Dying Light

+
Najgorsze dla mnie w finalnej wersji jest to, nie że oprawa brzydsza jest, ale sama jej czytelność jest dramatyczna w porównaniu do bulida z 2019 i pierwszej części to jak wszystko jest mało ostre to zbrodnia dla oczu.
 
Gram ponad 2h, odpalona ze wszystkimi suwakami na maxa, nawet opcje RT na najwyższe i o dziwo śmiga w stałych 60 klatkach :LOL: Dodatkowo komp znacznie mniej cierpi niż choćby przy CP2077, wykorzystanie VGA to góra 75-80% gdzie przy CP2077 było cały czas 99%. Sama gra w moim odczuciu niestety nie wygląda jakoś rewelacyjnie. Roślinność płaska do bólu, modele postaci wyglądają strasznie biednie, ogólnie wszystkiemu brakuje jakby ostrości. Pierwsza część moim zdaniem była ładniejsza:D
 
Najgorsze dla mnie w finalnej wersji jest to, nie że oprawa brzydsza jest, ale sama jej czytelność jest dramatyczna w porównaniu do bulida z 2019 i pierwszej części to jak wszystko jest mało ostre to zbrodnia dla oczu.

Nie masz przypadkiem włączonego DLSS'u? U mnie w CP trochę obraz się rozmywał, pomogło wyłączenie tego cuda.
 
Na jakich ustawieniach gracie? Bo zaraz po wejściu do miasta mój fps spadł z 60+ do 25-30 dopóki nie przełączyłem DLSS na wydajność. Moja rozdzielczość to 1080p z ustawieniami bliskimi do tych od Digital Foundry dla kart RTX (mam 3070).
 
Na jakich ustawieniach gracie? Bo zaraz po wejściu do miasta mój fps spadł z 60+ do 25-30 dopóki nie przełączyłem DLSS na wydajność. Moja rozdzielczość to 1080p z ustawieniami bliskimi do tych od Digital Foundry dla kart RTX (mam 3070).
Gra przed premierą nie miała Denuvo i śmigała bez problemu (oglądam Rysława). Po dodaniu DRM gra stala się niestabilna i strasznie "zwolnila" i klatkuje, Ryslawowi dwa razy "wywaliła" strumyk. Też grał na 1080p (ma kartę 3080).
Także trzeba zapewne czekać aż tworcy coś z tym zrobią.
 
Nietypowe pytanie. Mam GForce`a 1080, ale gra zamiast wykrywać DLSS w opcjach chce ustawić mi FSR.
To jakiś błąd, czy się tym nie przejmować?
 
Tylko karty RTX (20XX i w górę) obsługują DLSS.

Gra przed premierą nie miała Denuvo i śmigała bez problemu (oglądam Rysława). Po dodaniu DRM gra stala się niestabilna i strasznie "zwolnila" i klatkuje, Ryslawowi dwa razy "wywaliła" strumyk. Też grał na 1080p (ma kartę 3080).
Także trzeba zapewne czekać aż tworcy coś z tym zrobią.
Dobrze wiedzieć. Już zacząłem się bać że co niedobrego się dzieje że sprzętem.
 
Na jakich ustawieniach gracie? Bo zaraz po wejściu do miasta mój fps spadł z 60+ do 25-30 dopóki nie przełączyłem DLSS na wydajność. Moja rozdzielczość to 1080p z ustawieniami bliskimi do tych od Digital Foundry dla kart RTX (mam 3070).
Cóż ja zakupie niedługo ale zamierzam grać bez RT z wszystkim na max poza odbiciami i mgłą i powinno być ok, jakby co to jeszcze napiszę.
A twój framerate tak spadł bo prawdopodobnie zapchał ci się Vram i zaczęło brać z ramu stąd i cały spadek.
Już tłumacze .według testów na Gamegpu Dying Light2 potrafi brać dużo Vram z karty

już przy samej zmianie DX z 11 na 12 mamy skok z nieco ponad 5GB

na ponad 7GB Vram.

