Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
To nie miało charakteru bycia chamskim, a jak się ktoś poczuł obrażony to kajam się w pas.

Nie poczuł, znam cie przecież (na tyle na ile to możliwe w przypadku miejsca takiego jak forum) i wiem, że nie miałeś na celu kogokolwiek urazić.
A jeśli chodzi o noc, tutaj trzeba rzecz wypośrodkować, za jasna, źle bo wygląda to nieciekawie, za ciemno również źle, bo jest niepraktyczne i utrudnia rozgrywkę. W W1 idealnie wyważono proporcje, znaczy było ciemno (a przy tym jak nastrojowo, zdecydowanie noce maja tam klimat), a przy tym było widać niemal wszystko. Po cichu liczę, że Redzi coś tam pokombinowali i bardzo jasno jest jedynie podczas pełni.
 
Osobiście uważam, że to może być po prostu cisza przed burzą.. Ekran startowy sugeruje coś innego, ale noo..Noc to noc :D
 
Last edited:
Może nie powiem nic odkrywczego, ale chcę, by noc była tak ciemna, że ograniczałaby pole widzenia. Jestem świadom, że kłóci się to z zamysłem REDów, którzy chcą jasnej nocy, by nie przeszkadzała w podziwianiu widoków. Po prostu chciałbym, żeby były w grze takie miejsca, w które bałbym się zapuszczać po zmroku. Dla mnie niesamowicie klimatyczna byłaby sytuacja, w której przemierzam nocą, dajmy na to bagna, i słyszę głosy jakichś potworów. Nie widzę ich, lecz mimo to rozglądam się dookoła nerwowo - oczywiście kamera jest umieszczona tuż za plecami Geralta. Po ataku bestii, w moim polu widzenia jestem tylko ja i one... Rozmarzyłem się...
Na koniec dodam tylko, że od podziwiania widoków powinien być dzień, a noc zarezerwowana dla ludzi o mocnych nerwach.

Taką byś chciał?:) Modyfikacja do Skyrim: Climates of tamriel, tam można sobie ustawić dowolny poziom nocy.

http://livedoor.blogimg.jp/skydb-update/imgs/5/4/54a646b5.jpg

[url]http://i.imgur.com/OCJRdKb.jpg

[/URL]
 
Last edited:
Nie rozumiem stwierdzenia że jasna noc aby podziwiać widoki. Przecież ciemną nocą też są piękne i klimatyczne widoki, a nie sztuczne i jasne.
W takim Far Cry 4 też noc jest jasna i ani to ładne ani nic.
 
@Rockman90 Robi wrażenie...Nawet nie oczekuję takiej nocy w Wiedźminie, ale udawanie, że zwykła "szarówka" to już noc jest dla mnie trudne do zaakceptowania. Mam nadzieję, że po premierze W3 nie będziemy zawiedzeni jasną nocą lub po prostu gra będzie tak kozacka, że nie będzie to przeszkadzać :)
 
Jest jaśniejsza od prawdziwej nocy, ale widać też coś musi być. W1 to był idealny balans miedzy klimatem / realizmem a widocznością.

Odgłosy otoczenia sobie wyłączam i nadal jest mega klimatycznie :p Łuna księżyca na wodzie, gwiazdy, objęte mrokiem lasy w oddali... Wtedy się dało, teraz to jakoś nie. Nie wiem, poczekam na gameplay z ostateczną nocą, może faktycznie te bullshoty nie mówią prawdy i w prawdziwej grze wygląda to dużo lepiej.
 
Wiecie, mi najbardziej brakuje gwiazd.
A skąd wiadomo, że nie będzie gwiazd? Przecież z nocy mamy jedynie kawałek gameplaya sprzed 8 miesięcy i kilka screenów, na których praktycznie nie widać nieba lub nie wiadomo, czy były robione w nocy.
 
Wiecie, mi najbardziej brakuje gwiazd. Pięknych konstelacji widocznych, gdy będę jechał na Płotce przez Ard Skellig. To moim zdaniem robi prawdziwy klimat, skyboxy.

Ale brakuje Ci ich gdzie? Na zrzutach ekranu? Przecież to jest tylko jedna klatka, znikomy wycinek całokształtu. Mogę się założyć, że takowe się w grze znajdą.
 
Akurat gwiazdy powinny być. W gameplay'u 37 minutowym w zaklętym lesie ich nie było, ale na screenach starszych były, i to jakie :p Że aż za dnia świeciły...
 
Jak porządnych skyboxów braknie, zawsze możesz zrobić swoje xD
Jeśli będą dostępne w formie tekstur. Dwójka miała dynamiczne nie wiadomo co, które miało puszyste efekty zamiast chmur i kolor nieba, który był dostosowywany oświetleniem, więc nijak tego się ruszyć nie dało.
Już te z powrotu wpisałbym sobie w CV na twoim miejscu.
Bardzo Ci dziękuję, ale jeszcze nie mam potrzeby wypisywania CV. :)
A skąd wiadomo, że nie będzie gwiazd?
Ale brakuje Ci ich gdzie? Na zrzutach ekranu? Przecież to jest tylko jedna klatka, znikomy wycinek całokształtu. Mogę się założyć, że takowe się w grze znajdą.
Brakuje mi ich na obecnych materiałach. Będą na pewno, bo przy Drzewie Wisielców w SoD są widoczne. Po prostu chciałbym je zobaczyć w innym środowisku i zaznaczyłem, że to one dla mnie robią klimat nocą.
 
A gwiazd nie było przypadkiem na tym zdjęciu


Oj była dyskusja czy to gwiazdy, pamiętam.
 
Gwiazdy, ani chybi. Z tym, że straszliwie ich dużo, szczególnie jak na ranek / wieczór. Chociaż kto wie, jak to wyglądało w czasach, zanim zamieniliśmy planetę w jedną wielką jarzeniówkę....
Do tej pory nie jestem pewien, co autor screena miał na myśli :p
 
Top Bottom