Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Uwaga - spoilery drugiej części gry.
Przechodzę właśnie po raz pierwszy Wiedźmina 2. Męczę go odkąd wróciłem do Polski to będzie gdzieś koło 10 lutego :X. Też mój pobyt w szpitalu się do tego przyczynił, że trzeci miesiąc go już meczę haha... ale do rzeczy.

Prolog - świetny. Pierwszy i połowa drugiego aktu - nudna jak flaki z olejem, gorsza pod każdym względem niż pierwsza część (która też momentami mocno przynudzała ale klimat to rekompensował).
Natomiast druga połowa aktu drugiego i jak dotąd cały 3 to istna miazga! Jakbym zupełnie w inną grę grał niż wcześniej. Zadanie które wczoraj spowodowało u mnie totalny opad szczęki i pierwszy raz mnie wciągało coś tak od dłuższego czasu to quest poboczny pod tytułem - Tajemnice Loc Muinne, gdzie pomagamy Cynthi (chyba najfajniejsza z czarodziejek w tej grze) i jej ekspedycji dostać się do pracowni alchemika. Świetnie zrobione te kanały/podziemia, jakieś dziwne i straszne dźwięki skądś dobiegające. Super dialogi i motyw z tymi zagadkami (bardzo zresztą fajnie zrobionymi i niełatwymi), gdzie oko Saurona zionie ogniem jak źle odpowiemy, cała dyskusja z golemem i późniejsza walka z uczniem Cynthii no normalnie arcydzieło! Jeśli więc cała trzecia część gry będzie tak dobra jak chociażby ten quest to na pewno będziemy mieli doczynienia z jedną z najlepszych gier w historii ;) Oby tak było. Wybaczcie ale tak mnie podjarało to zadanie, że musiałem się z wami podzielić moją radością :D W końcu gra mnie czymś zaskoczyła i wciągnęła jak odkurzacz. Aż szkoda, że w 3 zagram dopiero za rok.

Pozdrawiam
 
Last edited:
Kurcze Marcin miał rację, że przed premierą będziemy zasypywani materiałami. Codziennie coś się szykuje. Gameplay'e, co i rusz to nowe screeny dla mnie bomba, ale chyba sobie jednak odpuszczę te nowe materiały Youtuberów. Boję się właśnie tego, że za dużo z gry będę widział i grając mówił do Siebie ooo to też widziałem i to, tu wiem co zrobić.
 
Kurcze Marcin miał rację, że przed premierą będziemy zasypywani materiałami. Codziennie coś się szykuje. Gameplay'e, co i rusz to nowe screeny dla mnie bomba, ale chyba sobie jednak odpuszczę te nowe materiały Youtuberów. Boję się właśnie tego, że za dużo z gry będę widział i grając mówił do Siebie ooo to też widziałem i to, tu wiem co zrobić.

Nie zobaczysz nawet wierzchołka góry lodowej ;-) także śmiało
 
@Michaxx Fakt, mówienie do siebie nie jest normalne. :troll:

Nie rozmawianie ze Sobą i własnym sumieniem również.

@kamil29 : No nie wiem Youtuberów trochę było, więc jeśli każdy nagrał inne zadania itd to może się tego trochę nazbierać. Może i gra jest na 200h, ale nie chcę mieć z niej wycięte 5h np. Mam nadzieję, że Redzi jakoś nadzorują to co oni wrzucą.
 
Co? Zobaczymy i to dużo. Sporą cześć gry.
Tekst o górze lodowej pochodzi prosto z ust Redów. Tak więc trzymamy za słowo. Choć mnie również wydaje się to nieco przesadzone. Nie wiem, co jeszcze by musieli wykombinować, żeby nas aż tak zaskoczyć... Chociaż niby już pustynia była :p
 
Tekst o górze lodowej pochodzi prosto z ust Redów. Tak więc trzymamy za słowo. Choć mnie również wydaje się to nieco przesadzone. Nie wiem, co jeszcze by musieli wykombinować, żeby nas aż tak zaskoczyć... Chociaż niby już pustynia była :p

Tak, ale to było jeszcze przed tymi wszystkimi gameplayami, które nam zaspoilerują okropnie calutki prolog i jakąś część późniejszej gry :p
 
No i nawet jeśli to co? Prolog to malutka część gry. Nie widzeliśmy żadnego questa z novigradu, mało co ze skellige i ziemi niczyjej. Nie widzieliśmy wiele do tej pory.
 
