Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
No właśnie, nawet jeśli coś jest, to relatywnie szybko znika. Sprawdzałem dzisiaj Twitcha trzykrotnie pod tym właśnie kątem, bez efektu. Trzeba chyba non-stop wertować sieć w poszukiwaniu materiałów, coby coś znaleźć. Wychodzi na to, że wystarczy normalnie korzystać z internetu i nie ma mowy, żeby sobie jakkolwiek grę zepsuć. Nie ma co się tym wyciekiem przejmować.

Za parę dni dojdą do kluczowych momentów, czy nawet skończą grę i te informacje pójdą w eter - będą potem atakować na fb, w komentarzach, w mało spodziewanych miejscach tylko po to, żeby innym zepsuć rozgrywkę. Nie mówiłabym, że się nie ma czym przejmować.
 
Eustachy, niby tak, ale miej na uwadze, że spoiler może Cię uderzyć w najmniej oczekiwanym momencie i miejscu... Miałem tak kiedyś z Heavy Rain :( Tak czekałem na tą grę, kupiłem i ... dostałem spoilerem w temacie o całkiem innej grze! Zdążyłem przeczytać kto jest mordercą i cała gra była z tego powodu spalona.
Tak więc, ograniczam się teraz do forum i zaufanych stron o grach, ale z pominięciem komentarzy bo tam najłatwiej trafić na spoiler.
Ps. Im dłużej arabowie grają tym większe prawdopodobieństwo, że wyjdzie jakiś twist fabularny czy coś w tym stylu. Dlatego moi drodzy, im bliżej premiery tym bardziej radzę Wam uważać.
 
Za parę dni dojdą do kluczowych momentów, czy nawet skończą grę i te informacje pójdą w eter - będą potem atakować na fb

Portale społecznościowe to faktycznie może być problem, który mnie szczęśliwie nie dotyczy, bo konta na twarzoksiążce nie mam. Za to inne miejsca są względnie bezpieczne. Jak już mówiłem, sam, chociaż szukałem nie znalazłem absolutnie nic, więc nie taki diabeł straszny...

PS Wiadomości na PW, które licznie otrzymuję i za które dziękuję potwierdzają tylko, że ryzyko jest raczej małe, każdy link prowadzi dokładnie do tego samego i absolutnie niegroźnego materiału, który najpewniej i tak zostanie wkrótce zdjety, a na twitchu, to już w ogóle blokady idą hurtem. Nie ma się czego bać. No chyba, że portali społecznościowych.
 
Last edited:
Całe szczęście, nie posiadam fejsbuka i żadnych innych kont na portalach tego typu, mam nadzieję, że przetrwam te 9 (o zgrozo) dni bez większych spoili nt. fabuły gry.
 
Skąd w was taki strach przed poznaniem fabuły przed akurat datą premiery? Bo jakoś wątpię, że skończycie grę w dzień czy dwa. Ta magiczna data nie jest jakąś linią graniczną, za którą nagle nastanie błogosławiony spokój. Zamykanie się w klatce Faradaya nic nie da, bo nawet jeśli po miesiącu ukończycie grę, to przecież i tak zapewne nie poznacie jej w całości i równie dobrze po kilku miesiącach możecie się natknąć na spojler.
 
@ raison d'etre
Jak zacznę grać to nie będę miał czasu ani ochoty na serfowanie po necie :)
Zanurzę się w świat Wiedźmina i wyjdę poczytać co tam w trawie piszczy jak już obejrzę napisy końcowe :D
Na wtorek i środę już wykombinowałem sobie wolne w pracy... Wy jakie plany na premierę?
 
Zamykanie się w klatce Faradaya nic nie da, bo nawet jeśli po miesiącu ukończycie grę, to przecież i tak zapewne nie poznacie jej w całości i równie dobrze po kilku miesiącach możecie się natknąć na spojler.

Dokładnie, wysyp spojli to nastąpi po 19, będzie można sypać nimi wszędzie i totalnie bezkarnie. Wtedy właśnie zrobi się nieciekawie, dlatego dziwi mnie demonizowanie tego wycieku, który w gruncie rzeczy jest niegroźny, raczej śmieszny niż straszny.
 
@ raison d'etre
Na wtorek i środę już wykombinowałem sobie wolne w pracy... Wy jakie plany na premierę?

