Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
No jasne że lepsza ale głupie ustawienie w menu głównym -> opcje -> kamera - bliskość w pomieszczeniach, bliskość na dworze itd Bach suwaczki, szybka implementacja i wszyscy zadowoleni @Marcin Momot :D możesz przekazać pomysł :D wpadł mi teraz do głowy :D Skoro nie chcecie in game dać możliwości sterowania kamerą blisko/daleko to chociaż tak
 
Ja tam wolę, żeby REDzi pracowli nad szybszym wypuszczeniem Kita, niż nad kamerą. Wtedy modzi sami załatwią sprawę błyskiem.
 
Dawno było wiadome że kamera jest automatyczna

Ok ale liczyłem ze będzie można zmieniać widełki zooma zachowując różnice miedzy skrajnymi wartościami. Na przykładzie (liczby z dupy) podczas exploracji mamy Zoom=0 i nagle jest walka i Zoom=4 (oczywiście nie na sztywno tylko zmienia sie w tym zakresie 0-4 jak to widzimy na gameplayach). Natomiast zmiana miałaby polegać ze zoom będzie działać przedziałach 1-5, 2-6, 3-7 itd.
 
Hehe a nie pisałem wczoraj i przedwczoraj by się za wcześnie nie cieszyć? Mamy next-genową, automatyczną kamerę taktyczną™! Moim zdaniem to bezsens, bo Redzi sami promują grę wypuszczając klimatyczne screeny, gdzie kamera jest blisko postaci:




A w grze mamy takie cuś:




-100 do klimatu i wczuwki. Jest totalny rozdźwięk pomiędzy screenami, cut-scenkami w grze a samym gameplayem, gdzie Geralt jest małą figurką.
 
Mnie kamera podczas chodzenia nawet nie przeszkadza, bo podoba mi się model chodzenia i biegu Geralta, który podczas takiego lekko oddalonego widoku można obserwować w pełnej okazałości. Jednak mimo to nie ukrywam, że wołałbym aby kamera zależała od mojego widzi mi się.

Natomiast uważam, że podczas walki to jest jakaś tragedia. Wiem, że widać więcej, że widać jak wrogowie próbują otaczać, ale brak dostosowywania kamery w next- gen`ie to troche smutne. W gameplay`u na bagnach ta kamera oddalała się minimalnie, dało się to przeżyć, natomiast nie dawno było widać urywek w Kaer Morhen, z ogrywania Wiedźmina ( chyba w Hiszpanii ) i kamera oddaliła się od niego na jakieś 7 metrów. Wyglądało to jak W1 z widokiem izometrycznym.
 
Skoro jednak kamera nie jest przybliżana, to może jednak noce nie będą jaśniejsze niż te mega jasne w W2 ? :p
Szkoda że podczas walki będziemy oglądać Geralta z lotu ptaka... Podczas eksploracji, dobra kamera była na tym 30 minutowym gameplayu, nie mam pojęcia czemu to zmieniali.
 
To jest żenujące. Jeden skrypt. Jeden krótki skrypt...
Teraz, gdy dowiedzieliśmy się, że przybliżanie kamery było, a w planach było więcej opcji, czuję się naprawdę źle z tym, że Redzi absolutnie ignorują wszystkie prośby graczy.

Akurat tego czy ignorują wszystkie prośby graczy nie możesz jeszcze do końca powiedzieć, bo nie grałeś w grę. Może cegły o które wszyscy prosili zostały polepszone ? Może trawa ? Może woda ? Nie wiemy.
Natomiast zgodzę się z Tobą, że ja również niemiłosiernie się dzisiaj zawiodłem bo tym, jak okazało się, że Damien nie jest niestety "up to date"
 
...i tak. totalnym dziwactem jest przedstawianie gry na trailerach z zajefajną kamerą, a potem pokazywania jak to wygląda w rzeczywistości. Jedno przeczy drugiemu. Skoro na materiałach promocyjny jest wykorzystywany widok, który zdaniem Redów jest najbardziej spektakularny, to czemu, u licha, nie ma go w grze.
 
Damien napisał, że jest już przybliżanie i oddalanie, a chcą dodać jeszcze więcej opcji. Niestety pewnie jakiś wizjoner stwierdził, że trzeba dać automatyczną kamerę. I nie żartuj, że się nie da. Oczywiście, że się da.

To albo niech nie odpowiada, albo niech Marcin od razu coś neguje.

Niestety nie jest możliwe być obecnym wszędzie, gdzie ktoś od nas się wypowiada. Staram się ale czasem jest trudno. Poza tym chyba już jakiś czas temu pisałem o tym, że nie będzie takiej opcji właśnie na forum.

Odnośnie przybliżania kamery to podjeżdza ona bliżej postaci podczas korzystania ze zmysłów.
 
Last edited:
Niestety nie jest możliwe być obecnym wszędzie, gdzie ktoś od nas się wypowiada. Staram się ale czasem jest trudno. Poza tym chyba już jakiś czas temu pisałem o tym, że nie będzie takiej opcji właśnie na forum/

Ale powiedz dlaczego, dlaczego nie będzie takiej opcji skoro bliższa kamera jest epicka - przynajmniej zmieńcie to że podczas exploracji niech będzie bliżej
 
Niestety nie jest możliwe być obecnym wszędzie, gdzie ktoś od nas się wypowiada. Staram się ale czasem jest trudno. Poza tym chyba już jakiś czas temu pisałem o tym, że nie będzie takiej opcji właśnie na forum/

Tak, ale chodzi bardziej o to, że na zmianę podawane są sprzeczne informację. Ty wypowiadałeś się o kamerze w momencie, kiedy było mowa o tym, że "część rzeczy może ulec jeszcze zmianie", więc temat kamery tak naprawdę nie ucichł. Poza tym, nie wiadomo, co ocenić bardziej wiarygodnym źródłem informacji: tweeter czy to forum, ale jednak to wypowiedzi Damiena, z twitta, kilka godzin później obiegły świat jak uznane za bardzo oficjalne...
 
Ale powiedz dlaczego, dlaczego nie będzie takiej opcji skoro bliższa kamera jest epicka - przynajmniej zmieńcie to że podczas exploracji niech będzie bliżej

Uważam, że w pierwszej kolejności bardziej przydałoby się zmienić tą w walce...
 
Top Bottom