Drugi tom komiksu o Wiedźminie, "Dzieci lisicy", już w sklepach!

+

Burza46

CD PROJEKT RED
Drugi tom komiksu o Wiedźminie, "Dzieci lisicy", już w sklepach!



Napisany przez laureata Nagrody Eisnera, Paula Tobina i zilustrowany przez wschodzącą gwiazdę komiksu, Joego Querio, Wiedźmin Dzieci Lisicy jest pełnym akcji horrorem fantasy rozgrywającym się w świecie serii gier wideo.

Wiedźmin "Dzieci lisicy" podejmuje wątki z albumu Dom ze szkła, wydanego w 2014 roku.

Wędrówka wiedzie Geralta na pokład statku pełnego głupców, renegatów i przestępców... Niektórzy pasażerowie są niebezpieczniejsi od innych, a jeden z nich ukrywa tajemnicę, która może ściągnąć na załogę i pozostałych podróżników straszny los z ręki mściwej lisiej matki!

"Tajemnica iluzji to idealny temat dla stylu Paula Tobina. Wszystkie opowiedziane zdarzenia mogą okazać się ważne, kiedy prawda zostanie wreszcie ujawniona. Jako fan Wiedźmina bardzo się cieszę
z kierunku i tempa tego cyklu, i nie mogę się doczekać, co będzie dalej."
- HULKING REVIEWER

Szczegóły znajdziecie tutaj.
 
Super, nie mogę się doczekać czytania!

Oby ten tom był równie dobry co poprzedni. :)
 
Last edited:
Także nie mogę się doczekać, niestety na cdp.pl premiera jest jutro a nie dziś, a moje zamówienie dalej czeka na premierę. Mam nadzieję, że jutro dostanę sms'a z kodem do odbioru w kiosku.
 
Jak to jest, że na wyszukiwarce Egmont widnieje cena 39,99 zł, a po kliknięciu mamy 44,99 zł?
 
Tak sobie teraz myślę, że mógł być dodatkowy upust w przedsprzedaży i nie wszędzie ostał zdjęty.

Niech się wypchają z tym 44.99 + 7.90 (za transport). Ja już sobie taniej zamówię w Empiku :).
 
Przeczytałem i postanowiłem napisać kilka słów, niestety niezbyt miłych.

Zero oryginalności. Historia jest przedstawiona nieco innym torem niż w Sezonie Burz, ale nie było tam nic zaskakującego, poszerzającego tą historię w jakiś sposób, pozwalającego spojrzeć z innej perspektywy. Dno i metr mułu, bagno większe i głębsze niż to, w które wpada Prorok Lebioda.
Dziwna decyzja, by dać Geraltowi miecze na początek tylko po to, by stracił je w walce z kilkoma babami wodnymi(tłumaczone jako wiedźmy, coś nie tak panie tłumaczu :p), które to, spryciury jedne, wyjęły mu je prosto z pochew(sic!), bo Geralt był zajęty rzucaniem Igni w drugą stronę(ogólnie Geralt jest mistrzem Igni w tym komiksie(nawet mając miecze), chyba raz używa tylko ostrza w walce). Niepotrzebne zmiany, przez które nie można wstawić tej historii w żadne miejsce w wiedźmińskiej chronologii, a mogli coś w niej dodać, rozszerzyć, cokolwiek dobrego z nią zrobić.

Komiks miał podejmować wątki z Domu ze szkła, i przyznam, że czekałem na to najbardziej, bo historię z lisicą już znałem, a co nowego REDzi dodadzą to zwykle fajne, szczególnie, że Dom mi się bardzo podobał. Chyba mi brakuje jakichś kartek, bo się tego nie dopatrzyłem, nie doczytałem. Ale to i lepiej, nic nie wiąże tego komiksu z Domem, który mogę sobie spokojnie wciągnąć do osobistego kanonu.

Wklepana postać ukrywającej uszy pod czaperonem elfki bez większego sensu w historię, dająca tylko pretekst by Geralt rzekł w pewnym momencie kilka górnolotnych linijek, których to ma aż zanadto. To nie Geralt, tylko jakiś dziwny filozof mędrzec, tak go odbierałem czytając ten komiks. Mało charakteru, dużo pitolenia. Tylko Addario zachował coś, co go czyni Addariem. Załoga Proroka też w ogólnym rozrachunku niezgorzej przedstawiona.

Ocena 3/10, miało być niżej, bo zawiódł mnie totalnie, ale strasznie mi się podobały rysunki, niemal 1:1 moje wyobrażenie otoczenia kiedy czytałem Sezon Burz. No i punkcik dorzuciłem za Addaria.

Chcę wiedźmińskich komiksów i zapewne kolejny też kupię, o ile się pojawi, ale po Saskii(łobosze) i Dzieciach moje zaufanie w dobry produkt nadszarpnięto. Domyślam się jednak, że jeśli to dla kogoś nowa historia, to komiks oceni wyżej, bo sam wątek lisicy jest całkiem dobry, więc jakieś 6/10 mogłoby być od mniej świadomego czytelnika.

Serdecznie odradzam kupno czytelnikom Sezonu Burz, o ile nie kolekcjonujecie viedyminaliów.
 
Last edited:
A to przepraszam :p

Tak czy siak, rozumiem że komiks słabszy od pierwszego więc jeśli już pierwszy mnie nie zachwycił to za ten nawet nie warto się brać?
 
Właśnie jadę odebrać do EMPIKu, a zapewne w weekend podzielę się wrażeniami wrażeniami z tej "katastrofy".

---------- Zaktualizowano 19:06 ----------

@HuntMocy

Możesz pójść do EMPIKu i se kulturalnie przejrzeć :).
 
Nie jestem typem empikoprzeglądacza, jak coś chcę przeczytać to zasięgam opinii i kupuję albo nie ;) Szatę graficzną komiksu już znam, pytam więc o jakość fabuły i dialogów, ze słów Patrola wynika, że kiszka.
 
O kolejny tom chłamu. Jak już powiedziałem przy poprzednim razie, obczaję w empiku lub znajdę w jakimś dobrym sklepie internetowym i kupię po taniości.
 
@HuntMocy

Nie chodziło żeby - niczym typowy cebularz - przeczytać cały komiks w sklepie, ale przejrzeć tych kilka stron i przekartkować dialogi.
 
Chyba oczekujecie zbyt dużo od tych komiksów. To taka papierowa moba, czyli promocja marki na innych obszarach. Były puzzle, koszulki, była gierka na tablety, a komiksy są tylko częścią systemu. Inne większe firmy tak robią, więc i redzi starają się zaznaczyć swoją obecność w świadomości potencjalnego klienta. To nie jest przeznaczone dla osób, które wychodzą od wzorca, jakim są książki.
 
Last edited:
Chyba oczekujecie zbyt dużo od tych komiksów. To taka papierowa moba, czyli promocja marki na innych obszarach. Były puzzle, koszulki, była gierka na tablety, a komiksy są tylko częścią systemu. Inne większe firmy tak robią, więc i redzi starają się zaznaczyć swoją obecność w świadomości potencjalnego klienta. To nie jest przeznaczone dla osób, które wychodzą od wzorca, jakim są książki.

Od Racji stanu i Domu ze szkła też wymagałem niemało, a jednak zadowoliły moje gusta, więc i w Dzieciach pokładałem nadzieję :p Racja Stanu zresztą wciąż pozostaje najładniej narysowanym komiksem przeze mnie przeczytanym.
 
Top Bottom