Dying Light

+
Nie taka nowa, od kilku lat tak jest. Na ogół jednak argumentem jest chęć dopracowania gry, a nie ocenzurowania. W tym kontekście zabawna jest tutaj sytuacja z Hotline Miami 2, które nie zostanie dopuszczone do dystrybucji w Australii. Czy twórcy postanowili ocenzurować grę? Nie, napisali w sieci żeby australijscy gracze ściągnęli pirata skoro ich własny kraj nie pozwala im kupić oryginału.

I źródełko żeby nie było że to ja namawiam do piractwa :p CLICK
 
Ja bym rozumiał jakby chodziło o jakiś krytyczny błąd który nagle wyskoczył i uniemożliwia ukończenie gry ale przesuwanie premiery gry na 2 tygodnie przed planowaną datą z powodu ocenzurowania niektórych scen.Bez jaj, przecież ona powinna zmierzać powoli do tłoczni, a tu urządzają sobie jakieś zabawy. Na świecie codziennie dzieją się gorsze rzeczy i gdyby tak producenci zaczęli masowo przesuwać daty premier i cenzurować gry bo ktoś kogoś zabił, gdzieś jest wojna domowa itd. to niektórych gier do dzisiaj by nie było.

Jeśli Francuzi czy Australijczycy mają jakiś problem z nieodpowiednimi treściami to niech im wydadzą wersje z cenzurą, dlaczego wszyscy gracze mają z tego powodu cierpieć. Po drugie to jest tylko gra.


Trzeba czekać na oficjalne stanowisko Techlandu w tej sprawie bo polskie sklepy nadal trzymają datę 30.01.
 
Widocznie Techland ma za słabą pozycje przy wydawaniu tytułu i wydawca dyktuje warunki.
Zastanawiam się czy przypadkiem nie dało by się zrobić, tak że wydajemy grę a patch day 0 łata nam te scenkę, ale z uwagi na czas, czy raczej jego brak wydaję się trudne do realizacji.

http://development.techland.pl/dying-light

Ja tu teraz widzę datę wydania - Luty może nie będzie tragedii
 
Last edited:
Przynajmniej to dobre ;)

---------- Zaktualizowano 20:07 ----------

30 stycznia odbędzie się pudełkowa premiera w Polsce. Rzecz dotyczy wszystkich platform i jak dotąd wszystko przebiega zgodnie z planem. Opóźnienie dotyczy natomiast wersji pudełkowej na innych terytoriach - w Europie (pomijając Polskę), na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Australii. Co więcej, nie jest znany nowy termin premiery. Ale producent obiecuje, że będzie to "krótkie opóźnienie".

Premiera jednak bez zmian, przynajmniej w PL :)
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107...alnie__Dying_Light_faktycznie_opozniony_.html

---------- Zaktualizowano 20:27 ----------

Oficjalne info z FB
Aktualnie mamy do czynienia z niewielkim przesunięciem daty premiery gry Dying Light wersji fizycznych na terytoriach: Europy (oprócz Polski), Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji i Australii. Ponieważ przygotowanie wersji fizycznych jest bardziej czasochłonne niż wersji cyfrowych, gra będzie miała globalną premierę w wersji cyfrowej 27 stycznia, tak jak planowano wcześniej. Gdy tylko będziemy mieć bardziej szczegółowe informacje na temat wersji fizycznych, poinformujemy Państwa tak szybko jak to tylko będzie możliwe.
 
Last edited:
Gamegpu wzięło na tapetę Dying Light
Wygląda na to że optymalizacja jest zła i mówiąc to mam na myśli nie taką sobie, tylko naprawdę złą. Wygląda na to, że nie ma procesora zdolnego uciągnąć grę w stałych 60 klatkach, nawet Hashwelle zaliczają dropy w okolice 30 klatek. Wygląda to fatalnie. Lepiej, ale nieznacznie jest w przypadku gpu. Stałe 60, bez żadnych dropów zapewnia dopiero GTX980. Blisko, ale jednak nieco poniżej jest 970. Posiadacze AMD powinni wstrzymać się z kupnem. Gra na AMD działa bowiem gorzej. Różnice nie są może porażające, ale do gry na full detalach trzeba przynajmniej R9 280X/GTX 680, nic poniżej tego nie zapewni, więc liczy się każda klatka i nawet te dwie trzy mniej w tym wypadku boli . Nie wiadomo jak gra się skaluje, być może tylko ultra jest tak wymagające, jeśli nie, to jest źle i Unity już nie jest najgorsze w historii.

