Duszarz- tekst inspirowany Wiedźminem

+
Duszarz- tekst inspirowany Wiedźminem

Witam
Jak widać jestem nowy na forum. Jako, że twórczość REDów i ASa cenię sobie szczególnie postanowiłem wreszcie zawitać w progi tego przybytku. Mimo, że rzadko którą grę udaje mi się ukończyć (kiepski ze mnie gracz) to Wieśka 2 przeszedłem już trzy razy. Dlaczego? Ano dlatego, że próżno w jakiejkolwiek innej grze szukać TAKIEJ fabuły i TAKICH dialogów. Zainspirowany poniekąd twórczością pana Sapkowskiego i CD PROJECT RED machnąłem takie oto wypociny.
Rzecz dzieje się w moim własnym uniwersum. Najpierw miała być książką, potem opowiadaniem, a jak zwykle skończyło się na kilku zdaniach.


Treść w przebudowie...
 
Dobry pomysł. Ciekawy jestem postaci Duszarza. Zwykle pierwszoplanowa postać nie jest "tym złym", a tu proszę, jest pomysł, który można dalej rozwijać, który zaciekawia i w każdej chwili może zaskoczyć. Oren ode mnie, jak najbardziej.
 
Dzięki wszystkim za potok orenów na dzień dobry :)

Co do kontynuacji to nie jestem pewien czy warto marnować czas. Pewnie, że chciałbym kiedyś napisać własną książkę. Niestety w naszym kraju wydanie jej jest mało realne.

krzychux750f said:
Chyba ort się wkradł;)

Poprawione. Nie mniej jednak bardziej interesowałaby mnie opinia na temat treści.
 
Duszarz said:
(...)

Duszarz said:
Chyba ort się wkradł;)

Poprawione. Niemniej jednak bardziej interesowałaby mnie opinia na temat treści.


Tak sobie myślę, że nawet jeśli fabuła jest dobra, to forma (w tym wypadku mam na myśli poprawność językową, brak błędów - gramatycznych, stylistycznych, ortograficznych itepe) robi gigantyczną różnicę. W każdym razie mi robi. Zazwyczaj, przy czytaniu utworów, nazwijmy je "nieprofesjonalnych", przy drugim, trzecim znalezionym błędzie kończę lekturę.
 
Droga Pani moderator, trzeba było bardziej w szkole uważać :p
http://portalwiedzy.onet.pl/140870,,,,niemniej_nie_mniej_oraz_tym_niemniej_niemniej_jednak,haslo.html

EDIT
zi3lona, miała rację. Mea culpa :p
 
Podtrzymuję. I sugeruję przeczytać raz jeszcze

Związki wyrazowe
Niepoprawne jest połączenie tym niemniej. Dlaczego? Wystarczy zamiast niemniej użyć jego synonimów: spójnika ale bądź połączenia mimo to, wtedy otrzymamy dziwaczne konstrukcje: tym ale...; tym mimo to... Prawda, że to, najoględniej mówiąc, brzmi dziwnie? Poprawnie jest tylko niemniej a. niemniej jednak.


Poza tym, uwaga nie była personalna, tylko natury ogólnej, a błąd mi wpadł w oko przy okazji :)

Edyta:

Chyba, że źle zrozumiałam Twoją wypowiedź. Wtedy zwracam honor.
 
zi3lona said:
Poprawnie jest tylko niemniej a. niemniej jednak.

Nie chcę tutaj wtrącać niegrzecznych uwag o czytaniu ze zrozumieniem, ale powyższe zdanie głosi, że forma ta jest poprawna (użyłem "niemniej jednak")

Na potwierdzenie notka z internetowego słownika PWN:
http://sjp.pwn.pl/slownik/2489008/niemniej

Koniec już tego off-topic Pani moderator :p
 
Duszarz said:
(...)

Poprawione. Nie mniej jednak bardziej interesowałaby mnie opinia na temat treści.

Okej, pogubiłam się nieco. Moim zdaniem niemniej w tym kontekście powinno być pisane łącznie. O to mi chodziło, kiedy zaznaczyłam na czerwono.
Chyba, że chodziło Ci o to, że nie mniej od zwracania uwagi na ortografię interesuje Cię opinia o treści. W sensie - obu sprawom poświęcasz równie dużo uwagi. Wtedy okazuje się, że nie zrozumiałam od pierwszego kopa i sypię popiół na głowę, czyli przepraszam.
 
Idiota ze mnie... Sugerowałem się cytowanym przez Ciebie fragmentem, w którym błąd jest poprawiony. Zmyliła mnie czerwona czcionka i nie zauważyłem, że w oryginale napisałem osobno.
Wstyd i hańba :D


Dlatego zwracam honor i kłaniam się do stóp

EDIT

Może zaszczycisz mnie Twoją opinią na temat treści. Po samych pozytywnych opiniach przydałaby się konstruktywna krytyka. :)
 
No to się oboje nie dogadaliśmy :D

A krytyk literacki ze mnie żaden, ale podoba mi się Twój styl :p
 
Myślałem, myślałem i wymyśliłem. Coby się nie nadwyrężać, a za razem nie spocząć na laurach machnę ten tekst do końca.
Będzie to opowiadanie wprowadzające do świata. Coś na wzór pierwszej opowiastki o wiedźminie ASa. Może kiedyś znajdzie jakieś twórcze zastosowanie.

Dla zainteresowanych będę wrzucał co jakiś czas kolejne fragmenty. Mam nadzieję, że się spodoba, a przy okazji wpadnie trochę orenów.
Bywajcie!
 
Wybaczcie dwa posty z rzędu, ale inaczej nikt nie zauważyłby, że w temacie coś się święci.
Wyprodukowałem kolejny fragment opowiadania, którego pierwsza część została przyjęta bardzo dobrze (takie odniosłem wrażenie po treści komentarzy i kilkunastu otrzymanych orenach :)/> )

Nadal bardzo interesuje mnie Wasza opinia, dotycząca zarówno treści jak i ewentualnych błędów (starałem się takowe wyeliminować, ale wiadomo jak to bywa).

Poniżej przedstawiam całość. Przerywana linia oddziela pierwszy fragment od drugiego. Dzięki za uwagę i mam nadzieję, że się spodoba :)/>

Treść w przebudowie...
 
Top Bottom