Dragon Age

+
Bardzo fajny artykuł od eurogamera opisujący jedną z największych wad Inkwizycji:
http://www.eurogamer.pl/articles/2015-04-06-dlaczego-nie-ukonczylem-dragon-age-inkwizycja

Szkoda, że autor nie przeszedł (albo chociaż dokładniej zbadał) gry, bo może wtedy wiedziałby, o czym dokładniej pisze. Samych "mmo-style" questów nie bronię, ale wypadałoby być rzetelnym:

Cały ten system powinien być częścią zarządzania organizacją - wszystkie podstawowe materiały zbieraliby po prostu członkowie Inkwizycji.

Otóż dokładnie to jest w grze i było w niej od samego początku - zlecanie doradcom zbieranie materiałów itp.

---------- Zaktualizowano 01:29 ----------

Nie grałem w tę grę i nie zamierzam, ale ktoś mi zlinkował na yt moment, kiedy wszyscy zaczynają śpiewać jakąś piosenkę jak w filmie Disneya - to był chyba najbardziej żenujący motyw, jaki widziałem w grze komputerowej. Mnie było wstyd, że to oglądam, a komentarzach ludzie bredzili o głębi, artyzmie i (of course) epickości...

Fakt, rozbite resztki Inkwizycji, paręnaście osób, które przetrwały wrogi atak, błądząc po górach i ukrywając się przed przeciwnikiem - odnalazły w sobie siłę, motywację do dalszej "walki" i wędrówki, czego wyrazem była m.in ta wspólna pieśń - strasznie żenujące. Niech się wstydzą.

Ale tak to już jest jak się ocenia po minucie filmiku całkowicie wyrwanego z kontekstu :)
 
Fakt, rozbite resztki Inkwizycji, paręnaście osób, które przetrwały wrogi atak, błądząc po górach i ukrywając się przed przeciwnikiem - odnalazły w sobie siłę, motywację do dalszej "walki" i wędrówki, czego wyrazem była m.in ta wspólna pieśń - strasznie żenujące. Niech się wstydzą.

Ale tak to już jest jak się ocenia po minucie filmiku całkowicie wyrwanego z kontekstu :)
A co za znaczenie ma kontekst? Komentowałem wykonanie. Domyślam się, że scena miała chwytać za serce, niestety wyszła infantylnie, podobnie zresztą jak pieśń Leliany z DA:O, której słuchały zwierzęta.
 
Akurat pieśń Leliany mi się podobała, mimo iż głos wokalistki trochę nie pasował do głosu Leliany, przez co powstało wrażenie, że śpiewa inna osoba.
 
Nie komentowałem pieśni jako takiej, tylko całość - scenę.

[video=youtube;VA-rLV6hGY4]https://www.youtube.com/watch?v=VA-rLV6hGY4[/video]
Nikt mi nie powie, że dobrze to wygląda.
 
Oglądając poowyższy filmik i zestawiając wrażenia z dotychczasowych materiałów z W3, jestem prawie pewien, że nie zagram w DA:I.
Słabo to wygląda (jakościowo i artystycznie). Ta gra robiła może wizualne wrażenie w minionym roku, a z pewnością przed ostatnimi materiałami z W3.
Brzydkie postacie i ogól cały, który trąci kiczem.
 
On to wie. Wstawił ten film, bo cutscenka była podobnie infantylna jak ta z Inkwizycji.
Ale @Keth chodziło chyba o post @Daniel Abatemarco który zdaje się, wziął "jedynkę" za Inkwizycję, choć nie jestem pewien do którego posta się Daniel odnosił. :p

Co do śpiewu Leliany z "jedynki" to słabo to wygląda. Jak grałem to też miałem takie odczucia. Tutaj śpiewa przy ognisku w lesie, ale brzmi jakby śpiewała w operze z idealną akustyką dodatkowo z podkładem. Wolałbym skromniejszą oprawę tej piosenki a z pewnością wypadłaby lepiej.
 
Last edited:
Faktycznie, nie szczaiłem, że to jedynka. Ale to niczego nie zmienia. To jest to samo. Inkwizycja jest, że się tak wyrażę, ładniej podana.

W kontekście W3, to nadal trąci kiczem - jako ogół. Cała seria. Żeby daleko nie szukać:
Pomijając nawet wykadrowanie każdej mordy, z psią włącznie, spojrzenia pełne zadumy i studyjną akustykę, te animacje mimiczne są przerażające. Jak się ma ograniczenia techniczne, to trzeba je odpowiednio chować, odwracać od nich uwagę, a nie jeszcze eksponować w epickiej™ krasie.
 
Last edited:
Pomijając nawet wykadrowanie każdej mordy, z psią włącznie, spojrzenia pełne zadumy i studyjną akustykę, te animacje mimiczne są przerażające. Jak się ma ograniczenia techniczne, to trzeba je odpowiednio chować, odwracać od nich uwagę, a nie jeszcze eksponować w epickiej™ krasie. Leliana mogła przecież złapać gitarę i zaśpiewać coś przy ognisku, co przy odpowiednio ustawionej kamerze i nałożonych efektach środowiskowych (szum drzew, trzask palonych gałęzi) miało szansę wyglądać i brzmieć dobrze, ale Bioware jak zwykle musiało docisnąć epicki pedał do dechy i odwalić majestatyczną kaszanę.
 
Wyszedł nowy dodatek do trybu sieciowego w Inkwizycji:


Nowe postacie wyglądają na tym screenie jak demoniczny zespół z piekła :p



Zaraz, demoniczny zespół z piekła?!

 
Oficjalnie chyba nic nie zapowiedzieli, ale pewnie wyjdzie ;) Aczkolwiek z trzech dotychczasowych dodatków, płatny jest tylko ten fabularny. Dwa rozszerzenia do multi (w tym powyższe ze smokami) są darmowe.
 
Dzięki.

Akurat multi mnie zbytnio nie interesuje, ale w kompletną grę kiedyś (na pewno po Wiesławie) bym pograł.
 
Co to za dodatek do multi, co on daje? Bo filmik wiele nie wyjaśnia w sumie.

Ok, widzę, że już jest na Originie :p przynajmniej plus, że jest darmowy.
 
Last edited:
@Keth, nowe postacie, ekwipunek i smoki wśród przeciwników. Dodatkowo, wszyscy dostają darmową skrzynkę na start, mnie wylosowało zamaskowanego psycho-gitarzystę wirtuoza :p Sam w multi jeszcze nie grałem, sprawdziłem co i jak bo mnie znajomy prosił (chciał porównać).

@I_w_a_N, nic nowego, bo w Mass Effect 3 też tak było. Płatne były pakiety sprzętu i dodatki fabularne, rozszerzenia do multi były darmowe.
 
REDzi wypuszczają kolejne drobne, ale darmowe DLC do Wiedźmina 3. Bioware nie może pozostać w tyle i dlatego wypuszcza drobne DLC do Dragon Age: Inkwizycji:

Uzyskaj dostęp do pięciu nowych rumaków, dwóch zbroi i nowych opcji personalizacji Podniebnej Twierdzy...

...za jedyne 15 zł xD
 
Last edited:
Top Bottom