Edit:

Okej, może nie ma aż takiej tragedii. Gra ma optymalizacyjne problemy, przede wszystkim wykorzystuje jeden rdzeń (!). Tak, tylko jeden w pełni, drugi w kilkudziesięciu procentach, resztę w mniejszym stopniu. A że Hashwell ma najszybszy rdzeń stąd i3- 4330 w zasadzie zrównuje się z i7-4770. Ciekawe jest to, że ta i3 jest grubo poniżej minimalnych wymagań, a przebija i to znacznie FX'a-8350 z zalecanych. To tyle jeśli chodzi o potrzebę posiadania i7 (który to już raz ?). A na wydajność jako taką (w tym właśnie cpu) wpływ ma głównie jedna opcja.
Która to i jak konkretnie wpływa, o tym już szczegółowo opowie TotalBiscuit.

 
Last edited:
Kurczę, to co wypisują ludzie na Neogafie wskazuje, że gra jest nawet w gorszym stanie niż Unity, co przecież dopiero co wydawało się niemożliwe. Problemy mają w sumie wszyscy, nawet ludzie z 780/970. Na AMD to podobno w ogóle masakra jest (dropy do 25 klatek na R9 290 w miksie medium/high!). Nie da się grać. W zasadzie jedynie posiadacze GTX'ów 980 mogą być w miarę spokojni, chociaż nie. Bo TotalBiscuit ma SLI z takich i oto, co napisał na twitterze jakiś czas po opublikowaniu materiału, który wcześniej podlinkowałem.

Hmm I take back what I said about Dying Light performance. At some point between this morning and now FPS cut itself in half

A i użytkownik GAF'a melduje o spadkach do 40 klatek ma GTX'ie 980
Z kolei inny napisał coś takiego.

I'm really worried about Witcher 3 now.

runs worse than unity while looking a LOT worse. its pretty horribly optimized.

No, ja się martwiłem i to srodze, gdy tylko PurePC puściło farbę. Skoro DL, które ma wyraźnie niższy próg wejścia niż Wiesiek działa tak tragicznie, to co dopiero będzie z W3? Czy ci deweloperzy ze szczętem powariowali? Co druga gra totalnie niezoptymalizowana. CDP RED nie idźcie tą drogą.
 
Last edited:
Techland rozpoczął wysyłkę EK, czekamy
:look:


 
Wersja PC jest w rozsypce, bardzo nieefektywnie korzysta z zasobów póki co i pozostaje mieć nadzieję, że coś z tym zrobią. Eurogamer twierdzi, że wersja na PS4 trzyma przez większość czasu 30 klatek, choć pomniejsze dropy się zdarzają, ale nie jest źle. Gorzej z Xboxem. Tutaj spadki są częstsze, a sama gra wygląda nieco gorzej. Jednak nawet w przypadku PS4 te mniej więcej stałe 30 klatek okupiono naprawdę dużymi cięciami względem PC.
Minimalny FoV na blaszakach i tak jest większy niż w przypadku konsoli



Więcej poniżej.

http://www.hardcoregamer.com/2015/01/28/dying-light-face-off-pc-vs-ps4/131644/
 
No i ma Dying Light tak jak Lords of the Fallen wbudowany Chromatic Aberration.. którego nie da się normalnie z opcji wyłączyć.... czy Nvidia nie zauważyła że nikt niemal tego efektu nie lubi i wszyscy proszą o patcha aby po ludzku to wyłączyć a nie w zestawie z DoF i innymi efektami post-procesingu.

