Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Dwójka przyszła mi bodaj dwa dni przed premierą, nie widzę powodu dlaczego teraz miałoby być inaczej ;)

A pewnie będzie też jakaś nocna premiera w Warszawie i może paru innych, dużych miastach.
 
A co to? Jakieś wyścigi kto szybciej ukończy W3? Nawet jak przyjdzie te kilkanaście godzin po premierze to chyba nic się nie stanie? :p
 
Może jakiemuś sprinterowi uda się ukończyć grę przed oficjalną premierą :p. A potem wejdzie na forum i będzie walił spoilerami na prawo i lewo :X.
 
Raczej chodzi o to że w tak świetną grę każdy by chciał zagrać jak najszybciej, a jak z wysyłką ktoś da ciała i paczka przyjdzie później to będzie smutek. Wszyscy inni już grają i cieszą się jak dziecko bateryjką, a tu człowiek czeka próbując powstrzymać łzy :p

Tak czy siak, przed premierą raczej nie zagramy, jakaś forma zabezpieczenia pewnie będzie.
 
[...]

Tak czy siak, przed premierą raczej nie zagramy, jakaś forma zabezpieczenia pewnie będzie.

A ja myślę, że nie będzie. Pewnie te kilka godzin gry przed oficjalną premierą będzie nagrodą, jaką gracze (którzy zakupili wydania pudełkowe) otrzymają za zaufanie okazane REDom poprzez preorder. Tak było (a raczej miało być) przy premierze W2 (przynajmniej dla właścicieli kolekcjonerek).
 
Jeśli gra dotrze w dniu premiery to spoko, ale jeśli dotrze np. dwa dni wcześniej? Wątpliwe, bo nikt by grzecznie nie czekał na godzinę zero tylko od razu odpalał i grał.
 

Guest 2686910

Guest
Jeśli gra dotrze w dniu premiery to spoko, ale jeśli dotrze np. dwa dni wcześniej? Wątpliwe, bo nikt by grzecznie nie czekał na godzinę zero tylko od razu odpalał i grał.
Pytanie: co w tym złego? Niech gra, szczęściarz. Wszystko jak najbardziej w porządku dopóki nie wrzuca gry na torrenty. Ale znając życie to i tak nie on pierwszy.
 
Złego, bo nie tak to działa. Skoro premiera przewidziana jest na konkretny dzień to nie można grać wcześniej. Natomiast wcześniejsza wysyłka ma na celu rozładowanie tłoku żeby każdy kto zamówił wcześniej mógł faktycznie zagrać w dniu premiery.
 
Ciekawe jak to zrobią. Skoro gra ma nie mieć DRMów to jak będą kontrolować czy ktoś gra, czy nie? Chyba, że podepną W3 pod Steama.
 

Guest 2686910

Guest
Nie przemawia to do mnie. Może to tak działa w MMO czy innych grach online, ale w grze single player nie ma znaczenia kiedy kto zaczyna grać, zwłaszcza jeśli firma sama wydaje grę (jak CDP w Polsce), bo wtedy wydawca też nie może naciskać. Wcześniejsza wysyłka dla tych, co za preorderowali albo zamówili kolekcjonerkę byłaby miłym akcentem i nie niosłaby w sumie żadnego ryzyka (poza wyciekiem gry do sieci, ale nie oszukujmy się: to i tak się stanie).

Edit: Btw, przypominam, że gra ma nie mieć żadnego DRM. Znaczy Steam odpada, chyba, że ktoś tam właśnie kupił - całego nie podepną.
 
To w takim razie jedyna możliwość jest taka, że zadbają by do nikogo gra nie trafiła wcześniej niż, góra dzień przed premierą. Choć i tak znajdą się tacy, którzy zdobędą ją kilka dni wcześniej.
 
http://www.youtube.com/watch?v=E1B8OJ-tGWY
Tego wywiadu chyba nie było :) z Stanem Justem
http://www.pixeldynamo.com/features/2014/09/08/28124/prepare-tread-witchers-path-one-last-time/
Artykuł w pixeldynamo.
Nie ma niestety nic nowego, oprócz zapewnienia, że CDP RED pracuje nad możliwością wczytania stanu gry z W2 do W3 względem stara generacja - nowa generacja konsol i że zaprezentują ten system/rozwiązanie, uwaga, [...]

