Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
:wat:

Skąd Wy bierzecie te teorie spiskowe? Nawet specjalnie przeklikałem sobie ten 35 minutowy filmik, zupełnie normalnie w większości kwestii.
W omawianym fragmencie jak dla mnie brzmi bardzo konkretnie, szybko jak facet zdecydowany który wie czego chce a nie jakaś mameja zastanawiająca się czy kupić dżem truskawkowy czy wiśniowy.
 
Last edited:
Tylko że co nam po ładnych dialogach, skoro wiele z nich traci właśnie przez ten pośpiech ?
Dotychczas słyszałeś raptem minutę, dwie dialogów w ukończonej wersji. YTberzy i dziennikarze grali co najmniej kilka godzin. Słyszałeś/widziałeś, żeby ktokolwiek na to narzekał? Bo ja nie.

---------- Zaktualizowano 16:28 ----------

ED. Przesłuchałem jeszcze raz kwestię "Yennefer. Zabawne, co? Nigdy jej tam przecież nie było, ale we śnie wszystko wydawało się prawdziwe" i jak dla mnie brzmi jak najbardziej naturalnie i nie odczuwam wrażenia, że Geralt mówi za szybko, jak to było przy rozmowie z kowalem.
 
Jak dla mnie to pan Rozenek zbyt łagodnie użycza Geraltowi głosu. Jakoś tak za "ładnie" i za "czysto" brzmi. Brakuje tej chrypy, tego pazura co w poprzednich częściach, w których głos Rozenka = Geralt, a w tych materiałach mam nieodparte wrażenie, że on tylko go dubbinguje, i to nieraz z jakąś dziwną manierą, jakby grał tą postać od nowa, zamiast być nim po raz kolejny. Może w dalszej części gry te wrażenie zniknie, lub pan Jacek zacznie grać jak wcześniej.
 
Mogę się mylić ale wydaje mi się że Rozenek zagrał dialog dobrze, ale potem twórcy lekko go przyspieszyli w post produkcji, żeby się w animacji zmieścić. Przyznam szczerze, że jak usłyszałem tą przyspieszoną wypowiedź Geralta to znowu lekkiego nerwa złapałem.
 
Mogę się mylić ale wydaje mi się że Rozenek zagrał dialog dobrze, ale potem twórcy lekko go przyspieszyli w post produkcji, żeby się w animacji zmieścić. Przyznam szczerze, że jak usłyszałem tą przyspieszoną wypowiedź Geralta to znowu lekkiego nerwa złapałem.
Dziennikarze nie ogrywali najnowszego bullidu. Mam więc nadzieję, że REDzi w najnowszej "złotej wersji" dostosowali cutscenki do polskiej (i pozostałych) wersji językowej. Inaczej jak będzie się taka sytuacja zbyt często powtarzać to może to być dla mnie irytujące.
 
Hmn... @theta77 poważnym człowiekiem jest ale mógł kłamać jak mówił, że jest zadowolony z polskiego dubbingu. :D


Tyle że ze wszystkich playtestów masa pozytywnych komentarzy na temat polskiego dubbingu. Nie pojawiła się ŻADNA opinia sugerująca że jest słabszej jakości niż ten z W2. Takie są fakty, z faktami ciężko dyskutować. Powiedzieć więcej będziemy mogli 19 maja.
 
Jeżeli dobrze rozumiem działanie systemu lip-sync, to animacja twarzy powinna dostosować się do długości wypowiedzi, a nie na odwrót. Mają mieć przygotowane animacje do poszczególnych zgłosek, więc jeżeli jest ich więcej, to się odtworzy więcej animacji, A mowa ciała na pewno nie jest z góry określona, tylko są pewne animacje które się odpalają w czasie dialogu. Wydaje mi się, że "przyspieszanie" dialogu po to, żeby się zmieścił w określonym czasie raczej nie ma miejsca. Ale to tylko domysły na podstawie tego co wiemy o systemie.
 
Jeżeli dobrze rozumiem działanie systemu lip-sync, to animacja twarzy powinna dostosować się do długości wypowiedzi, a nie na odwrót. Mają mieć przygotowane animacje do poszczególnych zgłosek, więc jeżeli jest ich więcej, to się odtworzy więcej animacji, A mowa ciała na pewno nie jest z góry określona, tylko są pewne animacje które się odpalają w czasie dialogu. Wydaje mi się, że "przyspieszanie" dialogu po to, żeby się zmieścił w określonym czasie raczej nie ma miejsca. Ale to tylko domysły na podstawie tego co wiemy o systemie.

Lip-syc owszem, ale tu chodzi o całą reżyserię cutscenki.

Ust tak, ale podczas sceny kamera jest wycentrowana raz na Geralcie, a raz na krasnoludzie, trochę głupio by było gdyby na ekranie był Krasnolud a Geralt dalej kończył by swoją kwestię, po czym jakby skończył to kamera wróciłaby do twarzy Geralta i swoją kwestię w tym momencie zaczął wypowiadać krasnolud.

Kolega dobrze to ujął.
 
Wszystko ładne piękne, ale w tym materiale nowym Rocka, da się zauwazyć, że wiatr występuje nawet w... pomieszczeniu?... Ehh. Niby nic wielkiego, no ale bez przesady :D.
 
Wszystko ładne piękne, ale w tym materiale nowym Rocka, da się zauwazyć, że wiatr występuje nawet w... pomieszczeniu?... Ehh. Niby nic wielkiego, no ale bez przesady :D.

Ponoć "wiatr we włosach" występuje w pomieszczeniach, jeśli nie posiadając okien lub nie mają kompletnego dachu.
 
Wszystko ładne piękne, ale w tym materiale nowym Rocka, da się zauwazyć, że wiatr występuje nawet w... pomieszczeniu?... Ehh. Niby nic wielkiego, no ale bez przesady :D.

W którymś z materiałów było mówione, że nie wszystkie budynki mają okna lub dachy bo nie każdy właściciel mógłby sobie na takie udogodnienie pozwolić.

E: @Nars ninja`d.
 
I w końcu się dowiedziałem, jak będzie przebiegać "tworzenie" mojego sejwa na xboxone. Wcześniej było powiedziane, że będziemy prostować opowieść jakiegoś barda, ale okazuje się, że
Podczas szykowania nas do spotkania z Emhyrem będziemy przepytani o przeszłe wydarzenia przez jakiegoś Nilfgaardzkiego dworzanina
Podoba mi się, chociaż myślałem, że odbędzie się to na samym początku, a to chyba jest troszkę później.
 
I will find you. And I will kill you. xd
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    206.1 KB · Views: 40
Last edited by a moderator:
Top Bottom