Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Ciekawie byłoby zobaczyć na Skellige aurora borealis podobne do tego ze Skyrima. Szkopuł w tym, że archipelag jest wysunięty stosunkowo daleko na południe, ale może atmosfera nad Wiedźminlandem jest cieńsza i nie tylko na północy zjawisko występuje ;)
 
Wiecie, mi najbardziej brakuje gwiazd. Pięknych konstelacji widocznych, gdy będę jechał na Płotce przez Ard Skellig. To moim zdaniem robi prawdziwy klimat, skyboxy.









Poproszę

---------- Zaktualizowano 18:46 ----------

Szkopuł w tym, że archipelag jest wysunięty stosunkowo daleko na południe, ale może atmosfera nad Wiedźminlandem jest cieńsza i nie tylko na północy zjawisko występuje ;)
Oj tam, oj tam. Toż to północ i tak. Skoro u nas w Polsce można zobaczyć zorzę, to co dopiero tam u nich.
 
Oj, gwiazdy w nocy powinny bankowo się pojawić. Zanieczyszczenie świetlne w wiedźminlandzie jest znikome, więc widoczność gwiazd w nocy powinna być bardzo dobra. Nie na poziomie zdjęć załączonych przez Adventusa, bo tam zastosowano długi czas naświetlania, ale zdecydowanie powinno je widać gołym okiem.
Skoro mamy takie wspaniałe skyboxy za dnia, to nie widzę przeszkód, żeby nocny nieboskłon prezentował się równie okazale.
 
Z czymś mi się to kojarzy... :D

"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu." ~Vilgefortz

Zamierzone skojarzenie.
Chyba ulubione powiedzonko Vilgefortza, więc jak ma być tak książkowo to i niech te gwiazdy odbite będą.
 
Zrobiłem szybką przeróbkę :
oficjalny screen

wersja z ciemniejszą nocą :p

Wielka szkoda, że na szybko.

Proponuję komuś, kto się zna, zrobić dwie przeróbki:
1) Ze zgaszoną pochodnią i widoczkiem jak na drugim obrazku.
2) Z zapaloną pochodnią i miksem tego pierwszego i drugiego. Chodzi o to, że w zasięgu pochodni obraz powinien być jaśniejszy, a poza tym obszarem, ciemniejszy.

---------------

Master_Dandelion
Jaki znowu temat (co prawda jestem kilkanaście stron do tyłu).... Mi nie chodzi o to, czy to ładna, czy brzydka noc. Poprosiłem tylko o Zrobienie dwuch innych grafik i tyle.

Co do twojej "osłody", to już o tym od dawna wiadomo. Chociażby z 15-to minutowego gameplay'a ;)
[chociaż ciekaw jestem, czy Geralt będzie mógł się zapisać...]


--------------------

OKzauważyłem, że w późniejszych postach ktoś się postarał z tym obrazkiem ;) THX
 
Last edited:
Znów ten żenujący temat:/
Osłodzę dyskusję faktem, który przeczytałem z rosyjskiego artykułu:
http://store.steampowerbay.com/hands-on-prev-yu-the-witcher-3-wild-hunt-ot-playground-ru/
Na tablicy ogłoszeń na szczęście nie będą tylko ogłoszenia na zabicie potwora, ale również ulotki i reklamy, typu:
Naucz się z nami Nilfgardzkiego! Szybki Kurs!
Chciałbym wypożyczyć pług.
For example, the Northern Kingdom receive an additional card after the victory, and in the case of a tie Nilfgaard automatically records the victory at his own expense. In addition to the map, the leader in hand-units are cards that are laid out in turn. Battlefield divides groups into three classes: melee, archers and siege troops.
What about the many exciting technical component can not say anything definite. On the one hand, the picture on a PC leaves a good impression: a clear texture, high distance drawing and really detailed facial characters. We were especially pleased with "live" sky with twinkling stars. At the same time, promised before the picture in its full beauty we have not seen. However, the developers claim that the game does not run at maximum settings. In the end, Moscow has demonstrated the January build of the game, and as we were informed, many flaws at the moment is eliminated.
+
żenująco bliski zasięg draw distance na XBONE w przeciwieństwie do PC
 
Last edited:
O tak, liczne gwiazdy muszą być. Pamiętam, że lubiłem czasem chwilę na nie popatrzeć w W1 na polach, bądź brzegu. Jeśli chodzi o screena, to jeśli nie jest on podrasowany (pewnie jest), to naprawdę jestem pod wrażeniem.
 
Ciekawie byłoby zobaczyć na Skellige aurora borealis podobne do tego ze Skyrima. Szkopuł w tym, że archipelag jest wysunięty stosunkowo daleko na południe, ale może atmosfera nad Wiedźminlandem jest cieńsza i nie tylko na północy zjawisko występuje ;)


Przecież świat wiedźmina i klimat są zupełnie inne niż nasz. Na zachodzie są wyspy Skellige które są zimne, na wschodzie pustynia Korath która z kolei jest gorąca jak patelnia.. To świat fantasy i nie musi być taki jak nasz więc zorza polarna nad Skellige dla mnie to mus.. musi być, nie zrozumiem Redów jeśli jej nie zrobili.

PS: cienkość atmosfery nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o zorzę polarną. Chodzi tutaj o magnetyzm który ją rozprowadza, w świecie Wiedźmina magnetyzm może być bardziej nieregularny i może występować mocniej np na południowym zachodzie, to wszystko pozostaje w sferze wyobrażeń twórców dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań dla których zorza nie powinna występować nad Skellige:)
 
Last edited:
Upgrade wizji: Geralt na Płotce jedzie przez Ard Skellig, a na niebie błyszczą gwiazdy, zorza i zaczyna sypać śnieg...
Rozmarzyłem się, ale taki obrazek nie jest niemożliwy, właśnie takie sceny budują klimaty w grach.

---------- Zaktualizowano 19:40 ----------

No dobra, było zabawnie, ale teraz już granica przyzwoitości została przekroczona.
Przecież to wygląda jak transmisja z helikoptera, kamera jest dalej niż w najdalszym punkcie w Batmanach. Opcje kamery, nic więcej...
 
Upgrade wizji: Geralt na Płotce jedzie przez Ard Skellig, a na niebie błyszczą gwiazdy, zorza i zaczyna sypać śnieg...
Rozmarzyłem się, ale taki obrazek nie jest niemożliwy, właśnie takie sceny budują klimaty w grach.

Przypomnijmy sobie tą lokację:





Mimo iż jest na niej dzień i tak jest mega klimatyczna. Ta mgła, śnieg... Ciekawe jak to wygląda w nocy. Musi być genialnie. Oczywiście, jeśli noc wyglądać będzie jak noc.
 
Top Bottom