Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Ja mogę powiedzieć, że manualne ustawienia mnie się nie podobają, co nie znaczy, że wejdę na forum i będę wszędzie krzyczeć jak to żądacie wprowadzenia "do dupy" ustawień.

Przecież nikt nie żąda żeby usunąć inteligentną kamerę i zatrzeć po niej ślad. Niech będzie, ale jako jeden z wariantów.
 
Jak nie była i przy drugiej części. A jednak dało się wprowadzić ustawienia kamery i wszystko działa.

Jeśli mówisz o swoim modzie, to kilka minut oglądania sprawia, że dostaję mdłości ze względu na sztucznie obcięte widzenie peryferyjnie, to trochę tak jakbym oglądał grę przez nieco większą "lunetę karabinu" (z całym szacunkiem dla wykonanej przez Ciebie roboty).
 
Chciałem się tylko upewnić, czy dobrze rozumieniem sposób rozumowania osób narzekających na kamerę.

Zasadniczo wybito mi jakiekolwiek argumenty z rąk. Tak czy siak, powodzenia w krucjacie.

A, to dzięki za zakfalifikowanie mnie do jakiejś grupy osób. Mnie aktualna kamera pasuje - co nie zmienia faktu, że zawsze będę optował za możliwością wyboru.

Nawet REDzi nie mówią, że się nie da. Raczą nas za to marketingowym bełkotem i mówią, że to kwestia gustu przy okazji przecząc samym sobie. Bo jeśli o gust tu chodzi, to niechże dadzą graczom wybór. Funkcjonalność rolki w myszce istnieje w większości gier, ale w wiedźminie istnieć nie może? To nawet brzmi głupio.
 
Jeśli mówisz o swoim modzie, to kilka minut oglądania sprawia, że dostaję mdłości ze względu na sztucznie obcięte widzenie peryferyjnie, to trochę tak jakbym oglądał grę przez nieco większą "lunetę karabinu" (z całym szacunkiem dla wykonanej przez Ciebie roboty).
Nawet go nie sprawdziłeś. I opcji, jakie oferuje.
Szczerze? Na pewno nie będę tu narzekał na kamerę po premierze. Ale będę walczył o opcję i dam z siebie wszystko, żeby ją wprowadzić.
 
Nawet go nie sprawdziłeś. I opcji, jakie oferuje.

Masz rację, nie sprawdziłem, zwyczajnie nie miałem takiej potrzeby bo odpowiada mi domyślna kamera w W2. Posiłkuje się jedynie filmikiem z tuby, który to filmik wywołuje u mnie w/w reakcje.
 
Masz rację, nie sprawdziłem, zwyczajnie nie miałem takiej potrzeby bo odpowiada mi domyślna kamera w W2. Posiłkuje się jedynie filmikiem z tuby, który to filmik wywołuje u mnie w/w reakcje.
Zatem można w nim ustawić FOV, wysokość oraz odległość od Geralta. I nie oddala się w trakcie walki.
 
Wszyscy narzekają, a nikt nie maił okazji sprawdzić osobiście jak to funkcjonuje. Gameplaye nigdy nie oddadzą realnych odczuć z rozgrywki.

Przepraszam bardzo, ale czy jak zagram, to kamera nagle przestanie odjeżdżać, przestanie automatycznie ustawiać się w odległości i pod kątem jaki jej odpowiada? Bo to mi przeszkadza, irytuje, psuje odbiór już teraz i podobnie psuło grę w W2. Dopiero po modzie gra mi się w dwójkę naprawdę przyjemnie. I nie ma mowy, żebym w przypadku W3 znowu użerał się z automatyczną kamerą, ktora lepiej ode mnie wie czego chcę. Chodzi tylko o to, żeby można było zdefiniować odległość i zalockować kamerę, a jeśli nie, to przynajmniej zostawić w trakcie walki taką, jak domyślna, eksploracyjna. Chodzi wyłącznie o możliwość wyboru, zamiast bycia skazywanym na coś czego nie znoszę pasjami.

I tak, większość chciałaby opcję, bo opcje zawsze są dobre.

Jak widać nie dla wszystkich jest to oczywiste.

Jeśli mówisz o swoim modzie, to kilka minut oglądania sprawia, że dostaję mdłości ze względu na sztucznie obcięte widzenie peryferyjnie

To z niej nie korzystaj. Musu nie ma. Mi natomiast robiło się niedobrze, gdy musiałem grać z domyślną. Dzięki Rustinowi mogę teraz dowolnie ustawić kamerę i zalockować w takiej odległości jaka mi odpowiada. I takiej samej funkcjonalności oczekuję po W3, szczególnie, że nie jest to trudne do zrealizowania.

