Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Z wywiadu Atora z Konradem Tomaszkiewiczem można wyciągnąć info, że sterowanie K+M działa, ale jest wciąż modyfikowane.
 
https://www.youtube.com/watch?v=4_hY0eY_N9o
Widać, że to PCtowe nastawienie, które zawsze reprezentowało CDPR w swoich tytułach, nie ma już miejsca.
Gra na sprzęcie wyposażonym w GTX'a 980 i i7 4770K będzie wygłądała i działała tak samo jak na konsolach, które, jak sam producent mówi - "mają ograniczenia", ale celem CDPR było "visual parity", czyli wyrównanie grafiki na wszystkich platformach.
 
Obejrzałem sobie materiał bez kompresji. Moim zdaniem jest nieźle. Na pochwałę zasługuje bardzo dobry ogólny poziom grafiki, świetne modele postaci oraz mimika, wyraźnie poprawiona od czasów W2. Walka, na tyle, na ile można powiedzieć na podstawie nagrania, też prezentuje się obiecująco. Fajnie też wygląda efekt uginania się wszelakiej roślinności pod wpływem wiatru. Co do klimatu, to trudno mi się wypowiedzieć - za bardzo to wszystko poszatkowane. Z tą trawą, to nie rozumiem marudzenia - wg mnie wygląda satysfakcjonująco.
Z niedoróbek to przede wszystkim wszechobecny pop-in oraz notorycznie migocząca powierzchnia wody (oraz okazjonalnie innych powierzchni). To są dwie duże rzeczy do poprawienia. Z jakichś drobiazgów to np. ta nieszczęsna ceglana ściana (zakładam, że to pojedynczy przypadek), czy też dziwny FX krwi, która tryska od strony pożywiającego się gryfa. Przeszkadza mi też odgłos kopyt konia / butów Geralta - na wszystkich trzech rodzajach nawierzchni, po których jedzie koń / biegnie Geralt (twarda skała, śnieg, miękkie podszycie) brzmi on identycznie, co nie powinno mieć miejsca.

No i pozostaje też kwestia wymagań sprzętowych. Nie wiemy dokładnie, jakimi opcjami różni się high od ultra. W3 zapowiada się jako bardzo ładna gra, więc moje oczekiwania są takie, żeby GTX980 - jako najmocniejsza jednoprocesorowa karta na rynku - nigdy nie spadał poniżej 30 w FHD z bardzo wysokimi ustawieniami graficznymi. Przez "nigdy nie spadał" rozumiem trzymanie jakichś 40, może 45 klatek z okazjonalnymi spadkami, ale nigdy poniżej 30 klatek. Przez "bardzo wysokie ustawienia" rozumiem włączone wszystko poza jedynie naprawdę okrutnie obciążającymi funkcjonalnościami jak ubersampling czy tam jakiś AA z szesnastoma przebiegami. Nie oczekuję jakichś cudów, bo wiadomo - gra i ładna, i z otwartym światem. Natomiast jeśli nawet taki mocarz jak 980 będzie się dusić w "tylko" średnio-wysokich, to już trochę przesada :p
 
Last edited:

Attachments

  • Zaginieni Górnicy 2 podkreślone.jpg
    Zaginieni Górnicy 2 podkreślone.jpg
    283.4 KB · Views: 58
Dlaczego misja z DLC znajduję się w nowym gameplayu?
Ale ta misja ma wyjść tydzień po premierze. Myślisz, że ktoś byłby wstanie zrobić ją od początku do końca w tydzień?
Pewnie wszystkie rzeczy przygotowanych do DLC są zaczęte, ale może jeszcze nie wszystkie skończone...
 
Po obejrzeniu filmów i przeczytaniu podsumowań w kilku serwisach rzuca mi się przede wszystkim w oczy to, że ludzie nie są zachwyceni, ale mówią, że gra wciąga i jest dobra, nie wybitna, a dobra. Może właśnie tak powinniśmy przytemperować swoje wymagania, by się nie przejechać w maju. W zasadzie to jest to czego oczekuje, by wciągała jak odkurzacz.