I co z tego że malutka? Ale jednak słabo że poznamy ją w całości (nie licząc mam nadzieje głownych questów) Novigrad też pewno poznamy z tych materiałów.
 
I co z tego że malutka? Ale jednak słabo że poznamy ją w całości (nie licząc mam nadzieje głownych questów) Novigrad też pewno poznamy z tych materiałów.
Z Novigradu pewnie wszystkie questy pokażą.
A tak serio - sądzę, że nie będzie tak źle. Rock zadeklarował, że skupi się na mechanice, Angry Joe nie lubi spoilerować gier innym (no, czasem mu się zdarzy, ale przypadkowo), a na dodatek YTerzy nie będą mogli pokazywać questów głównych, z tego co pamiętam.
 
Co? Zobaczymy i to dużo. Sporą cześć gry.
No jasne. Na tych filmikach będzie cały Prolog, albo prawie cały. Ktoś powie: ,,Nie musisz oglądać''. Pewnie, ale jak się później gra w moment, który się już widziało, to już nie jest to. Zwłaszcza jak to są etapy/momenty, które się już widziało kikakrotnie (albo, o zgrozo, kilkanaście razy :) )
 
Cóż....Nie musisz oglądać? Jeśli nie jesteś w stanie zwalczyć pokusy, to chyba wina tego, że diabełek jest w Tobie silniejszy :p A nie tego, że materiał w ogóle istnieje.
 
45 minut to nie jest wcale bardzo dużo. W starym gameplay'u 37 minutowym ledwo co wciśnięto kawałek questa z szukaniem Ciri. A większość to i tak była podróż, bieganie i siekanie napotkanych bandytów / potworów.

A w tych materiałach YouTuberów nawet nie będzie pokazywany wątek główny. Sami też pewnie będą się powstrzymywać przed spoilerowaniem pobocznych misji. Będą pewnie tylko testować mechaniki gry, pokażą minigry, jakieś pierdoły. Ledwo im na to nawet czasu starczy.
 
Z Novigradu pewnie wszystkie questy pokażą.
A tak serio - sądzę, że nie będzie tak źle. Rock zadeklarował, że skupi się na mechanice, Angry Joe nie lubi spoilerować gier innym (no, czasem mu się zdarzy, ale przypadkowo), a na dodatek YTerzy nie będą mogli pokazywać questów głównych, z tego co pamiętam.

40 minut to zdecydowanie za dużo. Powinni pozwolić wypuścić z 15 minut gry ;)
A powstrzymać się będzie trudno przed obejrzeniem
 
Rock od godziny ma live gdzie odpowiada na pytania o wiedzminie (co prawda nic nowego zbytnio nie powie , ale i tak na pare rzeczy nowych pomniejszych się usłyszy) Wspomniał też że opowie o drzewku umiejętności jak już będzie mógł :>
 
40 minut to zdecydowanie za dużo. Powinni pozwolić wypuścić z 15 minut gry ;)
Również tak uważam, ale strasznie to wyolbrzymiasz. Prolog i kawałek później to wcale nie jest "spora część gry". Powiedziałbym, że jest to mało (w grze, oczywiście, nie jako materiał).
A powstrzymać się będzie trudno przed obejrzeniem
A to już jest twój, indywidualny problem.
Ja planuję obejrzeć tylko 2 materiały, z czego jeden nie powinien zawierać dużo spoilerów :p.
 
No dla mnie kilkanaście 40 minutowych gameplayow od youtuberow to bardzo dużo. Lokacje prologową to calutką poznamy :p Oby z np. Novigradem bylo lepiej :p
 
Top Bottom