Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Radzę nieco poczytać o formacie plików na YT i później "opluwać" jakość kompresji.

Dla przypomnienia - dobre DVD ma 7–8 Mbit/s video bitrate (jest to naprawdę obraz żyletka jak na te rozdzielczości - 720x480 ), a ma mniej niż 30 Mbit/s (przy 1920x1080) .
 
Szybciej i wygodniej wybierałoby się znaki z tego menusa. Jednym pociągnięciem myszki, a nie że trzeba szukać i sięgać palcem do odpowiedniego klawisza na klawiaturze.

Nie, definitywnie nie, tym bardziej jeżeli będzie możliwość pełnej konfiguracji sterowania. Mysz powinna służyć jedynie do kierowania kamerą (obracania postacią) i wyboru przeciwnika którego chce zaatakować (czyli obrotu kamery w jego stronę). Wybór znaku, miecza, użycie przedmiotów z pozycji szybkiego dostępu, poruszanie się postaci, wszystko to powinno znaleźć się na klawiaturze.
To jest oczywiście mój punkt widzenia, kogoś kto od zawsze gra na K+M, nie trawi pada i nie przeraża go więcej niż 10 bindów na klawiaturze.
 
Boże, IwaN, przecież to zależy od filmu. Nie wierzę, że bronisz kompresji YT, ona kompletnie rozmywa wszystko, im więcej szczegółów, tym gorzej wygląda.
 
@Rustine

Dobrze wiem, że liczy się materiał źródłowy.

Jednak sporo ludzi tutaj twierdzi iż YT co "samo zło" i każde nagranie zniszczy tak, że nic nie zobaczysz. Stąd (u niektórych) to przekonanie o tym jak nie ma downgrade'u, a obecny pokaz rozgrywki niszczy kompresja. Nawet w bardzo mocno skompresowanej wersji VGX czy SoD'a widać różnicę pomiędzy tym co mamy teraz, a co mieliśmy wcześniej.
Faktu kiepskiej jakości materiałów trzeba szukać u samych twórców (teoria spiskowa?), a nie zwalać wszystko na YT, bo "jak się chce to można".
To właśnie chciałem uświadomić.
 
Jedynym efektem z SoD, którego teraz nie ma jest podpalenie roślinności Igni. Nie rozumiem co oprócz tego się zmieniło. No, broda Geralta na białą, duży plus.
I tak, Redzi nie umieją kompresować materiałów. Trailery wyglądają ślicznie i są ostre, a każdy gameplay jest papką.
 
zmiana znaków bez szybkiego menu byla juz na 35 gameplayu
https://www.youtube.com/watch?v=N4ony2r0QFs&feature=player_detailpage#t=1261
w zasadzie nie przyglądałem sie jak to teraz wygląda. Skoro nie ma regulacji kamery to chętnie widziałbym zmianę znaków przy pomocy rolki.

Faktycznie. To było dawno, jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Jest więc nadzieja :)

Szybciej i wygodniej wybierałoby się znaki z tego menusa. Jednym pociągnięciem myszki, a nie że trzeba szukać i sięgać palcem do odpowiedniego klawisza na klawiaturze.

Co kto lubi. Dla mnie to mało wygodne ciągle przerywać walkę, żeby wybrać znak. I szybkim bym też tego nie nazwał w porównaniu z kliknięciem klawisza. A z tym szukaniem to też lekka przesada. Jak się gra na A,S,D,W to chyba palce się nie zgubią po drodze do klawiszy 1,2,3,4,5 co? :p
 
Wybór znaku, miecza, użycie przedmiotów z pozycji szybkiego dostępu, poruszanie się postaci, wszystko to powinno znaleźć się na klawiaturze.
Jak kto woli, więc dobrze by było gdyby dali jak najwięcej opcji konfiguracji. Dla mnie jednak wygodniejszym i szybszym sposobem jest przytrzymanie kółka na myszy i jednym prostym ruchem wybranie znaku. Żeby wybrać znak na klawiaturze pod klawiszami 1-5 nie dość, że muszę spuszczać palce z WSADu, to jeszcze tracę koncentrację przy walce (bo nigdy nie trafiam w odpowiedni knefel, muszę spojrzeć na klawiaturę i go znaleźć) :p
 
Moim zdaniem za słabą kompresją stoi niestety silnik RED engine. I tam trzeba szukać przyczyn a nie w youtube. Inne firmy jakoś potrafią zaprezentować na youtube materiał skompresowany, ale wyglądający na prawdę porządnie.
 
Moim zdaniem za słabą kompresją stoi niestety silnik RED engine. I tam trzeba szukać przyczyn a nie w youtube. Inne firmy jakoś potrafią zaprezentować na youtube materiał skompresowany, ale wyglądający na prawdę porządnie.
Bo odpowiednio renderują swoje filmy, używają kodeków które się mniej kłócą z YouTubem. Nagrywają w porządniejszej jakości. A nie że silnik. Co ma do tego silnik gry, wtf?
 
Przyczyną może być miękkie oświetlenie i brak filtra wyostrzającego. AC Unity ma tą samą przypadłość.
 
A youtuberzy? Też renderują z użyciem złych kodeków? Sami sobie nagrywali 45 minut rozgrywki. Każdy materiał gameplayowy z W3 na youtube wygląda źle. Czy to od REDów, czy to od innych osób.
 
Przypominam tylko, że różnice poglądów nie upoważniają do wzajemnego obrażania się i zaostrzania dyskusji.
 
A youtuberzy? Też renderują z użyciem złych kodeków?
Zapewne prawie każdy na YT używa "złych". Znaczy, standardowych, byle jakich. Chodzi mi o to, że można wyrenderować film w takich ustawieniach, że uzyskuje się nieco lepszą jakość na YouTube. Teoretycznie.

Wg samego YT najlepiej jest wgrywać filmy w MPEG4 bodajże. No i pewnie kompresja też zależy od ilości detali, kolorystyki, oświetlenia itp. itd.
 
Last edited:
Starczy że źle zrenderują zmontowany filmik - > do złego formatu albo nieodpowiednie parametry i już mamy kaszane na ekranie wszystko wina algorytmów kompresujących youtuba
 
Co ciekawe wydaje mi się, że poszczególne filmy "youtuberów" znacznie różnią się poziomem kompresji. Trochę to dla mnie zagadkowe, jakby we wszystkim był element losowości;)
 
Top Bottom