Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Trailer można analizować nawet nawiązując do książki, ale nie trzeba podawać aż tylu szczegółów co on... Nie trzeba podawać żadnych szczegółów.

Wolałbyś coś w stylu "to jest tajemnicza dziewczyna z popielatymi włosami z białymi pasemkami, ciekawe kto to, a tu jakaś kruczo... ciemnobrązowowłosa czarodziejka o fiołkowych oczach, nie wiemy kto to, Triss jest zresztą ładniejsza i Geralt powinien być jej wierny, kto to widział, żeby jakaś inna się pojawiła, a tu jakiś gostek na tronie, wygląda groźnie. O, co to za Sauron"?

Nie, dziękuję.
 
Chodzi mi o spoilerowanie wydarzeń z książki, a nie podstawowych postaci. Są oznaczenia "spoiler" więc je wykorzystujcie w innych celach niż tylko ukrycie jakiś screenów ; p
 
" Cytat Zamieszczone przez Tygrysia Maska
Miecz przeznaczenia analizowany przez portal gry-online.pl
http://tvgry.pl/?ID=4531 "

Analiza trailera bardzo dobra.
:cheers:
Widziałem także inne analizy ... nie jestem nawet pewien, jak je skomentować.
Najgorsze w nich jest to, że analizy zrobiono bardzo niechlujnie. Nie zauważono, bądź nie wskazano w nich nawet połowy ciekawostek i smaczków.
:facepalm:
Znam historię Geralta i świat wiedźmina najpierw z książek, a później z gier [dodatkowo "Sezon Burz", który według mnie utrzymał poziom :) ]. Dlatego ten koszmarny brak wiedzy mnie załamuje :D
Jednak tu zapewne jestem w mniejszości, bo większość osób, które zetkną się z Wiedźminem i całym tym światem (możliwe, że później także z książkami, mam taką nadzieję) nie ma, lub miało bardzo niewielki kontakt z uniwersum wiedźmina (wcześniejsza jedna lub dwie gry)
Jestem ciekaw jak odbiera ten trailer i całą grę właśnie takie osoby.



W trailerze pokazano właściwie wszystko :D (oczywiście tylko w małym %)
Pokazano walkę, polowanie, postacie, potwory, zwierzęta, świat, historię etc.
- Świat jest ogromny, piękny, zróżnicowany.
- Teren do eksploracji - tereny otwarte, miasta, góry, duże akweny, podwodny świat, podziemia (możliwe, że również świat alternatywny, równoległy)
- Mechanika (w pewnym stopniu) - Walka = miecze, kusza, petardy, znaki, walka na koniu / Poruszanie się = jazda konna, pływanie na łódce, pływanie wpław + nurkowanie / Interakcje = z NPC-ami, z potworami (finishery)
- Postacie niezależne... Najważniejsze postacie z książek (podejrzewam, że będzie można spotkać każdą postać która w tych książkowych czasach żyje, a o tych którzy umarli, zginęli na pewno usłyszymy).
- Historia. Kontynuacja sagi + wiele, wiele więcej.

W prost nie mogę się doczekać tej produkcji... CD Projekt RED:hatsoff:


P.S . Zapomniałem wspomnieć o oprawie muzycznej dźwiękowej i dubbingu ścieżce dźwiękowej ... Jestem pewny, że dźwięki będą brzmieć naturalnie, bardzo dobra muzyka która wciągnie nas w świat, głosy postaci mmm.. (narzekałem na trailer po polsku, ale to zupełnie inna sprawa)
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Coraz więcej widzę na YouTubach komentarzy z zarzutami nie znających książek, ile to sztampowych motywów fabularnych jest w grze, i to, i tamto.

"Unikatowe maszyny do zabijania, legendarny wojownik, sauronowe upiory, tu jakaś przepowiednia, proroctwo, ale to słabo brzmi"

Co ciekawe, są też komentarze a'la "bezczelna KOPIA Gry o Tron!" :p Hm...
 
Czyli jednak komentarze ludzi nie znających uniwersum wiedźmina z książek jest.... średnie.
Lubię czytać. Fantastyka jest jednym z typów książek. Za każdym razem, gdy powstaje film, gra na podstawie dobrej książki mam nadzieję, że skusi to kogoś do sięgnięcia po druk pisany, ewentualnie czytany. A później zachęci do szukania czegoś innego.

Nie wiem jaka jest umowa pomiędzy Panem Sapkowskim a Studiem CD Projekt RED ale mam nadzieję, że gracze sięgną po słowo pisane, nie tylko po komiks ;)
 
Czyli jednak komentarze ludzi nie znających uniwersum wiedźmina z książek jest.... średnie.
Lubię czytać. Fantastyka jest jednym z typów książek. Za każdym razem, gdy powstaje film, gra na podstawie dobrej książki mam nadzieję, że skusi to kogoś do sięgnięcia po druk pisany, ewentualnie czytany. A później zachęci do szukania czegoś innego.

Nie wiem jaka jest umowa pomiędzy Panem Sapkowskim a Studiem CD Projekt RED ale mam nadzieję, że gracze sięgną po słowo pisane, nie tylko po komiks ;)

Ja świat mniej więcej kojarzyłem wcześniej piąte przez dziesiąte - z rozmowy ze znajomymi, samemu nie czytając sagi.

Przyszedł W1, zagrałem na piracie, źle się z tym czułem (pierwsza i jak do tej pory jedyna taka akcja) i kupiłem orginał.
Po W1 sięgnąłem po sagę ... (a potem sezon burz)
W2 było pre-order (standard - jakoś nie pomyślałem o EK).
Jak tylko usłyszałem o W3 wiedziałem, że będzie kolejny pre-order,
Zrozumiałem, że będzie to kolekcjonerka jak tylko ukazał się "killing monsters".
... No i mam zamówienie ;]
 
Oczywiście, że po lewej. Koleś teraz ma jedyną w swoim rodzaju :D

Mało tego, że łatwiejsza do pomalowania, to nie potrzebuje w ogóle malowania, bo świetnie wygląda bez niego.

Mała dygresja do do samego gryfa, koncept fajny, jednak szkoda, że zupełnie inny niż w racji stanu, dotychczas wszelkie potwory w grach i komiksach były do siebie ładnie podobne.
 
Zauważyłem ,że kiedy pojawia się Jaskier to osobą trzymającą go za twarz jest GERALT. To może skutkować jakimiś misjami skradankowymi oby lepszymi niż w W2.
 
Mała dygresja do do samego gryfa, koncept fajny, jednak szkoda, że zupełnie inny niż w racji stanu, dotychczas wszelkie potwory w grach i komiksach były do siebie ładnie podobne.

Może nie licząc kikimory z Polchowego "Mniejszego zła", ale to akurat wyjątek potwierdzający regułę. Nawet kościej przypominał komiksowy pierwowzór.

Tym bardziej nie rozumiem odejścia od komiksu, bądź co bądź, niemal Redowego.

Chyba, że to inna odmiana, podgatunek gryfa.
 
Chyba, że to inna odmiana, podgatunek gryfa.
Myślę, że chcieli odejść od stereotypowego gryfa z fantasy, co bardzo fajnie im wyszło. Zawsze był z głową orła i ciałem lwa. Tu jest większe przemieszanie dwóch zwierząt.
 
Ja wolę trzymać się teorii o dwóch odmianach. Herb Caingorn po usunięciu przednich łap gryfa wygląda dziwnie.
Wydaje mi się jednak, że wersja z "Racji stanu" różniła się kapkę od typowego fantastycznego gryfa. Przede wszystkim, była masywniejsza.
 
Top Bottom