O ile uda się ściągnąć wszystkie potrzebne do grania pliki, to jeszcze w nocy, z 18 na 19 maja uruchomie, sprawdzę jak działa, a przez następne dni (aż do weekendu) tak po 2-3 godzinki grania. Sobota i niedziela to już pełną parą, póki jest na to czas ;)
 
@raison d'etre Chodzi o to, że każdy gra swoim tempem. Ja przykładowo będę poświęcał Wiedźmakowi ok. 2h dziennie bo na tyle mnie stać. A spoilery są wszędzie - znajomi, fora, portale - możesz się natknąc przez przypadek.
 
ja bym tego nawet nie nazwał wyciekiem. Zdaje się że to w tamtej okolicy zresztą powszechne, nie tak dawno można chyba było oglądać sobie streamy z bloodborna przed premierą. I co? I nic. A na forum już widły szykują. Jak kogoś to bawi to raportujcie sobie te streamy, ale nie róbcie dramatu i histerii na forum, bo to trochę śmiesznie wygląda.
Szkoda mi CDPR, bo "cały misterny plan w pizdu", ale poradzą sobie z tym. Premiera za 10 dni, za 3 będą pierwsze recenzje, więc czy to tak naprawdę dużo zmienia?

Można przynajmniej zobaczyć, jak gra działa i wygląda na konsolach. Zwłaszcza na xboxie. Dzięki "wyciekowi" sporo graczy może odetchnąć z ulgą, bo CDPR nie pokazał im żadnego aktualnego gameplaya z xboxa.
 
Ja ok. 23:30 jadę pod paczkomat i czekam na kod. Pospaceruję sobie z psem w tym czasie. Jak już dostanę kod to "przepisowo" zapylam do domu i ... wkurw...ehm wkurzam się, że serwer nie pozwala mi ściągnąć maleńkiego pliczku... :) Tak gdzieś ok. 2 w nocy (optymista!) włączam grę, nalewam winko i wsiąkam w świat W3. Gdzieś w okolicach wieczornych 19 maja orientuję się, że pies zasrał i zaszczał mi pół chaty, więc wychodzę na dwór rozprostować kości. Klucząc w zaroślach, krzewach i mleczach wyobrażam sobie jak to fajnie byłoby być wiedźminem... W głowie układam sobie plany w które miejsce udać się po powrocie do wioski ... tzn do domu. Jakoś tam dalej będzie się toczyło :) Wiem teraz tylko jedno - odpierdziela mi już od tego czekania! Idę na spacer, a nuż spotkam jakiegoś bazyliszka czy inna kikimorę...
 
Temu kto zrobił to porównanie ze screenami (jestem na 100% pewny, że to ktoś z forum) gratuję sukcesu w antyreklamie gry, na którą czekał ponad 4 lata
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1043668
Takie porównania na GAFie z W3 pojawiają się od pół roku. Oni sami je sobie robią, z tego co widzę.

Szukasz sensacji na siłę :p A większość serwisów growych już dawno zdążyła zrobić chociaż jednego newsa na temat downgrade'u w najnowszym wieśku. Ale że gra zapowiada się genialnie i nadal jest ładna, to gracze wybaczają.
 
Kolejny filmik od MD:
Jest świetna, naprawdę świetna. Jej entuzjazm jest zaraźliwy. Kiedyś się w niej zakochałem na chwilę. Takie materiały dają +10 do hajpu, a nie ręka, noga, mózg na ścianie.
I przy okazji pokazuje, że nieznajomość książkowej podstawy powoduje brak zrozumienia całego tła stojącego za postaciami i wydarzeniami z gry. Powinni zrobić wersję kolekcjonerską z luksusowym wydaniem sagi. Tylko bez obrazków z gry na okładce.
 
Podobnie myślę. Troszkę żałuję, że nie wyrobi się z czytaniem wszystkiego do premiery. No i szkoda, że nie łapie związku między Emhyrem i Dunym :> . Ale jak już załapie, to się zdziwi. O ile ktoś jej tego wcześniej nie powie :]

Fajnie, że akurat "Krew Elfów" czyta. Będzie miała świeżutkie spojrzenie na samouczek i ilość nawiązań do ksiażki :)
 
@dikajos88

Wiesz? Szczerze to ja też początkowo nie łapałem bo było wspomniane tam że był z jakichś tam mniejszych królestw południa. Generalnie cała saga jest tak genialnie napisana że po prostu wciągała. W 3 miesiące przeleciałem od dechy do dechy wszystkie książki olewając szkołę czytając zazwyczaj do 2 w nocy.

Teraz tylko oczekuję gry i kolejnej książki od Pana Sapkowskiego, bo końcówka Sezonu Burz bardzo sugeruje kontynuacje.

@raison d'etre

+10 do hajpu ale nie gry, a do sagi Sapkowskiego, zależnie od jej widowni. Wiedźmin zyskuje na rozgłosie. To cieszy.
 
Top Bottom