Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
To zupełnie jak Gors Velen, które ma tą dodatkową zaletę, że można je sensownie połączyć z resztą gry. W zestawie Thanedd z czarodziejkami, Hirundum z rodziną Hofmeierów i młody podróżnik Fabio Sachs. A i Jaskra, Zoltana czy inne postacie łatwiej przenieść o dzień żeglugi, niż sensownie uzasadnić, skąd się wzięli tysiąc kilometrów dalej.
Takie dywagacje.

Może i masz racje. Ale z tego co wiemy, to Geralt i tak będzie podczas podstawowej wersji W3 uganiał się za Ciri. A w takim wypadku, nie ważne czy miałby zboczyć dzień czy tydzień, to i tak jest to abstrakcja. I tak będzie się starał jak najszybciej się do niej dostać. Także, czy to będzie dzień czy miesiąc drogi, to i tak pozostanie w sferze czystych wymysłów. A o tyle, o ile Gors Velen ( a w szczególności Aretuza i Thanned) są ciekawe, to tym, co zawsze chciałem zwiedzić jest Toussaint. Cieszmy się z tego co dostajemy i miejmy nadzieję na więcej. Bo nie dostajemy zbroi dla konia, a przygody dłuższe i pewnie bardziej zapadające w pamięć niż 90% teraz wydawanych pełnych wersji gier :)
 
Na interze, zresztą słusznie zauważyli że na początku tego nowego materiału słońce wschodzi w miejscu w którym powinno zachodzić, podobnie było na tym mini gameplayu z konferencji Nvidii. Mały, ale irytujący bug - mam nadzieje że da się coś takiego łatwo naprawić, bo jeśli nie to..... Będziemy mieć wschód na zachodzie, a zachód na wschodzie :(. Spore niedopatrzenie biorąc pod uwagę jak dużą wagę Redzi przywiązują do szczegółów.
 
Na interze, zresztą słusznie zauważyli że na początku tego nowego materiału słońce wschodzi w miejscu w którym powinno zachodzić, podobnie było na tym mini gameplayu z konferencji Nvidii. Mały, ale irytujący bug - mam nadzieje że da się coś takiego łatwo naprawić, bo jeśli nie to..... Będziemy mieć wschód na zachodzie, a zachód na wschodzie :(. Spore niedopatrzenie biorąc pod uwagę jak dużą wagę Redzi przywiązują do szczegółów.

Na gameplay'u z PAX słońce jest na właściwym miejscu w stosunku do godziny. Może by to potwierdzało, że gameplay od IGN był ze starego builda?
 
Może by to potwierdzało, że gameplay od IGN był ze starego builda?
Build nie ma tu nic do rzeczy. Gameplay z PAX był kręcony kilka tygodni przed samymi targami, więc najaktualniejszym buildem jaki widzieliśmy jest ten z GDC (lub ostatniego gameplaya), w którym słońce również wschodziło na zachodzie.
 
Build nie ma tu nic do rzeczy. Gameplay z PAX był kręcony kilka tygodni przed samymi targami, więc najaktualniejszym buildem jaki widzieliśmy jest ten z GDC (lub ostatniego gameplaya), w którym słońce również wschodziło na zachodzie.

No sam nie wiem. Trzeba zapytać Marcina.
@Marcin Momot Dlaczego słońce na najnowszym materiale wschodzi na zachodzie?
 
No sam nie wiem. Trzeba zapytać Marcina.
@Marcin Momot Dlaczego słońce na najnowszym materiale wschodzi na zachodzie?

Podobno ten bug występuje tylko w prologu, niby w Skellige i ZM jest ok. Warto jednak żeby Redzi jeszcze przed wysłaniem gry do tłoczni sobie te wszystkie lokacje jeszcze raz przeglądneli. Bo skoro bug występuje w prologu, to może też występować w reszcie mniejszych dodatkowych lokacjach.

Skąd Ci to wiadomo?

Jeden z moderatorów na interze sprawdził 35 minutowy gameplay oraz ten z PAX'a i wyszło mu że tam jest wszystko ok. Stwierdził że Skellige również jest ok, więc musiał ten styczniowy też oglądać. Osobiście nie sprawdzałem żeby nie było.
 
Last edited:
Ktoś może wie, jak jest z tymi steelbookami na CDP? Jest napisane, że ilość ograniczona, ale nigdzie nie piszę czy dalej są dostępne... czy to oznacza, że można bez problemu zawiać i spodziewać się, że steelbook jest w dalszym ciągu do wzięcia ?
 
Ktoś może wie, jak jest z tymi steelbookami na CDP? Jest napisane, że ilość ograniczona, ale nigdzie nie piszę czy dalej są dostępne... czy to oznacza, że można bez problemu zawiać i spodziewać się, że steelbook jest w dalszym ciągu do wzięcia ?

Dopóki jest informacja na stronie, że dodają steelbook to go dostaniesz.
 
