Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Na kolejne powieści nie liczę, a przynajmniej nie w ciągu następnych 10 lat. Może opowiadania... Zgaduję, że AS nie ma nic teraz poważniejszego do roboty, mógłby coś dla fanów skrobnąć. Albo skrobnąć kilka opowiadań i opchnąć je jako cały nowy tom :p
 
Jeśli chodzi o jakieś tam wycieki czy streamy to pamiętajcie moi drodzy, że CDP wypuściło wersje recenzenckie. Co to oznacza? Że serwisy oceniające gry zagrywają już się na dobre w W3... Jeśli są jakieś wycieki czy streamy to na pewno z tejże o to wersji gry... Gdyby ktoś nie wiedział to embargo na recenzje mija 12 maja i od tego dnia serwisy mogą udzielać jakichkolwiek informacji odnośnie oceny, wrażeń z gry.
 
Jeśli chodzi o jakieś tam wycieki czy streamy to pamiętajcie moi drodzy, że CDP wypuściło wersje recenzenckie. Co to oznacza? Że serwisy oceniające gry zagrywają już się na dobre w W3... Jeśli są jakieś wycieki czy streamy to na pewno z tejże o to wersji gry... Gdyby ktoś nie wiedział to embargo na recenzje mija 12 maja i od tego dnia serwisy mogą udzielać jakichkolwiek informacji odnośnie oceny, wrażeń z gry.
Nie, wycieki nie są z wersji recenzenckich, są z konsolowych (pozbawionych zabezpieczeń) pudełkowych wersji gry, które sprzedał przed premierą jakiś sklep w Dubaju.
 
A właśnie, jak to z tymi wersjami recenzenckimi ? Będą też recenzje w wersji na PC czy tylko konsolowe. Bo coś mi się o uszy obiło że tylko wersje na PS 4 i XBONE rozesłali.

Fajnie jakby wersje na PC też były. Chciałbym wiedzieć jak gra wygląda na różnych ustawieniach graficznych i jakiego sprzętu potrzebuje pod np. minimalne.
A jak recenzje z konsol tylko będą to dowiemy się tego co już wiemy - że gra jest świetna.
 
Mam tylko nadzieję, że te pliki z wersji "lepszej" nie po downgradzie będzie gdzieś do "zmodowania" tak jak to było w Watch_Dogs i za rok przy dodatkach uda nam się zagrać w prawdziwego wiedzmina... Downgrade był, trzeba im to powiedzieć, pewnie znów Sony/Microsoft pie***** o tym, że na komputerach osobistych będzie to wyglądać o wiele lepiej niż konsolach a na to przecież się nie mogą zgodzić. Druga sprawa, że chodziły plotki o tym jakoby silnik Redów to gniot i optymalizacyjna hańba i musieli zrobić to co zostało zrobione inaczej 15fps forever and ever przy 4xTitan. Jeszcze te głupie tłumaczenia, "youtube szmaci materiały kochani wszystko jest tak jak było", "GRA BĘDZIE WYGLĄDAĆ JESZCZE LEPIEJ." Ehhh... Trzeba w końcu myśleć racjonalnie - to są devowie, których celem jest sprzedanie produktu (NIE WAŻNE CZY SĄ Z POLSKI CZY Z ANTARKTYDY) i aktualnie bardzo dobrze im to wychodzi, ale nie dzięki spełnianiu obietnic a kłamaniu i PIJAROWI (odnośnie grafiki).
Nie liczę na cuda, bo właśnie gram w Wiedzmina pierwszego (po raz 4?) i uważam tą gre za kompletne arcydzieło, przy którym "dwójka" to gniot a trójka będzie musiała dość poważnie namęczyć żeby przynajmniej dorównać.
 
Wątpię że będzie gdzieś w plikach schowana jakaś wersja lepsza. Grafika nie jest jaka miała być, ale jest bardzo ładna i to wystarcza. Widzieliśmy już tyle gameplayów i na nich sobie budujmy zdanie, a nie na trailerach.
Też miałem takie krytyczne podejście jak ty @PhaaTe i też uważałem Redów za kłamców. Ale szczerze mówiąc, tak wygląda dzisiejszy rynek, dla mnie ważne że gameplayów nie upiększali. Tak czy inaczej teraz to tylko czekam na premierę, nie oczekuje opadu szczęki pod względem grafiki, a jedynie dobrze zoptymalizowanej gry która nie odstaje wyglądem od innych tytułów tego roku.
Ważne że wiem że sama fabuła i rozgrywka będzie mi się podobała.
 
Z reddita:
Quote from witcher 3 lead producer on latest gameplay:

"It’s not even on the highest settings, we’re saving this for when you buy the game – we want you to get a bit of a slap across the face, that’s when you see the highest."

None of the official streamers were allowed to play on ultra settings on pc and only the console versions have leaked so far. So it's possible we're still in for a surprise at pc launch.

NIKT jeszcze nie widział ULTRA.
 
Ytuberzy grali na ultra, Marcin Momot nawet potwierdził, jedynie co mieli na OFF to HairWorks.

Śmieszne by było to gdyby pokazywali grę najpierw upiększonymi trailerami ,a później nagle prezentowali grę na słabszych niż możliwe detalach. Ten kto w to wierzy to na prawdę musi żyć w innym świecie.

@Sobtainer Nie pamiętam gdzie nawet była ta wypowiedź ale była. Może później ktoś z forumowiczów będzie uprzejmy i podeśle linka do tego info.
Pamiętam że wypowiadał się co do tego filmu https://www.youtube.com/watch?v=F_eRUq1PQPE
 
Last edited:
Z reddita:
NIKT jeszcze nie widział ULTRA.

