Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Dla mnie spoko. Nadal czekam na screen pokazujący świt na Skellige. Koronę słońca wyłaniającą się znad morskiego horyzontu, mgiełka nad brzegiem...

A tak w ogóle, to już mamy maj. W tym miesiącu premiera Wiedźmina 3. No, z powodu ostatniego opadu materiałów nie brzmi to już tak surrealistycznie :p
 
Te kamyczki to chyba jedna tekstura. Stop.

Nikt nie karze modelować osobno tak małych kamyczków. Zawsze do tego było mapowanie wypukłości (bump mapping) tekstur.

Tutaj tego nie ma (albo jest na politowania godnym poziomie z przed wieluuu lat).


 
Last edited:
Faktycznie najrealistyczniejsza wersja jest ta bez mapowania :D W przypadku takiej tekstury (bruk, płaskie kamienie) efekt powinien być mega delikatny i skoncentrowany na krawędziach kamieni. A nie że cała powierzchnia zamienia się w morze piłek tenisowych.
 
Moim zdaniem Stuu w całej tej swojej infantylności i tak jest lepszy niż Rojo, który stara się być zabawny na siłę.

A jeżeli o materiał chodzi - możliwość turlania głów po dekapitacji also confirmed. :D
 
Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, że tacy ludzie jak Stuu istnieją. Znam sporo osób, które nie są szczególnie bystre, ale żeby dorosły człowiek kompromitował się w taki sposób ? Istny obskurantyzm, choć rozumiem, że to "praca", a jego audiencją są (mam nadzieję) maksymalnie 12-letnie dzieci.
 
Zastanawiam się czy ten cały Stuu jest z Polski? Czy mieszkał kiedyś długo za granicą? Oczywiście nie mam niczego złego na myśli, po prostu ma on pewne trudności z formułowaniem zdań w naszym rodzimym języku.

O znajomości Wiedźmina czy gatunku RPG nawet nie wspomnę, gdyż nie ma o czym.

EDIT: Jednak on chyba urodził się w Wielkiej Brytanii, więc jeśli chodzi o umiejętności językowe to zwracam honor ;)
 
Last edited:
Spokojnie to jeszcze nie koniec tam była 2 taka Rezi i ten Stuu czy jak mu tam materiał dla Gimabazy albo jescze gorzej choć znam gimnazjalistów co by ich sprzedali i kasę za nich wzieli aż sie bałem ogladać aż nie wiem jak to nazwać :(
 
Last edited:
Zacznij chodzić po takich kamieniach w realu, a będziesz przeklinać wszelkie mapowania wypukłości. Najbardziej naturalnie i praktycznie wygląda na tym pierwszym.

Na tym pierwszym nie ma mapowania, a na drugim masz od dawna stosowaną "iluzję wypukłości" (normal mapping).

[video=youtube;D7uK4WWW-Rk]https://www.youtube.com/watch?v=D7uK4WWW-Rk[/video]

Dwa kolejne to metody (jedne z wielu) tworzenia rzeczywistych wypukłości na obiektach. I nie jest to system zero jedynkowy (wypukłe/wklęsłe), a pozwalający na sporą swobodę w kontrolowaniu miejsc oraz stopnia uwypuklenia.

A w grach daje to takie efekty:

Crysis:


Far Cry 4:


Gears of War:


Splinter Cell: Chaos Theory (28 marzec 2005 !!! :shock: )




X-Baldes (rosyjski budżetowy "slasher" z 2007):

 
Last edited by a moderator:
Wiedźmin 3 to nie gra dla dzieci - zaproś youtubera, którego oglądają głównie dzieci. Żelazna logika.
Chociaż z drugiej strony nie powinniśmy tak hejtować - mamy tez trochę materiałów merytorycznych (Gopher, Rock, ImAnderZEL), więc i wilk syty i owca cała.
 
Wiedzmin 3 to gra dojrzała dla dorosłych Pegi 18 jest tam nie bez powodu i tyle w tym temacie :)
A najlepsze materiały to (Gopher, Rock and Rojo , ImAnderZEL) pełny profesionalizm i podejście do tematu :)
 
Last edited:
No jakby nie było, to trochę tak jest prawda? Oczywiście, mogą w nią grać dzieci o ile rodzice im pozwalają, nie moja to sprawa - ale akurat Redzi mieli kontrolę nad tym kogo zapraszają na ten event - wybrali tak, a nie inaczej, nic nie poradzimy.
 
Przypomnę, że nielubienie jakiegoś materiału wrzuconego przez jutubera nie usprawiedliwia obrażania tego jutubera. Posty atakujące twórców wrzucanych tu materiałów będą usuwane, a ich autorzy mogą się liczyć z konsekwencjami.
 
Top Bottom