Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Z narzędziami moderskimi moderatorzy również mają tyle wspolnego, co "machina" z "machinimą". Chyba, że to ja zupełnie nie łapię kontekstu.

Rozwiązanie sprawy z kamerą jest proste, zróbcie ankiete na interze i dogadajcie się z modami żeby ją przykleili. Wtedy zdobędziecie największą szansę na zmianę kamery

Skup się :p

ED: Oj, ninja'd.
 
Last edited:
Rozwiązanie sprawy z kamerą jest proste, zróbcie ankiete na interze i dogadajcie się z modami żeby ją przykleili. Wtedy zdobędziecie największą szansę na zmianę kamery, chociaż wolałbym żeby REDzi skoncentrowali się teraz na optymalizacji i usuwaniu błędów.
Nie byłoby takiej afery gdyby nie fakt, że do takiego moda potrzebne są narzędzia moderskie. A tych na pewno nie dostaniemy w dniu premiery, pewnie będziemy czekać kilka miesięcy.
Ztego co nam wiadomo dodanie tych opcji zbliżania / blokowania kamery zajęłoby im naprawdę niewiele czasu. Na pewno mniej niż postawienie jednej dodatkowej chatki w Oxenfruicie.
Już Ci po raz trzeci piszę, że nie są.

Wydaje myślę, że najlepiej było by, gdyby ktoś stworzył mod kamery do W3, na miarę tego do TES5:

Skyrim Mod Feature: Customizable Camera

[video=youtube;y4iqTC4-4Yg]https://www.youtube.com/watch?v=y4iqTC4-4Yg[/video]

Wydaje się on najbardziej sensownym rozwiązaniem. Dodatkowymi opcjami powinny być "IK ON / OFF", oraz odległość kamery podczas walki w pomieszczeniach. Gdyby komuś udało się stworzyć taki mod - kompatybilny z menu (opcje) gry w grze, było by bardzo fajnie.
@Keth @Flash czy stworzenie takiego moda (jeżeli same studio CDPR wcześniej tego nie zrobi) jest/będzie możliwe?
 
Last edited:
jak redkit wyjdzie to tak, i duzo tez zalezy od tego jak szybko i jakie bedzie dawal mozliwosci

z dwojka to byla totalna klapa
 
jak redkit wyjdzie to tak, i duzo tez zalezy od tego jak szybko i jakie bedzie dawal mozliwosci
z dwojka to byla totalna klapa
Nie potrzeba Redkita do kamery. Wszystkie skrypty są dostępne osobno. Ten mod też jest oparty wyłącznie na skryptach i SKSE.
 
@RockPL
Mody mody mody, ja całkowicie zgadzam się z @RockPL. Co z graczami konsolowymi?
Najbardziej zastanawiające jest właśnie to, że skoro są różne sety kamery to dlaczego nie można dać wyboru graczowi ustawienia konkretnego tak jak to było w Wiedźminie pierwszym. Kwestia kamery boli mnie już od dłuższego czasu, nie wiem dlaczego Redzi nie chcą dokonać zmian w tej kwestii...
 
Hugomocnik Nie tylko ja optuję tu za daniem przez Redów opcji zmiany/wyłączenia/dostosowania kamery - na wszystkich platformach. Moderzy (przynajmniej na razie) mogą tworzyć mody tylko pod PC. Na to nic nie poradzę.
Kamera w W1 nie jest idealna. Brakuje tej grze możliwości tak podstawowej jak CTR+rolka - i to bardzo, ale można (trzeba) się przyzwyczaić. Najbardziej odpowiadała by mi kamera pomiędzy z nad ramienia a tą wypośrodkowaną, ale takiej tam nie ma.

W W3 wszystkie opcje są zawarte. Po prostu ktoś z Redów, zapewne za namową jakiegoś speca (może od marketingu - cholera go wie) postanowił, że różnych opcji nie będzie. Bezsens - a może i nie bezsens, ale nie podoba mi się to. Jak będę chciał mieć kamerę jak w Pillars of Eternity - to zagram sobie w POE (kiedyś na pewno zagram :) ). Dodatkowo - nawet w POE jest Ctrl+Rolka...

Ok, ok pomyliło mi się z obsługą przeglądarki, plików tekstowych itp. / ale jak Redzi nie chcą dać rolki, to niech dadzą chociaż Rolka+coś tam ;)

Kwestia kamery boli mnie już od dłuższego czasu, nie wiem dlaczego Redzi nie chcą dokonać zmian w tej kwestii...
Też ich nie rozumiem, choć jak wyżej mam pewne podejrzenia. Może wystarczyło by napisać do kogoś odpowiedzialnego i decyzyjnego w tej materii, z prośbą o dodanie takiej opcji.
@Marcin Momot czy mógłbym (choćby na PW) dowiedzieć się, kto jest osoba decyzyjną w tej materii, albo do kogo można by napisać, kto ma miękkie serce i może taka decyzje podjąć (po przemyśleniu prośby)? Nie mówię już, teraz, ale chociaż w jakiejś aktualizacji, albo DLC?
 
Last edited:
Hm. W takim razie będą za naszych zdolnych moderów trzymał kciuki.
Trzeba tylko przeczytać kilka tysięcy linii skryptów i znaleźć te odpowiedzialne za kamerę, poznać polecenia i napisać nowe.
 
Nie wezmę na poważnie żadnego artykułu w którym świat w W2 jest "generic".
Są jeszcze większe kwiatki. Na przykład to, że różnic między W1 a W2 było mało, a i w W3 dużo ich nie widzi. No i że Geralt to jeden z najnudniejszych bohaterów w historii gier, a historia jest "meh".
 
Ten artykuł to jakieś kpiny. Mało miałem w życiu sytuacji, przy których oczy bolały mnie od czytania, ale teraz właśnie to się dzieje. Przynajmniej go zjechali w komentarzach.
 
Dla osób, które nie znają książek sam świat faktycznie może wydać się takim standardowym fantasy, szczególnie, że projekty lokacji w W2 niczym specjalnie się nie wyróżniają. Jednak generalnie przesadził, szczególnie czepiając się historii.
 
Top Bottom