Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Również uważam, że fajną i na pewno potrzebną opcją byłaby możliwość dostosowania kamery do własnych potrzeb. Nie znam się na tym i nie wiem czy jest to bardzo pracochłonny do wykonania "ficzer", ale naprawdę przydałby się. Też chętnie poznałbym powód braku jego implementacji w grze, bo można odnieść wrażenie, że on już był lub były pomysły/prace nad nim. Może po prostu REDzi stwierdzili, że lepiej, by gracz nie miał wyboru, bo inne opcje źle się sprawdzają. Ale takie usprawiedliwienie jest trochę naciągane, każdy może sobie dostosować wtedy pod siebie położenie kamery jakie mu odpowiada.
czuję się naprawdę źle z tym, że Redzi absolutnie ignorują wszystkie prośby graczy.
Teraz to popłynąłeś, serio. Brak jednego elementu sprowadzasz do czegoś takiego? Zapomniałeś już chyba o tylu rzeczach, które zmienili/usprawnili/dodali właśnie słuchając opinii fanów czy graczy.
 
Myślę że jednak sprawa się rozchodzi o pada. Jedyna trudność jaka dla mnie jest związana ze sterowaniem kontrolerem jest zdecydowanie mniejsza dynamika w poruszaniu kamerą niż w przypadku myszki, precyzja nie aż takim problemem zwłaszcza jeżeli gra tego nie wymaga. Szczególnie odczuwalne jest to w grach z widokiem z pierwszej osoby.
Zapewne to jeden z głównych powodów dla ktorych kamera odjeżdża aż tak daleko. W przypadku gdyby kamera była umiejscowiona zaraz za barkiem byłoby zapewne nieco trudniej sterować postacią w walce z kilkoma przeciwnikami tym bardziej że podobno sama nie doskakuje do przeciwników. Nazwijmy to roboczo "widokiem taktycznym" :p
Czy to dobrze? Jak zwykle wyjdzie w praniu, nie widzę powodów do paniki. Oczywiście opcja przybliżania lub oddalania kamery to byłby mile widziany "ficzer".
Z nudów pogram chyba jeszcze raz w W2, na razie brak ciekawych tytułów do grania a ostatnio czasu mam aż za dużo :s
 
Last edited:
Czy to dobrze? Jak zwykle wyjdzie w praniu, nie widzę powodów do paniki. Oczywiście opcja przybliżania lub oddalania kamery to byłby mile widziany "ficzer".

Widzieliśmy jak to wychodzi w praniu, na co tu czekać? Skoro ktoś nie lubi, gdy mu kamera co chwilę zmienia kąt i położenie, to po premierze gry nagle nie polubi. Opcja manewrowania kamerą i lokowania jej w dowolnej odległości, to nie byłby mile widziany "ficzer". Dla mnie to absolutnie musowa i podstawowa funkcjonalność. I to mimo faktu, że zamierzam grać na padzie, bo ten wbrew pozorom w niczym nie przeszkadza.

Odległość z jakiej gapię się na głowę i plecy głównego bohatera nie ma dla mnie z wczuwaniem nic wspólnego.

Dla ciebie nie ma, dla innych już tak, więc możliwość wyboru jest tutaj rzeczą jak najbardziej pożądaną.
 
Teraz to popłynąłeś, serio. Brak jednego elementu sprowadzasz do czegoś takiego? Zapomniałeś już chyba o tylu rzeczach, które zmienili/usprawnili/dodali właśnie słuchając opinii fanów czy graczy.
Gratuluję ominięcia dalszych postów i próby dyskusji.
 
Chyba nie sugerujesz, że jak ktoś nie lubi kamery z drona to może sobie biegać z włączonym trybem permanentnego blura i zniekształcenia okolicy?

A w walce i tak obraz prosto z pokładu helikoptera. Co do tego przybliżania w trybie "detektywistycznym", to również chciałbym, aby to dało się wyłączyć, bo wygląda to paskudnie.
 