A co się dzieje jak włączymy RT już nawet nie na maxa tylko po prostu aktywujemy sam RT w DL2


Zużycie oczywiście podskakuje jeszcze bardziej i jak widać spokojnie bierze 9GB a karty z 8GB jak 3070 zapychają się i zaczynają się przycięcia i spadki gwałtowne nagle z 60 spada nam do 25 czy nawet 15 bo zabrakło pamięci na karcie i częsć danych ląduje do ramu który nie nadąża i stąd spadki.

Jak widać do grania z RT w DL2 3070 na obecną chwilę to za mało (chyba że Techland coś poprawi) bo karta kapituluje ze względu na zapychanie Vram.
Widać że już sama zmiana Directa na 12 skutkuje zwiększeniem zużycia Vram a tym samym ryzykiem zapchania,
Szkoda że nie ma na rynku 3070 16GB bo wtedy było by to widać jak na dłoni jak ktoś niedowierza takim testom.
 
Last edited:
Abstrahując od samej gry w warstwie gameplayowej, bo jest super, ale żeby gra z taką grafiką zżerała cały ram w 3070 ? Słabo

Jednakże ja mam nie mam z tym problemów, gram z rt i prawie wsio na maxa i jest ok. 60 fpsow w mieście
 
To ja sobie jeszcze trochę poczekam z zakupem gry, skoro przy 3070 mają być takie problemy. A gra już była w koszyczku. Gdyby GoW wyszedł w innym terminie to nawet bym się nie zastanawiał.
 
Ktoś gra na konsoli?
Dobrze słyszę, że z poziomu menu nie ma możliwości zmiany wersji językowej?

Naprawdę, Techland?
 
Do tej pory 3070 kompletnie mi wystarczyła bo gram tylko w 1080p i na razie nie zamierzam się przesiadać (np. w CP77 nie miałem żadnych problemów z wydajnością w tej rozdzielczości). Pobawiłem się trochę z opcjami graficznymi i jest ok, zauważam lekkie spadki, ale przez większość czasu mam te 60fps. Pojawił się za to nowy problem, wczoraj pojawiła się nowa aktualizacja i kompletnie popsuła mi fov, opisy w menu opcji oraz DLSS działa tak jakby ostrzej niż poprzednio (na tym samym ustawieniu).
Post automatically merged:

Ktoś gra na konsoli?
Dobrze słyszę, że z poziomu menu nie ma możliwości zmiany wersji językowej?

Naprawdę, Techland?
Na PC też nie zauważyłem tej opcji.
 
@Szincza
Technland pokpił sprawę, ale z tego co czytałem to wystarczy usunąć niechcianą "paczkę językową".

As for PlayStation and Xbox, the procedure works very similarly. On the PS, go to the home menu and select DL2. From there, go into Manage Game Content. Here, you will be able to delete language packs that you don’t want and download the language pack you do want to use. If on the Xbox, go to the game’s page in your Library and edit the language packs there in much the same way as on the PlayStation.
 
>Do tej pory 3070 kompletnie mi wystarczyła...

No to mi zepsułeś humor ;), mam też tą kartę i myślałem że długo nic jej nie zajedzie taka jest OP :) , zwłaszcza że CP2077 śmiga ok i prawie bez gliczy.

ps. ale tu sprawdza się powiedzenie z lat 90' - w wyścigu technologicznym pomiędzy programistami i producentami sprzętu zawsze przegrywa użytkownik ;) .
 
Jeden kolega co gra na 3070 1440p /RT wysłał mi zdjęcie z "kapitulacji"

To nie jest normalna wydajność 3070 ( a miał zjazdy nawet do 15fps)
by zrobić 200m i nagle wydajność cudownie się naprawia i mamy

więc albo Techland to poprawi albo 3070 ma ciężko i teraz szkoda że nie dali wersji 16gb.

Można tylko sobie rzucić myślą "to co będzie ze stalkerem2"
 

Similar threads

Top Bottom