Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
No deszcz wygląda biednie. Nawet w Vice City były mocniejsze ulewy i fajne kropelki wody na monitorze ;)

No dobra może przesadziłem z tym Vice City ale było by fajnie raz na jakiś czas zobaczyć prawdziwą ulewę, że nic by nie było widać przez kilkadziesiąt sekund np. ;) A nie takie kropelki wody z nieba jakby aniołek sobie siusiał
 
Last edited:
Błyskawice też jakieś dziwne, jakby za cienkie

I za dużo ich. Błyskają co sekundę praktycznie i wygląda to jak jakaś burza stulecia trochę, co w połączeniu z dość rzadkim deszczem daje taki dziwny efekt, choć klimatycznie jest na pięć z plusem. Efekt mokrych tkanin jest za to mistrzowski po całości :)
 
Porządnej ulewy chciałbym uświadczyć w grze na pewno więcej razy, niż w W2 - gdzie robiła niesamowity klimat. Flotsam w deszczu w stylistyce tej gry i nawet ze skopanym modelem oświetlenia robiło oszałamiające wrażenie. Burzy ze Stalkerów, albo nawet RDR chyba nie ma co oczekiwać niestety.

[video]https://youtu.be/zl9aN3NOvzk[/video]

Aż mi się zachciało jeszcze raz zagrać.
 
Last edited:
Tam nawet deszczu nie widać, oprócz tych kropelek przyklejających się do monitora. No ale to x360.

No to porównajmy wersję PC, ups na PC nie wyszło. Efekty pogodowe w RDR były dobre i klimatyczne, a fakt że gra chodzi na 10 letnich już konsolach to tym większy pokłon dla R* za dobrą robotę

W sumie jednolicie szare niebo + grzmoty = prawdziwa burza, nie to coś, co w Wiedźminie.:hmm:

Jeśli ty tam widzisz jednolity szary kolor to powinieneś przebadać sobie wzrok :p
 
Porządnej ulewy chciałbym uświadczyć w grze na pewno więcej razy, niż w W2 - gdzie robiła niesamowity klimat. Flotsam w deszczu w stylistyce tej gry i nawet ze skopanym modelem oświetlenia robiło oszałamiające wrażenie. Burzy ze Stalkerów, albo nawet RDR chyba nie ma co oczekiwać niestety.
https://youtu.be/zl9aN3NOvzk
Aż mi się zachciało jeszcze raz zagrać.

Jest świetna :) Błyski za chmurami i takie, które na sekundę rozświetlają wszystko. O takiej w W3 raczej można pomarzyć. Ale to jest Rockstar. Klasa sama w sobie.
 
@Zawiszay
To nie miał być atak tylko denerwuje mnie takie myślenie "bo to konsola" zwłaszcza gdy Efekty pogodowe w RDR były dobre

No, faktycznie. Gra chodzi tak samo po 6 latach jak w czasie premiery! I to na tym samym sprzęcie! Niesamowite!

Widzę że nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Chodziło mi że skoro na tym 10 letnim sprzęcie burze mogą wyglądać dobrze to czemu nie mogą wyglądać lepiej w W3
 
Last edited by a moderator:
Porządnej ulewy chciałbym uświadczyć w grze na pewno więcej razy, niż w W2 - gdzie robiła niesamowity klimat. Flotsam w deszczu w stylistyce tej gry i nawet ze skopanym modelem oświetlenia robiło oszałamiające wrażenie. Burzy ze Stalkerów, albo nawet RDR chyba nie ma co oczekiwać niestety.

W sumie już w W2 był podobny problem z deszczem, tzn. zbyt wolno spadał:
 
Widzę że nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Chodziło mi że skoro na tym 10 letnim sprzęcie burze mogą wyglądać dobrze to czemu nie mogą wyglądać lepiej w W3

Burze wyglądają co najmniej kilka razy lepiej niż w RDR. Po prostu twój sentyment do gry koloryzuje wszystko. Ja to rozumiem. Dla mnie burza w Gothicu 2 nk to do dzisiaj majstersztyk.
 
Top Bottom