Zachwalany jest świat i questy, ale z drugiej strony ludzie zwracają uwagę na to co widać na screenach i filmach. Grafika wygląda jak podrasowany W2 z dodatkowymi opcjami mniejszymi lub większymi. Są wyższe ustawienia, które pewnie dodają dużo dobra i mięcha do efektów, ale z drugiej strony jak niższe ustawienie dobija GTX980 to kto to odpali na wyższych? Nie wiem czy przy tak dużej grze i takiej szczegółowości można uzyskać lepszą optymalizację, ale trzymam kciuki, mimo że z prawa i z lewa słychać o tym, że nacisk idzie na równość konsol i PC.
 
http://www.pssite.com/publicystyka-1513-playtest__wiedzmin_3__dziki_gon__ps4_.html

''Tytuł oczywiście przywitał mnie intrem, które mogliście zobaczyć jakiś czas temu. Tak, tak. To jest intro, a przynajmniej było nim, kiedy miałem okazję ogrywać Wiedźmina. Potem zobaczyłem menu i dumnie stojącego Geralta. Wtedy byłem już pewny, że naprawdę gram w najnowszego „Wieśka”.

Nacisnąłem „Nowa gra”, wybrałem poziom trudności „normalny”, a przede mną objawiło się drugie intro – to właściwe. Zgodnie z obietnicą nie będę Wam zdradzał jego zawartości i psuł czekających na Was doznań'' - Drugie intro?

-''Płotka na dodatek boi się potworów, co symbolizuje pasek strachu zwierzęcia. Jeśli dojdzie do końca, to zrzuci nas z siodła.''- Było, nie było?
 
Last edited:
http://www.pssite.com/publicystyka-1513-playtest__wiedzmin_3__dziki_gon__ps4_.html

''Tytuł oczywiście przywitał mnie intrem, które mogliście zobaczyć jakiś czas temu. Tak, tak. To jest intro, a przynajmniej było nim, kiedy miałem okazję ogrywać Wiedźmina. Potem zobaczyłem menu i dumnie stojącego Geralta. Wtedy byłem już pewny, że naprawdę gram w najnowszego „Wieśka”.

Nacisnąłem „Nowa gra”, wybrałem poziom trudności „normalny”, a przede mną objawiło się drugie intro – to właściwe. Zgodnie z obietnicą nie będę Wam zdradzał jego zawartości i psuł czekających na Was doznań'' - Drugie intro?
Pierwsze intro to te z Jędrulą, a drugie z Yennefer.
 
Po obejrzeniu filmów i przeczytaniu podsumowań w kilku serwisach rzuca mi się przede wszystkim w oczy to, że ludzie nie są zachwyceni, ale mówią, że gra wciąga i jest dobra, nie wybitna, a dobra. Może właśnie tak powinniśmy przytemperować swoje wymagania, by się nie przejechać w maju.

Chciałby przypomnieć, że wrażenia z pierwszego hands on z TLOU były na ten przykład delikatnie mówiąc mało entuzjastyczne. Jak wyszło, wszyscy wiemy. 3h to zdecydowanie za mało czasu by próbować wyciągać konkretne wnioski w odniesieniu do 100+ h erpega (zważywszy, że do premiery niecałe cztery miesiące).

Z drugiej strony, temperowanie oczekiwań to zawsze dobry pomysł, można się jedynie pozytywnie rozczarować.
 
Chciałby przypomnieć, że wrażenia z pierwszego hands on z TLOU były na ten przykład delikatnie mówiąc mało entuzjastyczne. Jak wyszło, wszyscy wiemy. 3h to zdecydowanie za mało czasu by próbować wyciągać konkretne wnioski w odniesieniu do 100+ h erpega (zważywszy, że do premiery niecałe cztery miesiące).
Z drugiej strony, temperowanie oczekiwań to zawsze dobry pomysł, można się jedynie pozytywnie rozczarować.
Czytając relacje, a przeczytałem chyba wszystkie w temacie z linkami, odbiór jest bardzo pozytywny. Najwięcej krytyki jest w polskich relacjach, które często skupiają się przede wszystkim na kwestiach technicznych. W każdym razie, to co najważniejsze czyli cała wizja gry jest ok. Odbiór gry na konsolach generalnie pozytywny również w kwestiach technicznych. Największym zarzutem wydaje się być fakt, że wersja pc nie jest dużo lepsza od tych konsolowych, w szczególności mając na uwadze liczbę fps (ca na szczęście mi szczególnie nie przeszkadza, jeśli zobaczę grę na poziome zbliżonym do nieskompresowanej wersji opublikowanego gameplaya to będę zachwycony). .

Przy okazji, można się pozytywnie rozczarować?
 
Top Bottom