Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Ja rozumiem to tak, że system lip-sync jest uniwersalny dla wszystkich wersji językowych. Może jest tak, że lepiej współpracuje z wersją angielską?

Ja ekspertem nie jestem ale mi się zdaje, że się wypisuje wszystkie głoski, i później do każdej z tych głosek robi animację. Gdy dajmy na to postać mówi "Witaj" to narzędzie odpowiedzialne za lip sync odpali animację od dajmy nato "W" potem "i" a następnie "a" i "j". Język angielski ma 44 głoski, polski około 90<liczyłem na szybko ręcznie więc dane mogą być trochę nie dokładne :p> (niektóre takie jak dź, dż, dz można pod tę samą animację ale jednak jest różnica) i może z tej ilości wynikają różnicę. Chociaż to tylko moje gdybanie i lip sync może działać zupełnie inaczej.
 
Last edited:
@Swooneb - też tak sobie to wyobrażam, ale nie znam się na tym kompletnie. Jedyne pytanie, które się tu nasuwa - czy w takim razie zrobili tych animacji 44, czy może właśnie około 100 żeby załatwić wszystkie wersje językowe? Bo wydaje mi się, że to nie jest tak niebotyczna liczba, żeby to nie było wykonalne.
 
Tak odnośnie ostatnich screenów z fb:

Czy czasami nie było powiedziane, że krwi na ziemi nie będzie?
 
Problemem byłyby fonemy i dopasowanie do nich kształtu ust oraz specyficzny ruch warg lub (ewentualnie, bo nie wymagane w grach) języka. Prawdą jest jednak, że jest ich znacznie mniej w języku angielskim niż języku polskim. Poza tym dopasowanie ust będzie bardziej szło w stronę właśnie zapisu fonetycznego niż oddawaniu każdego zapisu dźwiękowego głoski osobno, bo tak byłoby po prostu wydajniej, szybciej i taniej.

Jeśli REDzi poszli w stronę uniwersalnego zbioru fonemów, to rzeczywiście polskie ą i ę będą problemem, gdyż najbliższe temu jest uniwersalne "o" długie. Które i tak układa się inaczej na ustach.

Meh. Trudno, chociaż czuję pewien zawód.
 
@Swooneb - też tak sobie to wyobrażam, ale nie znam się na tym kompletnie. Jedyne pytanie, które się tu nasuwa - czy w takim razie zrobili tych animacji 44, czy może właśnie około 100 żeby załatwić wszystkie wersje językowe? Bo wydaje mi się, że to nie jest tak niebotyczna liczba, żeby to nie było wykonalne.

100 nie wystarczy, bo przecież taki japoński ma wiele głosek jakie w języku polskim nie występują. Tak samo inne języki.
 
Tak odnośnie ostatnich screenów z fb:

Czy czasami nie było powiedziane, że krwi na ziemi nie będzie?

Wręcz przeciwnie: http://forums.cdprojektred.com/threads/34773-Blood-Decals?p=1600467&viewfull=1#post1600467 .
@Marcin Momot powiedział tylko, że ich nie widzi w tym buidzie, więc albo był jakiś bug albo ktoś testował coś is zapomniał zmienić potem, ale to tylko przypuszczenie. Oczywiście jest jeszcze możliwość, coś zmienili(dajmy na to intensywność).
 
Kiedyś Redzi mówili, że chcą aby pogoda płynnie i naturalnie się zmieniała. I rzeczywiście, chyba im wyszło. Wystarczy popatrzeć na filmik od tej Melonie Mack. Jeśli się przyjrzeć to z tej nieprzyjemnej pogody (burza, pioruny, wiatr, ciemność,deszcz) stopniowo się rozpogadza, zaczyna wyglądać zza chmur słońce, w końcu burza ustaje, słońce już ładnie świeci ale jeszcze gdzieś tam dalej na horyzoncie widać wciąż ciemne chmury burzowe i daleko (już nie w pobliżu Geralta) rozjaśniają się one od piorunów. Koniec końców pogoda w końcu robi się na prawdę ładna... Także jeśli chodzi o mnie to wielkie uznanie, to wszystko na pewno nie było łatwe do zrobienia ale efekt dla mnie jest świetny i warty zachodu.
:cheers:
 