Chyba nie sugerujesz, że jak ktoś nie lubi kamery z drona to może sobie biegać z włączonym trybem permanentnego blura i zniekształcenia okolicy? Uszczęśliwianie na siłę.

Aboslutnie nie. Chciałem tylko zaznaczyć, że kamera jest dynamiczna i zmienia swoje położenie w zależności od sytuacji:)
 
Chciałem tylko zaznaczyć, że kamera jest dynamiczna i zmienia swoje położenie w zależności od sytuacji

I w tym tkwi cały problem :D. Przecież da się ustawić ją za plecami tak jak część graczy oczekuje, kiedy włączymy tryb detektywistyczny . Możesz zdradzić dlaczego w innych przypadkach jesteśmy zmuszani do oglądania Geralta z odległości kliku metrów?
 
Last edited:
Na pewno to jest związane z padem i konsolami, które myszki nie potrzebują. Kamera musi zasuwać i sama się ustawiać, bo ciężko byłoby ogarnąć tyle przycisków w trakcie np.walki, stąd spokojna kamera w trakcie eksploracji, gdzie dynamika raczej jest nie wskazana aa i górki trzeba mieć jak oglądać. Tego samego nie można powiedzieć o walce, ehh konsole.
 
Spokojnie panowie, bo juz jesteście w fazie..

 
Dla niektórych to jest problem, ale REDzi (tak jak każda inna firma) nie robią swojej gry dla niektórych tylko dla wszystkich, którzy są targetem. Implementacja poszczególnych opcji nie ma na celu zrobienia komuś na złość tylko jest częścią ich wizji. Najwyraźniej część użytkowników forum nie jest wstanie tego pojąć i czują się pokrzywdzeni, że firma nie zmienia swojej wizji dlatego że parę osób narzeka. Szkoda.
 
Dla niektórych to jest problem, ale REDzi (tak jak każda inna firma) nie robią swojej gry dla niektórych tylko dla wszystkich, którzy są targetem. Implementacja poszczególnych opcji nie ma na celu zrobienia komuś na złość tylko jest częścią ich wizji. Najwyraźniej część użytkowników forum nie jest wstanie tego pojąć i czują się pokrzywdzeni, że firma nie zmienia swojej wizji dlatego że parę osób narzeka. Szkoda.


Trudno nazwać "wizją" usunięcie funkcjonalności dostępnej w 99% RPG-ów. Brak wyboru to nie wizja. Wizją jest automatyczna kamera, którą pochwalam. Narzekamy natomiast na brak możliwości tak podstawowego wyboru.
 
Ano, problemem jest to, że kamera jest dynamiczna i zupełnie od gracza niezależna. I części osób się to podoba, ale innym nie i to bardzo. Część po prostu nie chce dynamicznej kamery, bo im przeszkadza, wkurza, psuje odbiór. Tak ciężko to zrozumieć i dać możliwość wyboru?

Najwyraźniej część użytkowników forum nie jest wstanie tego pojąć i czują się pokrzywdzeni, że firma nie zmienia swojej wizji dlatego że parę osób narzeka. Szkoda.

Jasne, każdy zły, choćby i najgorszy koncept tłumaczmy wizją. Wizja odpowiedzią na wszystko. W jaki sposób mała, ale bardzo pożądana funkcjonalność, w dodatku będąca rzeczą zupełnie opcjonalną miałaby tej wizji zaszkodzić? W W2 mod Rustina nie zaszkodził, a przynajmniej ja nic takiego nie zauważyłem, więc wytłumacz mi jakim sposobem miałoby, to zaszkodzić wizji Redów?
 
Last edited:
@HuntMocy
Serio nie musisz bronić redów. Moderacja chyba tego nie wymaga. A i cudacznie to wygląda.
Podejrzewam, że to ze względu na animację posuwistych odskoków w walce, to ślizganie się jak po lodzie. Geralt przy tym czymś przebywa błyskawicznie kilka kroków i z kamerą blisko pleców zapewne często traciłoby się przeciwnika z pola widzenia.
 
Top Bottom