@Marcin Momot jeśli już jesteście zmuszeni aby wrzucić do gry ten efekt, to dajcie opcje jego wyłączenia, a nie grzebanie w cfg trzeba odstawiać, bo nie dość że efekt nie ciekawy to i klatki zjada mocno.
 
Podobno DL zużywa spore ilości ramu, niektórzy mówią że czasami dochodzi i do 12GB xD Ehh oby nie było jak z Lordsami że trzeba było czekać długi czas po premierze zanim gra stała się grywalna.
 
U mnie DL używa max 55% procesora i jakieś 70% ramu ,bez różnicy na jakich ustawieniach.
Dodatkowo mój komputer do szybkich nie należy 8gb ram i5 4570 r9 270x
Do pewnego momentu chodzi dobrze w ustawieniach high przy 1440/900 a później nagle spadek do 15fps.
Ustawienie wszystkiego na minimum zaowocowało przyrostem około 20-25fps ale i tak z częstymi dropami. Nie zależnie czy jestem w pomieszczeniu czy na jakieś wymagającej otwartej przestrzeni.


@frog67 Wiesz jak wyłączyć tą opcje Chromatic Abberation w DL ? Chociaż u mnie i tak powinna być off bo wkońcu mam radeona.
 
Last edited:
Kurczę, to co wypisują ludzie na Neogafie wskazuje, że gra jest nawet w gorszym stanie niż Unity, co przecież dopiero co wydawało się niemożliwe. Problemy mają w sumie wszyscy, nawet ludzie z 780/970. Na AMD to podobno w ogóle masakra jest (dropy do 25 klatek na R9 290 w miksie medium/high!). Nie da się grać. W zasadzie jedynie posiadacze GTX'ów 980 mogą być w miarę spokojni, chociaż nie. Bo TotalBiscuit ma SLI z takich i oto, co napisał na twitterze jakiś czas po opublikowaniu materiału, który wcześniej podlinkowałem.
A i użytkownik GAF'a melduje o spadkach do 40 klatek ma GTX'ie 980
To, co się ostatnio dzieje w gamedevie to jakiś marny żart. Lords of the Fallen, Unity, Dying Light, (prawdopodobnie) Wiedźmin 3. Na kilka totalnie niezoptymalizowanych tytułów przypada jeden, który robi to dobrze. Masakra jakaś.

Obawiam się, że niedługo zamiast zastanawiać się, która gra okaże się dobra, będziemy analizować, która będzie na tyle zoptymalizowana, by dało się w nią grać...
 
@frog67 Wiesz jak wyłączyć tą opcje Chromatic Abberation w DL ? Chociaż u mnie i tak powinna być off bo w końcu mam radeona.

Też mam radka. jutro kurier przyjeżdża, na forum steam jest krok po kroku jak to ustrojstwo wyłączyć, trzeba pogrzebać w grze i cfg.
 
Last edited:
Trochę pograłem i łatka na pewno się przyda

I5 2500 / 8GB / 7850 2GB

1080p wszystko high poza rozmiar map cieni (medium) i zasięg (czyli to co najbardziej zżera) na jakieś 20%
DoF / HDAO / AA włączone - Vsync wyłączony
_________________

5 minut testu po ukończeniu tutoriala (czyli tam gdzie zaczynają sie kłopoty) bieganina po mieście
1080p
Klatki suma / Minimalne klatki / Maksymalne / średnio
11586 / 19 / 65 / 38.620

Stuttering daje w kość w 1080p stąd te 19fps w minimalnych klatkach

____________________

Ten sam test te same ustawienia ale 720p

Klatki suma / Minimalne klatki / Maksymalne / średnio
14565 / 28 / 107 / 48.550

Tearing o dziwo mimo takiego rozrzutu w 720p mi nie dokucza, jedynie w cut-scenkach może się pojawić.
 
Last edited:
Frog, koniecznie daj tekstury na medium. O ile pamiętam masz HD 7850, a 2GB VRamu to za mało na wysokie. Wiele nie stracisz a na stuttering powinno (choć nie musi, bo DL ma olbrzymie problemy na PC) pomóc. To ta gra ma amdowskie HDAO?
 

Similar threads

Top Bottom