Kiedyś Redzi mówili, że chcą aby pogoda płynnie i naturalnie się zmieniała. I rzeczywiście, chyba im wyszło. Wystarczy popatrzeć na filmik od tej Melonie Mack. Jeśli się przyjrzeć to z tej nieprzyjemnej pogody (burza, pioruny, wiatr, ciemność,deszcz) stopniowo się rozpogadza, zaczyna wyglądać zza chmur słońce, w końcu burza ustaje, słońce już ładnie świeci ale jeszcze gdzieś tam dalej na horyzoncie widać wciąż ciemne chmury burzowe i daleko (już nie w pobliżu Geralta) rozjaśniają się one od piorunów. Koniec końców pogoda w końcu robi się na prawdę ładna... Także jeśli chodzi o mnie to wielkie uznanie, to wszystko na pewno nie było łatwe do zrobienia ale efekt dla mnie jest świetny i warty zachodu.
:cheers:
To jest istny geniusz i pierwsza gra w której spotykam coś tak niesamowicie pięknego. Z pięknej słonecznej pogody, nagła burza, wiatr rzucający wszystkim wokół i atmosfera wokół tego.. Ode mnie Również Redzi ogromne gratulacje
:hatsoff:
 
Burza zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Te błyski... A koniec burzy i to słońce z jednej strony i te oddalające się błyski są zwyczajnie piękne. Po prostu cud, miód i orzeszki. :yes
 
Szczerze mówiąc ta burza nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia. Na tle RDR czy GTA V wypada raczej blado. Chociaż może to kwestia tego, że de facto w materiale od Melonie burza przechodzi gdzieś bokiem. Liczę, że w grze trafią się i takie ze znacznie większym pierdyknięciem (dosłownie) i ulewą z prawdziwego zdarzenia. Na razie realizacja cyklu dobowego i dynamiczna pogoda pozostawiają pewien niedosyt, choć różnice na plus względem W2* są znaczne.

*Ciekawe co z tym rozgwieżdżonym niebem, bo jak dotąd jakoś go nie było widać.
 
Last edited:
Też dla mnie tak średnio ta burza. Na tych materiałach które obejrzałem, zawsze świeciło słońce i deszcz jakiś słaby. No ale postęp wzgledem W2 jest ogromny ;)
 
Ja mam jeden problem bo, tak naprawdę nie mogę ocenić tych materiałów od YT-uberów
Pościągałem wszystko niektóre filmiki ważą 1,5 giga nawet ale praktycznie każdy jest rozmazany i nie widać detali
Zwała to oceniać moim zdaniem bo wszystko wygląda jak kupa !
 
W nowym artykule od IGN dowiadujemy się m.in że koniec przygód Geralta nie oznacza koniec gier z uniwersum Wiedźmina. Możliwe jest, że w przyszłości zobaczymy Ciri jako nową, główną bohaterkę gier, ale nie jest to pewne.

CDPR nie jest szczególnie przekonane o przyszłości uniwersum.

Natomiast jeżeli mowa o rozszerzeniach to są one powiązane z historią przedstawioną w trzeciej części gry i odwołują się raczej do czasu gry niż do wydarzeń po zakończeniu. Jestem ciekaw jak zostanie to rozwiązane.
 
Też dla mnie tak średnio ta burza. Na tych materiałach które obejrzałem, zawsze świeciło słońce i deszcz jakiś słaby. No ale postęp wzgledem W2 jest ogromny ;)

W takim razie oglądnij sobie materiał od Melonie, jak dla mnie urywa dupe. Szkoda że ma wyciszone dźwięki otoczenia co zabija klimat niestety :( .
 
W takim razie oglądnij sobie materiał od Melonie, jak dla mnie urywa dupe. Szkoda że ma wyciszone dźwięki otoczenia co zabija klimat niestety :( .

Oglądałem początek, słońca nie ma bo jest noc ;P Nocą burza wygląda świetnie i klimatycznie. Ale nadal lichy ten deszcz :p
 
gialdonar bo to może tzw sucha burza, burza nie równa się wielka ulewa zawsze. Ale rzeczywiście, nie wiadomo jak mocny może być deszcz w Wiedźminie 3 bo nie widzieliśmy mocniejszego jeszcze.
 
@Rockman90 wydaje mi się, że jednak będzie tylko jeden rodzaj deszczu. bo na wszystkich materiałach podczas burzy jest taki sam ;) Liczę że będą tez jakieś pochmurne dni, jak np. podgrodzie w W1 ;)
 
Top Bottom