Chłopaki przed umieszczaniem linków byście w pierw sprawdzili.... co w nich jest:
- szincza twój link został już wczoraj podany
- daromark twój "filmik" też już był podany - nawet na youtub-ie jest podana data publikacji: Opublikowany 22 sie 2014 - wystarczyło wejść i poszukać (w temacie z linkami, po dacie), czy tego dnia w temacie z linkami nie był on już podawany = BYŁ

:troll:
Nie wiem z czego to (brak sprawdzenia) wynika. Dziwię się, bo czasem można o pewnych sprawach zapomnieć, ale jeśli śledzicie linki to.... wczorajsze powinny raczej być znane :p a wywiady raczej się pamięta ;)

-------------

Ed.

Z nieuwagi, za szybko przejrzałem zaległe strony.
Tobie tez zdarzyło sie wstawić link, który juz był wiec nie bądź taki hej do przodu. Zdarza się.
:) zgadza się, mi też się zdarzyło, dlatego napisałem, że można zapomnieć o jakichś materiałach. Raz nawet wstawiłem jakiś link chyba z dwie godziny po kimś innym - też w pierwszej chwili jakoś tego nie zauważyłem :D
Później go wykasowałem i o usunięcie poprosiłem ;)

A trolla dodałem z czystej trolllowej radosci :p
 
Last edited:
@RockPL Wynika to głównie z moich opóźnień... Ale postaram się temat zaktualizować w tym tygodniu (jutro pewnie znowu z 2-3 strony tematu dodam do podsumowania) - poprawki troszkę ograniczają mój czas jaki spędzam na forum na komputerze, a na telefonie to byłby męczarnie... Wybaczcie ale poprawę się po takowych. :)
 
Nie wiem z czego to (brak sprawdzenia) wynika. Dziwię się, bo czasem można o pewnych sprawach zapomnieć, ale jeśli śledzicie linki to.... wczorajsze powinny raczej być znane :p a wywiady raczej się pamięta ;)
Z nieuwagi, za szybko przejrzałem zaległe strony.
Tobie tez zdarzyło sie wstawić link, który juz był wiec nie bądź taki hej do przodu. Zdarza się.
 
To w takim razie jedyna możliwość jest taka, że zadbają by do nikogo gra nie trafiła wcześniej niż, góra dzień przed premierą. Choć i tak znajdą się tacy, którzy zdobędą ją kilka dni wcześniej.
Obstawiałbym, że do grania trzeba będzie ściągnąć jakiegoś "patcha" którego udostępnią dopiero w dniu premiery, w takiej sytuacji nikt sobie wcześniej nie zagra, nawet jakby dostał grę tydzień przed premierą.
 
@sebogothic, tego typu zabezpieczenia to nie tylko Steam, Origin czy Uplay. Wiedźmin 2 nie wymagał żadnego z nich a jakoś przed premierą grać się nie dało. Wystarczy żeby gra wymagała jednorazowego połączenia z siecią w celu weryfikacji i pobrania patcha, ew. wklepania kodu, który przyślą na maila o północy w dniu premiery i już.
 

Guest 2686910

Guest
Obstawiałbym, że do grania trzeba będzie ściągnąć jakiegoś "patcha" którego udostępnią dopiero w dniu premiery, w takiej sytuacji nikt sobie wcześniej nie zagra, nawet jakby dostał grę tydzień przed premierą.
Jeżeli REDzi czegokolwiek nauczyli się po sławetnych 50 mb, to raczej tego nie zrobią. Raz wystarczy.
 
To że były problemy z serwerem i ogólnie źle się do tego zabrali to nie znaczy że drugi raz będzie tak samo.
 

Guest 2686910

Guest
To że były problemy z serwerem i ogólnie źle się do tego zabrali to nie znaczy że drugi raz będzie tak samo.
Ale prawdopodobieństwo jest co najmniej wysokie. W większości gier wykorzystujących taki system są jakieś problemy, mniejsze czy większe (no chyba, że jest się na Steamie, ale to już inna bajka).
A ja osobiście nie lubię tych metod i nie dam się przekonać, o.
 
Top Bottom