Może i masz racje. Ale z tego co wiemy, to Geralt i tak będzie podczas podstawowej wersji W3 uganiał się za Ciri. A w takim wypadku, nie ważne czy miałby zboczyć dzień czy tydzień, to i tak jest to abstrakcja. I tak będzie się starał jak najszybciej się do niej dostać. Także, czy to będzie dzień czy miesiąc drogi, to i tak pozostanie w sferze czystych wymysłów. A o tyle, o ile Gors Velen ( a w szczególności Aretuza i Thanned) są ciekawe, to tym, co zawsze chciałem zwiedzić jest Toussaint. Cieszmy się z tego co dostajemy i miejmy nadzieję na więcej. Bo nie dostajemy zbroi dla konia, a przygody dłuższe i pewnie bardziej zapadające w pamięć niż 90% teraz wydawanych pełnych wersji gier :)

Bardziej chodziło nie o aspekt RP, a gameplay'owy: żeby za pomocą dodatków raczej rozszerzać istniejącą mapę o dodatkowe miejscówki, tworząc jeszcze większy teren do eksploracji (co ma szczególne znaczenie przy przechodzeniu gry po raz kolejny), niż zupełnie osobną lokalizację, z (siłą rzeczy) mniejszą mapą.
 
ten ator jest tak obleśnie nieprofesjonalny ze aż mnie wyrwany ząb boli... na Boga żywego niedawno zmartchwystałego ! napaczyłem się na tego Pana przy okazji materiałów o wiedźminie i jak jestem w stanie dużo wytrzymać tak jego za żywy uj ....

to tzw ćwierć inteligent - w swoim przekonaniu jest taki mądry i rozeznany i swą "wiedzą " ma nieodparte pragnienie oświecać ciemną masę nieświadomych ignorantów a prawda jest taka że inteligencją moze górować jedynie nad dresami spod monopolowego.... już nie chodzi tylko o ten materiał ale ogół jego "dokonań"...to w jaki sposób mówi o grach , jakie kuriozalne snuje tezy ...serio kto może go oglądać ? a tym bardziej zapraszać na imprezy branżowe ...fuj !
 
No dobra, ale może skończcie z obrażaniem innych? Użytkownik forum, vloger, dziennikarz czy przysłowiowy Kowalski z internetu, każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie. Możecie się kimś nie zgadzać, ale nazywanie innych ćwierćinteligentami czy kretynami nie jest fajne.
 
@HuntMocy Racja, ale sam sens wypowiedzi addara się zgadza, strasznie mi materiały atora nie odpowiadają, w dodatku te o wiedźminie są najczęściej nieprofesjonalne.
 
Ech, ten Ator. Nawet nie tyle chciał źle, co po prostu palnął jak to on (jeszcze przed premierą W2 mówiłem, że ten typ tak ma). Święcie był przekonany, że CDP RED obiecywało dlc absolutnie za free, wszelkie możliwe rozszerzenia za darmochę. Nie zadał sobie przy tym trudu, coby sprawdzić, czy mu się dobrze wydaje. To niestety taka tradycja dużej części youtuberów i dziennikarzy, że zanim coś napiszą czy powiedzą nie sprawdzają, czy aby ich pamięć nie zawodzi albo czy źródło jest wiarygodne. Z rzetelnością u nich różnie, zazwyczaj gorzej niż lepiej. Ator wyjątkowo często przeinacza i przekręca i to nie ze złej woli, facet jest po prostu permanentnie niedoinformowany. Tu się nie ma co oburzać i pieklić. Można co najwyżej z przekąsem uśmiechnąć i grzecznie pana wyprowadzić z błędu.
 
Na przykładzie niejakiego Atora dochodzę do wniosku, że powszechność internetu ma tez swoje złe strony. Ułatwia autopromocje tym, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia.

Możecie się kimś nie zgadzać, ale nazywanie innych ćwierćinteligentami czy kretynami nie jest fajne.

Tu nie chodzi o to, czy się z jego opinią zgadzamy, czy nie. Chodzi o fakt kłamstwa, przeinaczania faktów i puszczania tego w eter, aby nabić wyświetlenia i zarobić. Jeśli to nie jest kretynizm (o ile się na takie okeślenie nie zgadzasz), to już na pewno łajdactwo, wywołujące sprzeciw tych, którzy cenią sobie rzetelność informacji.
 
Last edited:
Napisałeś "cebulak" - to jest obraza. A to że ktoś nie lubi być wyzywany od "cebulaków" (w pełni poczuwam się do swojej narodowość jak zapewne znacząca większość forumowiczów) i to manifestuje to nie jest plucie jadem.

Czy uważasz cebulaków za kogoś gorszego, że piszesz o obrazie? Jakim prawem odbierasz tak dużej grupie Polaków godność? Myślisz, że jesteś lepszy ode mnie???!! Kto nie ma w sobie pierwiastka cebuli niech pierwszy rzuci kamieniem! Btw. Napisałem "Nie-cebulaki"
 
Top Bottom