Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Popieram i również wnoszę o taką kamerę. Bo taka może mi się podoba. Może ja też chcę taką opcję wyboru? Chcecie odebrać mi prawo do takiej kamery?
 
@B l a d y
Wrzucaj coś z gry, a nie zmanipulowanej cutscenki.

Można prosić o to samo, nawet widać komunikat z samouczka, kilka sekund dalej widać już Geralta w standardowej odległości jaką mogliśmy oglądać na ostatnich filmikach. Mniejsza o to.
Owszem można prosić o opcję przybliżenia/oddalenia kamery ale krytyki obecnego rozwiązania w kwestii dostosowania się jej do sytuacji nie rozumiem bo wygląda to bardzo płynnie. Nawet byłaby mile widziana, ale i bez tego przeżyję.
Jedynie podejrzewam że mogą drobne problemy z orientacją przy pierwszym podejściu do gry w przypadku kiedy kamera ucieka do boku, z tego co zauważyłem dzieję się tak przy wykonaniu uniku w walce, ale dość szybko wraca za jego plecy. Przy czym cały czas mamy Wiedźmina w centrum ekranu.

@Rustine
Fakt, w chwili kiedy wszystkie latają w powietrzu kamera ucieka dość daleko, podobnie jak na screenie. Po sprowadzeniu ich na parter jest już dużo bliżej.
 
Last edited:
Można prosić o to samo, nawet widać komunikat z samouczka, kilka sekund dalej widać już Geralta w standardowej odległości jaką mogliśmy oglądać na ostatnich filmikach.
Kamera jest taka podczas gry. Na przykład w styczniowym gameplayu podczas walki z ekhidnami.
Mógłbyś się chociaż spróbować silić na odrobinę kultury, naprawdę.
 
Last edited by a moderator:
Jeśli widzicie użytkownika łamiącego regulamin, to proszę używać funkcji "raportuj", a nie wdawać się z nim w dyskusje. Posty niezwiązane z tematem zostały usunięte.
 
@s15ynwa fajnie, że Tobie podoba się kamera. Cieszymy się. Nawet jeżeli są mniejszością 5-7 osób, to co z tego ? Mają tylko włazić bez wazeliny i chwalić wszystko? Po to jest forum - żeby mówić co jest złe a co nie, a REDZI mogą czerpać z tego informację, co mam nadzieję, robią. To, że ktoś jest wymagający wobec gry, a Tobie leży wszystko to Twoja sprawa. Również z tego powodu się cieszymy. Co się tyczy marudzenia na temat samej kamery. Jest to jeden z niewielu, bardzo niewielu "ficzerów", który dobrze zrobiony jest w stanie zadowolić wszystkich; jak ? Wystarczy po prostu dać scroll w myszce i przełącznik w opcjach na kamerę automatyczną. Wtedy wszyscy są w pełni zadowoleni. Nie jest to trudne do zrealizowania.
 
Last edited:
Może ja też chcę taką opcję wyboru? Chcecie odebrać mi prawo do takiej kamery?

W żadnym razie. I jeśli opcje konfiguracji tego aspektu będą tak rozbudowane, co w przypadku przytoczonego w temacie moda do Skyrima będziesz mógł sobie taką ustawić. Ja tam jestem za tym, żeby każdy mógł dostosować kamerę jak mu odpowiada. A jak lubi domyślną, to niech gra z tą domyślną. Chodzi tylko o możliwość wyboru, a nie skazywanie na jedynie słuszne rozwiązanie, bo wcale takim nie jest.
 
@B l a d y
Wrzucaj coś z gry, a nie zmanipulowanej cutscenki.

Ło Jezusicku. Nie widziałem tego, ale wygląda to raczej na RTS'a niż na RPG (w dodatku mającego być redefinicją gatunku). Meham.
 
Last edited:
Akurat tego zrzutu nie widziałem, ale za to już gameplaye ze stycznia, GDC i PAXa już tak, więc jestem zaznajomiony z tematem rozmów. Na tym powyżej strasznie ta kamera odjechała.
 
Tak sobie myśle że skoro ustawienia kamer są w assetach, a jak wiemy kamerka za pleców Geralta istnieje tyle że w zamkniętych pomieszczeniach. Nie powinno być więc problemu żeby ktoś po premierze odblokował możliwość używania jej wszędzie, nawet redkita do tego nie będzie potrzeba.


Ogólnie rzecz biorąc wolałbym żeby te ostatnie tygodnie developmentu poświęcili na dopieszczeniu sterowania K/M jest to według mnie zdecydowanie istotniejsza sprawa niż kamera z którą poradzić możemy sobie sami.
 
Last edited:
W takim razie Pillars of Eternity (żeby nie wymieniać bardziej znamienitych dzieł pokroju Baldur's Gate'a) jest złym RPG'iem, bo ma kamerę, jaką ma? :p Nie to, że bronię decyzji REDów dot. automatycznej kamery, bo mi też nie podoba się tłumaczenie "bo nie", ale jestem zaskoczony taką burzą.
 
@s15ynwa fajnie, że Tobie podoba się kamera. Cieszymy się. Nawet jeżeli są mniejszością 5-7 osób, to co z tego ? Mają tylko włazić bez wazeliny i chwalić wszystko? Po to jest forum - żeby mówić co jest złe a co nie, a REDZI mogą czerpać z tego informację, co mam nadzieję, robią. To, że ktoś jest wymagający wobec gry, a Tobie leży wszystko to Twoja sprawa. Również z tego powodu się cieszymy. Co się tyczy marudzenia na temat samej kamery. Jest to jeden z niewielu, bardzo niewielu "ficzerów", który dobrze zrobiony jest w stanie zadowolić wszystkich; jak ? Wystarczy po prostu dać scroll w myszce i przełącznik w opcjach na kamerę automatyczną. Wtedy wszyscy są w pełni zadowoleni. Nie jest to trudne do zrealizowania.

To jak co coś nie podoba to napisz raz, że wolałbyś inne rozwiązanie, a nie co 2 tygodnie mamy 100 postów tych samych osób powtarzających dokładnie to samo co poprzednio. Z dyskusją to nie ma nic wspólnego. Tak wiemy, grupie osób nie podoba się obecna kamery i proszą o dodatkową opcję. Nikt nie jest temu przeciwny. Czy na prawdę trzeba o tym mówić kilkaset razy, tylko po to, że coś się nie podoba. Jasne, gdzieś w głębi duszy macie nadzieje , że te ciągłe narzekanie coś tam zmieni i dostaniecie to co chcecie ale bez przesady, wyraziliście swoje zdanie już wielokrotnie.
 
Czy coś się zmieniło w kwestii ile czasu trzeba będzie poświecić grze? Dzisiaj jadąc autem słyszałem jak Stajniak i Wołodźko w Esce mówili o wiedźminie 3 i wg nich ukończenie gry ma zająć 200H.
 
Last edited:
Top Bottom