Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Moje wrażenia pokrótce:
- wspaniałe pokazanie uczuć podczas pierwszego dialogu, gigantyczny ładunek emocjonalny, więź Geralta z Vesemirem
- świetny klimat, zarówno w lesie, jak i w wiosce
- widowiskowe warunki atmosferyczne/pogoda, woda wygląda spoko
- fantastyczne udźwiękowienie
- poziom trudności trochę nierówny (chyba, że został zmieniony) - śmierć w walce z Ghulami, ale przeciwnicy ludzcy "na hita" podczas uderzenia wyprowadzonego siedząc na koniu
- finishery na swój brutalny sposób widowiskowe, slowmo przy uderzeniach podczas jazdy konno
- jazda konno wygląda dobrze
- taki mały szczegół - w ekwipunku ikonki noszonych mieczy różnią się od tych rzeczywiście założonych, przydałoby się też wyrównać elementy (okienka i tą linię), coby było symetrycznie i w ogóle ::), ale to szczegóły i pewnie będą poprawione
Generalnie wrażenia bardzo na +, ale wersja nieskompresowana pokazałaby więcej i lepiej ;).
 
Trochę popłynęli redzi z tym jednorogiem. Nie dość, że się rozpadł, ale to jeszcze mógł powiedzmy zostać naprawiony, to w dodatku samo miasto jak i dom Yennefer zostało ograbione i spalone.

No wiedziałem, że coś mi się z tym jednorożcem nie zgadzało! Sagę plus opowiadania czytałem już całe wieki temu, ale najwyraźniej coś tam jeszcze pamiętam!

Co tam jednorożec, Dorregaray jeszcze bardziej pozamiatał. Wspaniałe nawiązania.

Pięknie, uwielbiam takie smaczki! Dla graczy nieznających Sagi to tylko dowcipna sytuacja przytoczona przez Geralta, ale dla tych co czytali to już "coś więcej" ;)
 
Dziwna sprawa, że Geralt ma level 1. Po całym prologu? Dziwne.. Nie wiadomo jaki to build. bo bronie tez nie mają blokady na poziom naszego doświadczenia.
 
Last edited:
Ale tutaj świetnie pokazana walka z ghulami jest. Nie wiedziałem, że tak świetnie pokażą jaki Geralt jest szybki. Baardzo mi się podoba jego szybkość :D. I tak miało być, wiatr też czuć, że jest. Wrażenie na wielki ++.
 
Ten Vesemir in-game nie jest wcale taki zły. Nawet zacząłem już go lubić :D
Co tu dużo mówić, wszystko zostało właściwie powiedziane, mogę jedynie powtarzać słowa innych. Miód dla oczu i uszu, na coś takiego czekałem od lat :) Biały Sad i okolice to niby mała miejscówka z Prologu którą szybko opuścimy, a jednak mapa wydaje się być całkiem spora, takie samo wrażenie jest w samej grze. Już sam nie wiem co myśleć o tej wielkości świata.
W każdym razie ten gejmplej nawet w wersji angielskiej i skompresowanej zmiótł wszystko, łącznie z VGX... a nawet SoD ;)
 
Trochę popłynęli redzi z tym jednorogiem. Nie dość, że się rozpadł, ale to jeszcze mógł powiedzmy zostać naprawiony, to w dodatku samo miasto jak i dom Yennefer zostało ograbione i spalone.

Popłynęli !!!
Czyś Ty nigdy z kobietą nie flirtował - objaśniam - jednorożec, to jest właśnie flirt zawarty w liście.
 
Takich nawiązań jest więcej. Przykładowo powiedzenie, że myszy rodzą się ze zgniłej słomy.
"Każdy głupek to przecież wie, że nie ma myszów i myszowych, że wszystkie one jednakie i lęgną się same z siebie i ze słomy zgniłej."
Chyba redzi postanowili napakować po brzegi początek gry odwołaniami i ukrytymi smaczkami.

ed
Czyś Ty nigdy z kobietą nie flirtował - objaśniam - jednorożec, to jest właśnie flirt zawarty w liście.
Ja tu staram się delikatnie skierować dyskusję o długich rogach na bezpieczne tory, a ten wywala kawę na ławę. Wychodzi na to, że Yennefer taka nieobyczajna teraz.
 
Last edited:
To przecież początek prologu. Wcześniej jest tylko krótki tutorial.
No fakt racja. W sumie chyba w tym samouczku nie będzie za wiele do roboty. Źle sprecyzowałem swoją wypowiedź, chodziło mi właśnie po całym samouczku i podobno można było zwiedzać okolice warowni..więc hmm.
 
No fakt racja. W sumie chyba w tym samouczku nie będzie za wiele do roboty. Źle sprecyzowałem swoją wypowiedź, chodziło mi właśnie po całym samouczku i podobno można było zwiedzać okolice warowni..więc hmm.
Mały spoiler, więc czytasz na własną odpowiedzialność. W każdym razie wyjaśnia to twoje wątpliwości.

Tutorial w KM jest snem, po którym masz to, co na filmiku. Do warowni jeszcze się wraca i wtedy można ją eksplorować.
 
Źle sprecyzowałem swoją wypowiedź, chodziło mi właśnie po całym samouczku i podobno można było zwiedzać okolice warowni..więc hmm.
Wątpię czy w samouczku będzie można zwiedzać okolice. Później pewnie też będą retrospekcje albo podczas faktycznej rozgrywki Geralt będzie mógł pojechać do Kaer Morhen.
 
Źle wcześniej napisałem, walka na budynku nie jest taka 1:1 jak myślałem. Facet z "siekierką" wyrywał do Geralta ale dostał (ardem?) w twarz i został zamroczony. Fajnie. Jestem kontent :).
 
Źle wcześniej napisałem, walka na budynku nie jest taka 1:1 jak myślałem. Facet z "siekierką" wyrywał do Geralta ale dostał (ardem?) w twarz i został zamroczony. Fajnie. Jestem kontent :).

To było Aksjii.
Z ogłoszeń wynika, że...
W lasach organizuje się ruch oporu, Ernest z Vivocarvo uczy nilfgaardzkiego, jakiś wieśniak chce pożyczyć pług, mieszkańcy wioski z rozkazu Nilfgaardzkich żołnierzy mają stawić się na polach wyposażeni w łopatę, żeby pogrzebać zmarłych.
 
Last edited:
Obejrzałem materiał i zrobił na mnie duże wrażenie. Dosłownie. Jak żaden dotychczasowy. Szkoda, że nie będę mógł zagrać zaraz po premierze :(
Nadzieja w tym, że na minimalnych w najniższej rozdzielczości da się grę uruchomić na moim obecnym sprzęcie.

Ten Vesemir in-game nie jest wcale taki zły. Nawet zacząłem już go lubić (...)

Mam to samo odczucie. Jak jeszcze zacznie mówić głosem Vesemira to już będzie super. :)
 
Top Bottom