Zatem można w nim ustawić FOV, wysokość oraz odległość od Geralta. I nie oddala się w trakcie walki.

I to jest świetne, wymaga wprawdzie nieco grzebania w notatniku, ale to drobna niedogodność. Ważne że działa. bardzo bym chciał, żeby coś podobnego pojawiło się również w trójce.
 
Last edited:
@Szincza

Nie bardzo rozumiem wtręt o "zaliczaniu do grup".

Wracjąc jednak do tematu i zarazem kończąc go z mojej strony, bo nic nowego nie wymyślę. Nie znam powodu dla którego nie ma opcji kamery innej niż automatyczna, ale uważam, że nie bo nie, tudzież, złośliwość odpowiedzią nie jest.
 
Ku#*$. Co to ma być? Brak podstawowej funkcjonalności w grze, która (według twórców) ma być redefinicją gatunku, najlepszym RPGiem ever i grą dekady? A reakcją na setki postów sprzeciwu jest: "Kamera jest automatyczna, sama dostosowuje się do sytuacji, walcie się - nie dostaniecie wyboru".
Super.
 
Na pewno to jest związane z padem i konsolami, które myszki nie potrzebują. Kamera musi zasuwać i sama się ustawiać, bo ciężko byłoby ogarnąć tyle przycisków w trakcie np.walki.

To ja bym chciał wiedzieć, skąd wiadomo, że kamera w trybie k/m zachowuje się tak samo jak w trybie dla pada?
 
Ja również wolałbym by dało się własnoręcznie ustawiać kamerę, lecz wiem że po paru minutach gry tak się wkręcę że nie będę na to zwracał uwagi. Nie które opcje trzeba przeboleć.
Mam tylko nadzieję że ta ''Inteligentna'' kamera nie będzie taka jak w W2 gdzie w mniejszych pomieszczeniach często tak się ustawiała że sprawiała problemy w walce gdy nic nie było widać.
 
Last edited:
W takim razie może to nie jest gra dla Ciebie. Zastanawiałeś się nad tym?

Nie, ale jak widzę ty zastanawiałeś się za mnie. Nie przeszkadzam więc, zastanawiaj się dalej.*

*Jakie pytanie taka i odpowiedź.

To ja bym chciał wiedzieć, skąd wiadomo, że kamera w trybie k/m zachowuje się tak samo jak w trybie dla pada?

Bo w każdej grze w której zastosowano podobny patent, z W2 włącznie tak właśnie jest. Wszyscy mają to samo. Wątpię, aby w tym wypadku miało być inaczej, bo to nie jest kwestia kontrolera. Automatycznie dopasowująca się kamera połączona z brakiem możliwości wyboru, to obecnie bardzo popularny patent.
 
Last edited:
Serio? Naprawdę polecam jakieś bardziej wymagające rzeczy zacząć robić - cały ten Wasz ból tyłka zaczął mnie wręcz bawić gdy nie mam czasu być nawet na bieżąco z materiałami. ;) Wcześniej mnie to irytowało, a teraz bawi... Jak macie tyle genialnych pomysłów to zacznijcie może tworzyć gry, co? :facepalm:
 
Nie, ale jak widzę ty zastanawiałeś się za mnie. Nie przeszkadzam więc, zastanawiaj się dalej.*

*Jakie pytanie taka i odpowiedź.

Pytanie było bardziej z tych retorycznych ale skoro już pokusiłeś się o odpowiedź...
Idąc dalej tym tropem to zauważyłeś chłopaku, że WSZYSTKO w tej grze (która notabene nie doczekała się jeszcze premiery) Ci przeszkadza? Stąd nietrudno wyciągnąć ów wniosek przytoczony przeze mnie powyżej.
 
Serio? Naprawdę polecam jakieś bardziej wymagające rzeczy zacząć robić - cały ten Wasz ból tyłka zaczął mnie wręcz bawić gdy nie mam czasu być nawet na bieżąco z materiałami. ;) Wcześniej mnie to irytowało, a teraz bawi... Jak macie tyle genialnych pomysłów to zacznijcie może tworzyć gry, co?
Szkoda, że nie byłeś taki do przodu, gdy narzekałeś na Redów o dodatki kolekcjonerki. Mogłeś im wtedy pokazać, jak się sprzedaje.
 
Top Bottom