale za ewentualne byki tak czy siak przepraszam.
To chyba musiałeś go dość dobrze sprawdzić/przygotować, bo nadzwyczaj dobrze napisany, jak na ,,po pijaku'' :)
ED:
http://gamegpu.ru/rpg/rollevye/dragon-age-inkvizitsiya-test-gpu.html
Pzreglądając screeny low vs high, przyłapałem się na tym, że chyba wesja low bardziej mi się podoba. Wygląda niewarygodnie dobrze jak na low ( pomijając brak/lub niskie AA i słabe cienie) Wersja high jest za to taka bardziej rozmazana, i przez to jakby mniej naturalna.
 
Last edited:
Tak w ogóle DA:I jest ładne nawet na low, a poza tym nieźle zoptymalizowane, o czym świadczy fakt, że jak już wspomniałem, nieźle się skaluje.
Z jednym może niewielkim, ale bardzo widocznym wyjątkiem: mesh quality pomiędzy medium a high dokonuje wyraźnego skoku. Konkretnie chodzi o włosy - na medium i low wyglądają "plastikowo", świecą się jak u ludzików Lego.
 
Jest jakiś sposób, żeby znieść blokadę 30 klatek w przerywnikach?

Możesz spróbować tego, aczkolwiek na moje oko niewiele to daje - tzn. cutscenka faktycznie leci w 60fps (mierzone frapsem), ale i tak klatkuje w dokładnie tych samych momentach co przy 30 fpsach - tak jakby została wstępnie prerenderowana w 30 fpsach.

Tak na marginesie: jeżeli ktoś chce przenieść swoje decyzje z poprzednich części i jeszcze przed premierą poustawiał sobie wszystko w Keep'ie, to przed rozpoczęciem rozgrywki trzeba wejść w Keep i eksportować stan świata do DA:I - inaczej importowanie świata z poziomu gry będzie nieskuteczne. Sam się na to naciąłem - przeżyłem spore zdziwienie, kiedy po ukończeniu prologu zaczynam rozmawiać z kwatermistrzynią i słyszę, że została tu zesłana (za popieranie Loghaina) przez królową Anorę - tymczasem ja ustawiłem, że królową została Szara Strażniczka. Po wyeksportowaniu świata, rozpoczęciu nowej rozgrywki i zaimportowaniu w grze wszystko już było tak jak trzeba.
 
Last edited:
Krótka uwaga: coś podejrzewam, że DA:I może zdobyć pierwszą nagrodę w kategorii rekordów Guinnessa pt. najdłuższy prolog w dziejach gier komputerowych. Gra tak naprawdę zaczyna się dopiero po pewnej misji głównej, do której - na moje oko - najszybciej można dojść w jakieś 5-6 godzin. Można, ale nie trzeba - mnie zeszło jakieś 30 o_O
 
Taka konwencja. Heroic fantasy wykonane przez BioWare nie może się obejść bez łzawych, mocno patetycznych scenek. Należy brać z dobrodziejstwem inwentarza. Prawdopodobnie gdybym był fanem gier BioWare i samego DA, to by mi się podobało. Szkoda tylko, że tak strasznie cliche. Od razu do głowy przychodzi kilka scen z filmów, albo raczej bajek, bo i wykonanie bajkowe. Całość jest na silniku gry, który zdecydowanie nie stawia na naturalizm, więc nie ma co oczekiwać nagród za scenariusz i reżyserię. Gdyby to był Call of Duty, to w tle powiewałaby flaga.
 
Last edited:
Top Bottom