Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Niby tak, ale ma tyle sensu, co próba użycia wykałaczek w roli miotanych sztyletów.

Generalnie to dopóki rzeczywiście te podstawowe bełty zadają żałosny dmg, to ich nielimitowana ilość i brak potrzeby przeładowania nie przeszkadzają AŻ TAK bardzo. Z drugiej strony REDzi nie raz, nie dwa zarzekali się, że zależy im na wiarygodności świata, a dają do dyspozycji kuszę-karabin. Nie dość, że wygląda to absurdalnie i śmiesznie, to jeszcze nie bardzo ma sens.

Prawdziwe zagrożenie dla przeciwników mają stanowić bełty specjalne. Zaczynam się martwić ile ich będzie można mieć na raz wpakowane do kuszy, jeżeli od trzech do pięciu, to spoko - może być - jeśli więcej, nie bardzo. Oczywiście nie wiadomo jak duży dmg będą zadawać i jak sprawdzi się balans, ale taka forma tej broni na tą chwilę to mega ułatwienie.

Mam też nadzieję, że gra będzie zaprojektowana w taki sposób, by ten element uzbrojenia nie był niezbędny, i by jego brak nie czynił rozgrywki uciążliwą - na który temat odbyła się tu zresztą już kiedyś dyskusja.
 
Last edited:
Zdaje się że w pierwszej części tego nowego nieoficjalnego gejmpleja Geralt nurkuje pod wodę w poszukiwaniu ziółka, którym później z Vesemirem wypchali tę owieczkę. Może to jakaś trująca roślina która ma osłabić gryfa? Z tym że w walce przynęta wygląda na nietkniętą.
 
Po co ta kusza... Geralt powinien używać yrden do łapania powietrznych potworów lub aarda albo nawet igni mogłoby podpalać lotki gryfowi co powodowałoby że nie mógłby latać... Na prawdę dali nieskończoną ilość bełtów do tej kuszy? Tylko specjalne są ograniczone? Jak już dali tą kusze, to powiną ją się długo przeładowywać... Równie dobrze mogli dać Geraltowi Minigana byłoby przynajmniej ciekawie :)
[video=youtube;XZ-EOg38t1o]https://www.youtube.com/watch?v=XZ-EOg38t1o[/video]
Taki sam ból dupy mam z alchemią...
 
Tak tylko dodam, że do tematu z linkami wkleiłem jeszcze jeden link od Pana z wywiadu, gdzie można po włosku( lub po ang z tłumaczem) przeczytać sporo ciekawych rzeczy o prologu, wrażeniach, a także zobaczyć kilka nowych i ładnych skrinów.
http://beavers.it/2015/04/02/caccia-selvaggia/

Z ciekawostek, które wyczytałem:
-Gra była udostępniona na 2 PC i 10 XBONE. Dużej różnicy dziennikarz między XBONE a PC nie widział, chociaż roślinność, draw distance itp. były znacznie lepsze na high na PC
-Tutorial jest świetny, wszystko ładnie wytłumaczone, szczególne wrażenie robią cząsteczki podczas rzucania Igni
-Płotka nadal posiada system automatycznego przemieszczania się w kierunku questa, więc można w tym czasie sączyć sobie gorącą czekoladę.
 
Last edited:
Po obejrzeniu tego materiału (tego hiszpańskiego włoskiego, parę postów wyżej) zmieniłem zdanie o kuszy. Do tej pory jej obecność mi nie przeszkadzała, ale teraz uważam, że powinno się przynajmniej usunąć z gry te nielimitowane bełty pozostawiając jedynie specjalne. Do tego uważam, że kusza powinna być urządzeniem wymagającym przeładowania zajmującego na przykład około pięciu sekund. Możliwość takiego spamowania bełtami jest karygodne.

Zgadzam się. Już widzę te materiały z gry, w których ludzie spamują bełtami w przeciwników, pokonując ich tylko nimi, w sporych ilościach..
 
Czyli Vesemir przez te parę ładnych lat rzeczywiście miał na stanie aż jeden (!) pancerz.
Ech...

 
Jak dla mnie kusza to wspaniały dodatek. Fakt faktem powinna się przeładowywać co 1 bełt ,ale wiem że i tak będę używał jej sporadycznie.
Na filmie gość przesadził z deka z tym strzelaniem, ale chociaż wiemy dzięki temu że samo strzelanie z kuszy nie na wiele nam się zda.
 
Daj spokój, jak facet mówi, że się przebierze to znaczy, że się przebierze. Nie trzeba mu o tym co 10 lat przypominać :troll:
Pewnie, można i się pośmiać.

Ale serio tak ciężko zaprojektować postaci alternatywny strój żeby chociaż zachować pozory upływu czasu?
O samym wyglądzie mordy/uczesania nie wspominam, bo aż tak zaawansowanych zabiegów nie wymagam.
 
