Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+


taki prosty dublet >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> geralt z blaszkami na ramionach
 
Mówicie, że włosy wyglądają super bez hairworks, mhm, ono było gdzieś włączane i wyłączane? Może ktoś będzie tak miły i wrzuci porównanie w przyzwoitej jakości?
 
Ale chcesz zrobić z niego niepełnosprawnego człowieka. Był olbrzymi, miał tuszę, ale przecież był szefem wywiadu, musiał walczyć, biegać.
No w sumie... Obejrzałem jeszcze raz scenkę z nim i nie wygląda to aż tak źle. Wygląd akceptuję, ale byleby pod względem charakteru, błyskotliwości i inteligencji nie różnił się zbytnio od książkowej wersji. Gameplay 37 minutowy zasiał we mnie to ziarno niepewności.

BTW. Myślałem że Dijkstra był tylko takim szefem, który siedzi i wydaje rozkazy / wysłuchuje raportów :p On w książce pracował tylko głową. Na pewno aż tak tłusty nie był żeby mieć trudności z poruszaniem się, ale z drugiej strony... No, opisy mówią same za siebie.

---------- Zaktualizowano 22:22 ----------

Mówicie, że włosy wyglądają super bez hairworks, mhm, ono było gdzieś włączane i wyłączane? Może ktoś będzie tak miły i wrzuci porównanie w przyzwoitej jakości?
Hairworks:
http://www.worldsfactory.net/wp-content/uploads/2014/06/the-witcher-3_torch_cave.jpg
http://www.incgamers.com/wp-content/uploads/2014/06/The-Witcher-3-01.jpg
Bez hairworks:
Pierwszy lepszy gameplay
 
HairWorks było włączone i na gameplayu ze stycznia, i na PAX, włosy tam wyglądają kapitalnie, czego więcej oczekiwać? Na konsolach będą zapewne identyczne włosy jak na PC minus wszystko inne z HairWorks, bo uważam, że geraltowe włosy zawsze będą takie same.

@adventus screen z jaskini ma Geralta z włosami, które są nieco kanciaste i mają teksturę tylko z zewnątrz, w nowszych gameplayach jest to poprawione.
 
Tu chodzi jeno o animację. Wystarczy sobie porównać jak się pięknie i bujnie porusząja całe włosy na SoDzie (fragmenty które widać na screenach) i jak się poruszają na zwykłych gameplayach. Różnica jest.

Ale i tak już nie ma sensu odpalać tego hairworks, skoro i tak różnicy nie dostrzeżemy. Nie z taką kamerą wiszącą kilometr nad głowami postaci.
 
@B l a d y akurat to jest wynikiem "podskakwiania" włosów przy zmianie ujęć. W SoD włosy ruszają się i wyglądają jak na 35minutowym gameplayu, wyjątkiem jest marsz przez salę tronową w kierunku Emhyra, na 35min gameplayu faktycznie te włosy się tak mocno nie bujają jak na trailerze.
 
REDzi projektując po raz pierwszy nowe postacie raczej się trzymają opisów książkowych. No, ale fakt, nie zawsze. Dijkstrę np. pomniejszyli i mocno odchudzili -A przecież tym się najbardziej wyróżniał, że był grubym, wieprzowatym olbrzymem, Sapkowski to podkreślał co chwila.

Może to zależy od tego, kto robi modele :p

Nie mogę się zgodzić. Staraliśmy się jak najwierniej trzymać opisu książkowego. Djikstra jest najgrubszą i największą ludzką postacią w grze. Większy być nie mógł, bo nie pasowały by na niego animacje. Gębę ma pokrytą szczeciną, a kiedy w dialogu krzyżuje ręce, skojarzenia z morskimi ssakami są jak najbardziej adekwatne.

Tu chodzi jeno o animację. Wystarczy sobie porównać jak się pięknie i bujnie porusząja całe włosy na SoDzie (fragmenty które widać na screenach) i jak się poruszają na zwykłych gameplayach. Różnica jest.

Ale i tak już nie ma sensu odpalać tego hairworks, skoro i tak różnicy nie dostrzeżemy. Nie z taką kamerą wiszącą kilometr nad głowami postaci.

W SoD wszystkie prezentowane włosy postaci były modelami lowpoly, bez użycia HairWorks. Mamy system poruszania kości umieszczonych we włosach siłą wiatru, system jest i ma się dobrze. Gorzej z wiatrem, bo musi wiać żeby włosy się poruszały. W gameplay'u wieje kiedy jest odpowiednia pogoda, a na cutscenach i dialogach czasem wieje dla dekoracji - stąd różnica.
 
Last edited:
Nie mogę się zgodzić. Staraliśmy się jak najwierniej trzymać opisu książkowego. Djikstra jest najgrubszą i największą ludzką postacią w grze. Większy być nie mógł, bo nie pasowały by na niego animacje. Gębę ma pokrytą szczeciną, a kiedy w dialogu krzyżuje ręce, skojarzenia z morskimi ssakami są jak najbardziej adekwatne.
RED po północy. W tym temacie.

Wow.
W gameplay'u wieje kiedy jest odpowiednia pogoda, a na cutscenach i dialogach czasem wieje dla dekoracji - stąd różnica.
Jak to dla dekoracji? Tak, ot sobie?
 
Last edited:
Nie mogę się zgodzić. Staraliśmy się jak najwierniej trzymać opisu książkowego. Djikstra jest najgrubszą i największą ludzką postacią w grze. Większy być nie mógł, bo nie pasowały by na niego animacje. Gębę ma pokrytą szczeciną, a kiedy w dialogu krzyżuje ręce, skojarzenia z morskimi ssakami są jak najbardziej adekwatne.
Hm... Skoro tak. Odszczekuję zatem moje narzekania na zbyt małą uwagę przykładaną do książkowych opisów :p No i może faktycznie w grze stojąc będzie wyglądał lepiej, niż tam w karczmie. Piszesz, że jest najgrubszy, zatem wierzę na słowo.

Jak to dla dekoracji? Tak, ot sobie?
Dla efektu. Fragment wygląda fajniej i bardziej filmowo, jak czasem gdzieś włoskami zawieje :p
 
Last edited:
Mamy system poruszania kości umieszczonych we włosach siłą wiatru, system jest i ma się dobrze. Gorzej z wiatrem, bo musi wiać żeby włosy się poruszały. W gameplay'u wieje kiedy jest odpowiednia pogoda, a na cutscenach i dialogach czasem wieje dla dekoracji - stąd różnica.
OK. Ale to jest wasza własna technologia, która będzie obecna na PC oraz konsolach? I właśnie to oglądamy na gameplayach? Taaak? Dla mnie wygląda to świetnie.
 
Włosy w SoD wyglądają pińćset razy lepiej niż w W2, a tu low-poly, i gadaj z REDami :p Mistrzostwo kurna. Jeżeli tak się będą prezentować na konsoli, to nic tylko gratulować.
 
@adventus - też chciałbym, żeby Djikstra był nieco grubszy i trochę wyższy ale niestety było to niemożliwe. Ale naprawdę nie jest źle :)

@tebarpl - tak, mamy swoją technologię do symulacji włosów poligonowych, działa tak samo na wszystkich platformach i ustawieniach. Włosy są poruszane łańcuchami kości które można łączyć, spinać, przypinać, ograniczać i ustawiać im masę.
 
@blooddragon Jak się tak rozpędziłeś, to może mógłbyś zdradzić, czy w grze będzie fryzura na elfią modłę, czyli włosy rozpuszczone na wzór tych z W1? :p
 
Top Bottom