Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Podziękował za info, bo ja się cudownie odnalazłem po prawie roku niebytu. W sam raz, akurat tak przed maturami. ^^ Ale będzie co świętować, bo 19 piszę historię i od tego momentu próżno mnie szukać w świecie.
 
http://www.dualshockers.com/2015/04/...nises-and-more
Troche nowych informacji.
Niestety zmiany na twarzy Geralta po zażyciu eliksirów są widoczne tylko w cutscenkach... ;/
Potwory są w stanie atakować, kiedy Geralt medytuje.

Eeeee lipa. Tylko w cutscenkach.
Chociaż nie jest to jakieś potrzebne bardzo. Podczas walki i eksploracji na czym innym się skupia.
 
Last edited:
Z taką kamerą ledwo widać w co Geralt jest ubrany, a ty chciałeś jego żyłami wezbrane lico oglądać. Ha.
W lokacjach się przybliża, kamerę mam nadzieję przerobić, a takie uruchamianie tylko w cutscenkach to już pewnie bardzo oskryptowana akcja.
 
The damage made to Geralt’s face when he’s intoxicated by his potion is actually displayed in cutscenes.

Mi to raczej brzmi na stwierdzenie, że zmiany na twarzy będą po prostu widoczne w cutscenach, a nie TYLKO w cutscenach.
 
No właśnie, nie wiem komu przywidziało się słowo "tylko" w newsie, bo ja tam takowego w tym zdaniu nie widzę.

Na przyszłość radziłbym czytać uważnie i nie siać niepotrzebnej paniki.
 
Panie i Panowie, zaraz wybije pół mln fanów na oficjalnym facebookowym profilu Wiedźmina. Redzi pewnie szykują coś ekstra (poprzednie okrąglaki nagradzali, a ten jest znaczący) :) trzymajmy kciuki
 
You won’t find items you can’t use because you’re too low level. They will automatically scale down to your level if they’re too high for you. For instance the damage of a weapon will be lower, even if they will keep their “cool” elements like setting elements on fire for instance. Once you pick up an item, its stats are set, so it won’t scale back up to its original stats. That said, you’ll always get better loot as you move forward anyway. There’s no need to wait to be the right level before you get an item.

Bronie będą się same skalować do poziomu na jakim będziemy w momencie, kiedy je znajdziemy ? Trochę dziwny pomysł, na przekór temu co zawsze występowało w grach. Miałoby nie być super wyczesanych broni, gdzie aby tylko ich użyć gracz kombinował jak tu nabić exp, aby je użyć? Średnio to rozwiązali moim zdaniem. Mam nadzieję, że mimo tego, będą bronie wyróżniające się, które na niższym poziomie są lepsze od tych, które znajdziemy później nie licząc tych wykutych ze schematów.
 
You won’t find items you can’t use because you’re too low level. They will automatically scale down to your level if they’re too high for you. For instance the damage of a weapon will be lower, even if they will keep their “cool” elements like setting elements on fire for instance. Once you pick up an item, its stats are set, so it won’t scale back up to its original stats. That said, you’ll always get better loot as you move forward anyway. There’s no need to wait to be the right level before you get an item.
Brzmi bez sensu. Już chyba lepszym rozwiązaniem byłoby skalowanie broni razem z rozwojem postaci. Teraz teoretycznie dwa identyczne miecze będą różniły się statami tylko przez to, że zostały podniesione na innym lvlu postaci.
 
Czyli, albo możemy użyć broni, która jest przypisana na wyższy level i wtedy broń ta zostanie przeskalowana do naszego level`u, albo poczekać aż osiągniemy level wymagany na broni, aby korzystać z jej pełnych możliwości ? Wydaję mi się, że to dość fajny pomysł. Nie wiem jak będzie się sprawował w grze, ale chyba inaczej ( w lepszy sposób) nie dało się tego załatwić.
To daje graczom sporą swobodę i możliwość wyboru w grze. Albo decydujemy się przeskalować broń i nie wykorzystać jej pełnego potencjału, albo poczekamy te kilka level`ów i wytrzymamy bez jej używania.
Pytanie dodatkowo, jak zrobione jest skalowanie broni. Jeżeli jest one podyktowane różnicą w level`u między Geraltem, a zdobytym orężem, to tym bardziej fajnie. Dajmy na to, jeżeli Geralt ma lvl 20, a broń 30 to powinniśmy otrzymać, dajmy na to 80% jej możliwości. Natomiast jeżeli różnica w levelach jest mniejsza dostaniemy już tylko 50%, z tego co broń miałaby do zaoferowania później.
Albo dostajemy broń od razu, ze zmniejszonymi statystykami albo czekamy te kilka poziomów i wykorzystujemy cały wachlarz możliwości, jaki broń ma do zaoferowania.
Mnie się ten pomysł bardzo podoba. Na pewno lepsze to, niż brak możliwości użycia broni z wyższego level`u. Ja pewnie będę czekać, aż sam dobije level. Na początku, jak usłyszałem o tym pomyśle trochę kręciłem nosem, ale jeżeli głębiej się zastanowić i jest to fajnie rozwiązane przez RED`ów, to uważam że pomysł jest kapitalny i innowacyjny
Czy ze zbrojami jest tak samo ?
 
Last edited:
Nie chce mi się sprawdzać, tutaj pick up jest użyte w sensie podnieść czy założyć na siebie? W pierwszym przypadku byłoby to bez sensu, bo musielibyśmy się wracać np do jaskini po broń za parę leveli, aby nie straciła ona swoich bonusów.
 
Top Bottom