Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Zresztą jak wspominałem, na innych fragmentach z gry wygląda to dobrze ("mgła" jest na końcu horyzontu, a nie 100 metrów od Geralta). Gdyby wszędzie miała być taka bliska mgła, to Geralt po wejściu na jakąś górę / wzgórze / wieżę nic by nie mógł zobaczyć, tylko niebieski budyń.
Spoko, w samym gameplayu widać, że ta niebieska mgła zaczyna się gdzieś mniej więcej na odległości kilkuset metrów/kilometra, więc raczej nie będzie takich przypadków :p

Ja tam razem z Eustachym zaczynam się martwić o dałngrejd efektów pogodowych. Dlaczego się tym nie chwalą??? Mam dziwne wrażenie, że niedługo w końcu będą musieli przyznać, że zrezygnowali z tego, albo ograniczyli do jakiejś mżawki i kilku filtrów zmieniających jasność i nasycenie obrazu...
E tam, cyklem dobowym też się nigdy przesadnie nie chwalili (poza tekstami, że jest, tak jak zmienna pogoda), a jednak jest i ma się dobrze. A o cykl pogodowy byłem bardziej spokojny niż o cykl dobowy, bo widziałem go już w akcji na "wyciekniętym" filmiku ze Skellige i robił ogromne wrażenie (w tym przypadku chodzi o wiatr). Po tym pokazie był główną rzeczą, o której opowiadali dziennikarze. Naprawdę wątpię, by Redzi mieli teraz rezygnować z takiego fajnego ficzera na rzecz optymalizacji. A na dodatek zmienna pogoda była w każdym Wiedźminie. Poza tym ten wkaźnik pogody, na którym w każdym pokazanym dotąd filmiku widnieje napis "Clear", musi sugerować, że inne rodzaje statusu pogody muszą się pojawić, bo inaczej byłby całkowicie bezsensowny :p Nie ma co panikować :)
 
To, że pogoda zmienna jest to nie wątpię, ale czy właśnie jej intensywność jest taka jak na tym gameplay-u, którego nikt nie widział czy może zrezygnowali z niej na rzecz optymalizacji. Dziwne, że tak zachwalane efekty pogodowe nie są pokazywane. Jakaś ulewa, opad śniego też na pewno robią wrażenie skoro wiatr wyglądał tak epicko.

No chyba, że trzymają te efekty na jakiś trailer. Marcin mówił coś, ze w lutym coś się dowiemy o aspektach techonologicznych, dobrze pamiętam? Pogoda pasowałaby jak ulał do takiego materiału
 
Oglądałem już tego screena dziesiątki razy i dalej jestem pod wielkim wrażeniem, jaki klimat tworzą te ciemne chmury i samotna góra w oddali. Po prostu coś niesamowitego.
 
WOW! Dopiero teraz zobaczyłem tego wczorajszego screena i z radości aż zacząłem się śmiać :D Jeden z najlepszych obrazków jakie dotąd dostaliśmy, taki swojski, jedynkowy klimat, i jeszcze ta (też jedynkowa) kurtka... Wiedźmiński klimat wrócił w pełni po niedostatkach z W2. Rewelacja :)
 
A z sukienką ma? :blink: No, ale ja nie jestem specem od garderoby (zwłaszcza damskiej) jak co poniektórzy panowie tutaj więc mogę się mylić :whistle:
Jednak sukienka to tylko materiał od pasa w dół, a płaszcz jest narzucany od ramion do okolic kolan. Nie mam kompletnie nazwy na ten rodzaj ubrania, coś mi się kojarzy z jakimiś japońskimi wojownikami.
 
Top Bottom