Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Po kim jak po kim ale po Tobie spodziewałem sie bardziej merytorycznych argumentów. Poziom jak poziom tutaj - od depresji po Himalaje ale za dużo tego... Za dużo... Załóżcie sobie o tym temat i tam spamujcie. :p
Powiedział człowiek, który po kilkunastu (kilkudziesięciu?) stronach komentarzy skwitował wszystko chrzanieniem bez odniesienia się w żaden inny sposób do zamieszczonych opinii. O materiale nie wspominając.

Serio, stary - nie wiem czego oczekujesz. Temu służy to forum, wyrażaniu swojego zdania. Akurat w przypadku elementów stricte gameplayowych to jest jedyne miejsce, gdzie można coś ugrać - bo ma się z deweloperami bezpośredni kontakt.
Kilka takich wałkowanych z podejściem "do skutku" kwestii udało się do gry przemycić. Czytanie dyskusji zataczającej koło może być na dłuższą metę męczące, ale nie sądzisz, że dojrzalszym i zdrowszym podejściem będzie zaprzestanie lektury - zamiast dyskredytowania rozmówców?
 
Zauważyliscie znaczek ksieżyca? Czyli tak prezentuje się noc nie podczas pełni.. Szkoda że nie ciemniej, no ale cóż :p No i ta oddalona kamera.. Cala reszta bez żadnych zarzutów. Lokacja bije na głowę wszystkie te z Wiedźmina 2. Swietnie wygląda.
 
Od Waszego ciągłego chrzanienia o tym to się nie zmieni... Kto był pierwszy narzekający na to? Bo nowi Warzochiści nam powstają tylko dużo bardziej wkur..zający.

Narzekanie na narzekanie. Tak, to jest prawidłowy przykład. Twój kolejny post w tak nieprzyjemnym tonie. Wydajesz się być aż dumny z tego, że "nie masz czasu na takie pierdoły. Idźcie na dwór się przewietrzyć. To tylko gra". Serio, nie lepiej przeznaczyć czas na coś innego, niż nawracanie innych? Takie posty czyta się równie niefajnie jak te narzekające na wszystko.

Żeby nie było offtopu. Mi się materiał bardzo podoba. Tylko ta animacja skoku mnie najbardziej kłuła w oczy. Nie wiem co myśleć o walce na chwilę obecną. Wydaje się ciekawa i dynamiczna, podkreślająca wiedźmińską szybkość, ale trochę te odskokowe "ślizgi" mi nie pasują. Ale to tak z daleka na oko. Może się okazać świetną rzeczą, gdy już się zasiądzie za klawiszami. Cieszę się bardzo, że jestem w grupie osób, którym nie przeszkadza kamera. Nie będę musiał sobie rwać włosów z głowy :pTrochę się bałem, że zobaczymy Kaer Morhen, albo Ciri czy Yen, ale tak się na szczęście nie stało. Takie rzeczy gracze powinni odkrywać sami. Starczy mi już tych filmików. Teraz chętnie zobaczyłbym jakieś arty, albo dzienniki.
 
No niby tak, ale widać dokładnie kiedy słońce zaczyna się pojawiać, i wcześniej pewnie jest taka sama "ciemność" :p
 
@Napoleon_Pl

Rozumiem, że możesz mieć dość krytyki na forum, jednak póki ludzie się wypowiadają zgodnie z regulaminem i w odpowiednim temacie, to swoje prywatne refleksje zachowaj dla siebie. Jeśli według Ciebie ktoś gdzieś przesadza lub łamie regulamin -> używaj opcji "raportuj". Od interweniowania jest moderacja.

Resztę osób prosiłbym o powrót do tematu.
 
To może merytorycznie, jako twórca gier i designer.