Ale serio tak ciężko zaprojektować postaci alternatywny strój żeby chociaż zachować pozory upływu czasu?
O samym wyglądzie mordy/uczesania nie wspominam, bo aż tak zaawansowanych zabiegów nie wymagam.
Narzekaliśmy przy screenie na Geralta w zbroi, a nikt nie wspomniał o Vesemirze no i został taki kulfon. :/ Szkoda, że nie w koszuli, wielka szkoda.
 
Czyli Vesemir przez te parę ładnych lat rzeczywiście miał na stanie aż jeden (!) pancerz.
Ech...

Vesemir młody nie jest, a z wiekiem wrasta się w ulubione rzeczy, zwłaszcza, jeśli są dobrze wykonane. Mój dziadek prawie 40 lat chodził w jednej skórzanej kurtce. Kurtka zresztą do dzisiaj jest do użycia.

A tak poważnie, to mogli mu dać coś lżejszego, tak jak Geraltowi. To zdaje się scena z prologu, więc nie ma powodu, żeby nosił strój roboczy.
 
Bardzo fajny urywek. Ładny zachód słońca i cień Geralta padający właściwie w stosunku do położenia słońca.
Widać też, że będzie dość sporo zwiedzania w samej tej uroczo-swojskiej lokacji - Białym Sadzie.
 
Vesemir młody nie jest, a z wiekiem wrasta się w ulubione rzeczy, zwłaszcza, jeśli są dobrze wykonane. Mój dziadek prawie 40 lat chodził w jednej skórzanej kurtce. Kurtka zresztą do dzisiaj jest do użycia.

A tak poważnie, to mogli mu dać coś lżejszego, tak jak Geraltowi. To zdaje się scena z prologu, więc nie ma powodu, żeby nosił strój roboczy.

Lambert i Eskel cierpią na tą samą przypadłość, jak wynika z któregoś z oficjalnych screenów z prologu.
Poza tym nie przemawia do mnie ten argument - nawet jeśli Vesemir jest Wiedźminem na emeryturze i ten - choćby i dobrze wykonany strój - nie miał okazji się zniszczyć, to w przypadku dwóch pozostałych Wilków już sytuacja wygląda inaczej.
 
W fragmencie nurkowania widać, że to szkoła REDów. Widoczność pod wodą jest absurdalna. Tak jakby Geralt nie pływał w wodzie, tylko fruwał w czyściutkim powietrzu. Noc ze 100% widocznością, teraz nurkowanie ze 100% widocznością pod wodą, co Ci REDzi odprawiają :rly?:
 
Lambert i Eskel cierpią na tą samą przypadłość, jak wynika z któregoś z oficjalnych screenów z prologu.
Poza tym nie przemawia do mnie ten argument - nawet jeśli Vesemir jest Wiedźminem na emeryturze i ten - choćby i dobrze wykonany strój - nie miał okazji się zniszczyć, to w przypadku dwóch pozostałych Wilków już sytuacja wygląda inaczej.

Może był przywiązany do tego modelu i jak jeden się zniszczył, to kupował taki sam strój? :p
Fajnie byłoby jakby postaci zmieniały ubrania i to nie tylko w retrospekcjach/snach ale także normalnie w grze (w W2 Geralt co chwilę latał w nowej zbroi, a taka Triss całą grę w jednym stroju przechodziła) ale bez przesady. Twórcy tego nie zrobili, to nie. Nie jest to nic o co warto kruszyć kopię.
 
Draw distance wygląda WSPANIALE na tym screene z Gerlatem na jakimś balkonie. Dodatkowo cieszy to, że nie jest to żaden oficjalny screen z traileru w 4K etc, tylko po prostu zdjęcie ekranu podczas ogrywania. Można się tylko domyślać jak fantastycznie to wygląda na żywo !
 
Może był przywiązany do tego modelu i jak jeden się zniszczył, to kupował taki sam strój? :p
Fajnie byłoby jakby postaci zmieniały ubrania i to nie tylko w retrospekcjach/snach ale także normalnie w grze (w W2 Geralt co chwilę latał w nowej zbroi, a taka Triss całą grę w jednym stroju przechodziła) ale bez przesady. Twórcy tego nie zrobili, to nie. Nie jest to nic o co warto kruszyć kopię.
Nie kruszę kopii, tylko wskazuje niedociągnięcia.
Znów mogę się powołać na to, co mówiła REDania - chcieli by świat był tak wiarygodny, jak to tylko możliwe. Retrospekcje prawie 10 lat w tył i bohaterowie wyglądający dokładnie tak samo, jak w czasie akcji samej gry wiarygodni nie są. Bądźmy konsekwentni - dało się zrobić alternatywny strój dla Yen w DLC, zakładam że da się i dla Wiedźminów. Dodać/odjąć ze dwa, trzy elementy, pozmieniać kolory i włala. Mała rzecz, a sporo dodaje do odbioru opowieści.
 
Top Bottom