Pewnie nawet twórcy ;)...

A tą niespodzianką zapewne będzie... brak niespodzianki. I ultra okażą się ustawieniami konsolowymi, ale w 60 klatkach no i w 4K (jak ktoś będzie miał zbyt wiele Titanów X pod maską).

Tak szczerze oraz nieco poważniej - nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Wiadomo jak ktoś ma jakiś produkt to chce go zareklamować z jak najlepszej strony. Czemu więc RED'zi nie pokażą ustawień ultra (zakładam, że na nich gra w jakimś stopniu - chociaż minimalnym - jest lepsza od tego co widzimy na konsolach) ?
 
Ja też już nie wiem. Wiem tylko tyle, że to co widzieliśmy kilkanaście miesięcy temu oraz na największym 35 minutowym gameplayu pokazane zostało tylko raz i chyba więcej takiej grafiki nie zobaczymy.
 
Brednie, po prostu brednie. Nazywanie białego czarnym. "Zaskoczenie" będzie takie, że gra będzie wyglądała jak Wiedzmin2 tylko w innych "odcieniach". PRowy bełkot i tyle. Mnie grafika nie interesuję zbytnio bo dla mnie Wiedźmin1 jest dotychczas najlepszą grą ostatnich lat, ale te screeny bardzo dobrze obrazują jak "optymalizowali" 3cią część jednocześnie wciskając bujdy jak ta wyżej z Reddita. Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby gra wyglądała gorzej niż DI:Inkwizycja a chodziła o wiele gorzej gdzie na 970/2500k@4.3 i 4gb ram 1600 chodziła mega płynnie w 1920x1200 na maksie maksów. Zobaczymy czy przynajmniej fabułą, grywalnością i klimatem się obroni bo jak nie, to gorzko będę o nich wspominał przy każdym spojrzeniu na figurkę z EK.
 
@dikajos88

Wiesz? Szczerze to ja też początkowo nie łapałem bo było wspomniane tam że był z jakichś tam mniejszych królestw południa. Generalnie cała saga jest tak genialnie napisana że po prostu wciągała. W 3 miesiące przeleciałem od dechy do dechy wszystkie książki olewając szkołę czytając zazwyczaj do 2 w nocy.

Ależ ja wiem, ja tez nie łapałem. Po prostu wszystko wychodzi na jaw na sam koniec Sagi, dlatego do czasu premiery tam nie dotrze i się pewnie nie dowie, a tu spotka Geraltem Emhyra w W3 i będzie miała niezły surprajs :)
 
Nie chodziło mi o to tylko o tamten jeden filmik. I o ile dobrze pamiętam to na Twiterze Marcin pisał że tam wszystko było ultra po za jedną opcją.

@Michaxx Z nie wyspania już nie ogarniam. Dzięks
 
Last edited:
@eustachy_j23
Pisałeś o panice z powodu wycieku. Teraz to można nazwać paniką. "oszukali nas, gra wygląda gorzej od Inkwizycji", "to będzie Wiedźmin 2, a W2 to gniot".
Nigdy nie rozumiałem krystalizowania pierwszej części i wznoszenia jej pod niebiosa. Ale gdybym uważał W2 za gniota, to wiedziałbym, że RPG nie są dla mnie.
A w ogóle to idźcie do tematu o grafice, nie wylewajcie tych toksyn na resztę forum.
 
@Rustine

Pierwsza część miała lepszy klimat oraz fabułę (chociaż to drugie jest dyskusyjne), a wszystko było tak bardziej słowiańsko/wiedźmińskie.
Ale faktem jest, że "jedynka", od pewnego czasu, zaczyna obrastać płaszczykiem nostalgii, a jak powszechnie wiadomo takie tytuły bardziej w dobrym tonie wynosić na piedestał niż krytykować.
 
Pisałeś o panice z powodu wycieku. Teraz to można nazwać paniką. "oszukali nas, gra wygląda gorzej od Inkwizycji", "to będzie Wiedźmin 2, a W2 to gniot".

Ale konkretnie, to o co chodzi z jakością grafiki? Mam rozumieć, że okazuje się, że na tych ostatnich wyciekach gra wygląda gorzej, niż na dotychczasowych oficjalnych gameplayach?

Ja widzę dwie opcje - albo nie jest to tak super jak twierdzą albo podpisali umowy z Sony/M$ mówiące o tym, że wygląd W3 na materiałach promocyjnych między konsolami i PC nie może się znacząco różnić.
Tak też może być. Może.
Dlatego w temacie o grafice, napisałem:
Tak. O to chodziło. Wierzę, że Redzi jeszcze podrasują jakość grafiki po premierze. Może mają już ,,coś'' przygotowane nawet.
 
Last edited:
Tak szczerze oraz nieco poważniej - nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Wiadomo jak ktoś ma jakiś produkt to chce go zareklamować z jak najlepszej strony. Czemu więc RED'zi nie pokażą ustawień ultra (zakładam, że na nich gra w jakimś stopniu - chociaż minimalnym - jest lepsza od tego co widzimy na konsolach) ?

Ja widzę dwie opcje - albo nie jest to tak super jak twierdzą albo podpisali umowy z Sony/M$ mówiące o tym, że wygląd W3 na materiałach promocyjnych między konsolami i PC nie może się znacząco różnić.
 
Top Bottom