Brak animacji picia, lootu czy jedzenia to świadomy zabieg designerki, a nie "tej, Paweł, nie chce mi się tego robić, olewamy?", tak więc szanse, że wasze mar... opinie cokolwiek zmienią są bardzo niskie, bo za tą decyzją stoją konkretne założenia designerskie, zapewne liczne prototypy, testy, testowanie mechanik, liczenie ile sekund marnuje gracz na animacje, ile razy je w ciągu gry je będzie widział, dziesiątki odrzuconych animacji, testy na graczach (niezaangażowanych w design) i siedem ton feedbacku wewnątrz studyjnego.

Poważnie, nie takie głowy designerkie jak wasze głowiły się miesiącami nad takimi kwestiami jak czy z imersji bardziej wybija brak animacji podstawowych czynności życiowych czy może jednak 1s blokady poczynań gracza * 7000 razy tej samej animacji w ciągu gry.
 
I co byście chcieli zobaczyć w tej otwartej skrzyni? Podręczny amatorski zestaw do naprawy zbroi oraz dwa miecze? Ma też przeszukiwać ciało każdego zaciukanego bandziora? Szafy i komody w szabrowanych domach też ma otwierać? Niestety to jest gra nastawiona na bicie i łupienie tego, co się ubiło. Od standardowych slasherów pod tym względem różni się tylko większym naciskiem na fabułę i czasami innym ustawieniem kamery. Takich skrzyń będą prawdopodobnie setki. Po pierwszych -nastu błagalibyście o możliwość wyłączenia animacji.
Z całości wyróżniłbym kreację roli Vesemira, dobrze zagrana. Innych większych plusów nie odnotowałem. Grafikę ciężko ocenić przy tak marnej jakości materiale, ale cały czas mam wątpliwości co do samej artystycznej strony przedstawiania świata. Wygląda to wszystko jak malowane akwarelami, dziwny efekt. Prawdopodobnie częściowo jest to wynik kompresji, która potęguje to wrażenie, ale nawet na screenach to występuje.
Słońce jest już dość wysoko nad horyzontem jak na tak wczesną porę.
I jak widzę, zebrany z ziemi byle miecz, czyli nilfgaardzki longsword, zadaje większe obrażenia niż miecz wiedźmiński. Nie ma tylko bonusu do przebijania pancerza. W ogóle stalowy miecz w porównaniu do srebrnego zadaje trzykrotnie mniejsze obrażenia, dość dziwne.
Walka wygląda na szybką i przy odpowiedniej wprawie pozwalającą na kontrolę nad jej przebiegiem. Jeśli tylko kamera nie będzie przeszkadzała.
 
raison d'etre: Odczujesz z pewnością wielki komfort psychiczny i ulgę, kiedy zdradzę ci tajemnicę - jeśli nie odnotowałeś "innych większych plusów" to uwaga, uwaga - WCALE NIE MUSISZ KUPOWAĆ GRY.

Niesamowite, nie? Cieszę się, że mogłem pomóc.
 
Kolejny. Nawet nie chce mi się... o tak właśnie mi się nie chce.
Jakieś kółko sobie załóżcie, grupę wsparcia czy inny antyfanklub.
 
Kolejny. Nawet nie chce mi się... o tak właśnie mi się nie chce.
Jakieś kółko sobie załóżcie, grupę wsparcia czy inny antyfanklub.

Ja bym to potraktował jako brzemię sławy.

Ps. Przy gameplayu zauważcie jak nieporadnie i niechlujnie biegnie bandyta na dachu szarżując na Geralta, a on pełna gracja zero zbędnych ruchów.
 
To nie jest na pewno styczniowy build. Późniejszy, ale pewnie nie najnowszy. Animacje biegu są inne niż na styczniowym buildzie, woda również inna. IGN był w połowie marca więc pewnie dostali od REDów gotowe materiały wcześniej przygotowane.

To urywanie dupy które Marcin zapowiadał powinno już wyjść czysto od REDów z racji tego że zamierzają je wypuścić w wielu językach, tak przynajmniej przypuszczam skoro powiedział że dostaniemy go po polsku.
 
Last edited:
Top Bottom