Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Dlaczego? Jakiś nieedytowalny format plików czy cuś? Serio CDP RED ma zamiar utrudniać, a wręcz uniemożliwiać modowanie? To jak niby mam grać, skoro z domyślną kamerą jest to dla mnie po prostu niemożliwe?
Mamy nadzieję, że ten wtorkowy plik wszystko rozpakuje. Jeśli nie, to gra będzie trupem. Tak się zabija RPG.
 
Mamy nadzieję, że ten wtorkowy plik wszystko rozpakuje. Jeśli nie, to gra będzie trupem. Tak się zabija RPG.

Ja cierpię dolę. Oby było jak mówisz, bo w przeciwnym wypadku, kaplica. Marcinie, dajcie do ciężkiej anielki te ustawienia kamery w patchu premierowym, bo ta wasza nie jest fajna. całkiem niedawno, któraś redakcja zwróciła uwagę na nienajlepszą jej pracę, a dzisiaj narzekał na ten element Berlin. I na litość Melitele, nie utrudniajcie życia moderom. Pod żadnym pozorem.
 
Ja cierpię dolę. Oby było jak mówisz, bo w przeciwnym wypadku, kaplica. Marcinie, dajcie do ciężkiej anielki te ustawienia kamery w patchu premierowym, bo ta wasza nie jest fajna. całkiem niedawno, któraś redakcja zwróciła uwagę na nienajlepszą jej pracę, a dzisiaj narzekał na ten element Berlin. I na litość Melitele, nie utrudniajcie życia moderom. Pod żadnym pozorem.

Niestety problemem walki w W3 wydaje się być na chwilę obecną głównie kamera. Na nowych materiałach te odjazdy są szalone i mogą bardzo psuć imersję.
Obecnie bardzo tęsknie patrzę na kamerę z W2.

A tak na marginesie (z pamięci)
No ... Znasz się może na winach, ale z manierami już gorzej. I w sumie dobrze. Chamy są lepsze w łóżku. :victory:
 
Niestety problemem walki w W3 wydaje się być na chwilę obecną głównie kamera.

Głównym, ale niestety nie jedynym. Recenzje potwierdzają to czego się obawiałem, mianowicie level normal to faktycznie easy, a i ten o stopień wyższy wcale jakiś ciężki nie jest. Berlin przyznał, że z eliksirów skorzystał nań może jakieś siedem razy, zwyczajnie nie było potrzeby tego robić. Dlatego zamiast przeprojektowywać system alchemii, bo nikt nie korzysta z "eliksirów" należało raczej popracować nad balansem, bo ten w W1/W2 leżał i jeśli ostatni z poziomów nie uratuje sytuacji, to czeka nas powtórka z rozrywki.
Co do kamery, cały czas liczę, że możliwość jej ustawienia jednak będzie, ale jeśli nie, to miałem nadzieję na szybkie mody. Tylko jak się potwierdzi, że pliki są nieedytowalne, to... Aż nie wiem jak to w sposób cenzuralny skomentować.

PS Aha, taktyka, turlaj się piękny wiedźminie nadal stanowi podobno najefektywniejszą, a więc premiowaną przez grę formę uniku. W sumie po gameplayach można było tego oczekiwać.
 
Last edited:
Głównym, ale niestety nie jedynym. Recenzje potwierdzają to czego się obawiałem, mianowicie level normal to faktycznie easy, a i ten o stopień wyższy wcale jakiś ciężki nie jest. Berlin przyznał, że z eliksirów skorzystał nań może jakieś siedem razy, zwyczajnie nie było potrzeby tego robić. Dlatego zamiast przeprojektowywać system alchemii, bo nikt nie korzysta z "eliksirów" należało raczej popracować nad balansem, bo ten w W1/W2 leżał i jeśli ostatni z poziomów nie uratuje sytuacji, to czeka nas powtórka z rozrywki.
Co do kamery, cały czas liczę, że możliwość jej ustawienia jednak będzie, ale jeśli nie, to miałem nadzieję na szybkie mody. Jeśli jednak faktycznie pliki będą nieedytowalne, to... Aż nie wiem jak to w sposób cenzuralny skomentować.

Ja nie bardzo przejmuje się odczuciami recenzentów. Poziom normal miał być łatwy i najprawdopodobniej tak właśnie jest. Bardziej interesuje mnie w tym zakresie to co widziałem, a wedle tego różnica między łatwym, a najtrudniejszym jest kosmiczna (pokaz na żywo REDów).

Z recenzji wyciągnąłem takie wnioski:
- świat jest naprawdę duży
- jest tam co robić
-fabuła jest kapitalna. Był jeden chyba głos odmienny, ale ... odnośnie fabuły, czy postaci bardzo mało interesują mnie "głosy anglojęzyczne". Ja znam i bardzo cenię sagę i moja reakcja na postacie, nawiązania itd. z niej jakie pojawia się w grze, będzie zupełnie inna (emocjonalna) niż "jakiegoś recenzenta co to w gierki pyka"
- jest trochę błędów. Z tym się liczyłem i mniemam, iż będą one stopniowo usuwane.
- grafika jest gorsza na konsoli (a co mnie to - ja jestem zatwardziałym PCtowcem)
- długi czas ładowania ( jak wyżej - mam ssd)
 
Last edited:
I wychodzi na to że będzie powtórka z niesławnego Watch Dogs - miało być pięknie, a i tak zrównano wszystko do poziomu konsol. Cóż, kolejny raz potwierdza się moje przekonanie że pre-ordery są tylko dla idiotów.
Wiedźmin to przede wszystkim historia, bardzo dobrze napisane postacie, świetne dialogi, dobre zadania poboczne, rewelacyjny design lokacji, postaci i potworów, a także niebywałe przywiązanie do detali, świetna muzyka i klimat jedyny w swoim rodzaju. Do tego open world i masa rzeczy do robienia, a to wszystko przy bardzo ładnej oprawie graficznej. Wszystkie recenzje w zasadzie to potwierdzają. Ale hejtujmy i wyzywajmy od idiotów ludzi, którzy czekają na niesamowitą przygodę zamiast srać nad downgradem.
 
-fabuła jest kapitalna. Był jeden chyba głos odmienny, ale ... odnośnie fabuły, czy postaci bardzo mało interesują mnie "głosy anglojęzyczne". Ja znam i bardzo cenię sagę i moja reakcja na postacie, nawiązania itd. z niej jakie pojawia się w grze, będzie zupełnie inna (emocjonalna) niż "jakiegoś recenzenta co to w gierki pyka"

Dokładnie :D Dla prawdziwych fanów książek i poprzednich dwóch części to nie jest zwykła gra - to przygoda, kontynuacja wspaniałej opowieści. I to powinien zrozumieć każdy z forum, bo nie wierzę, że siedzą tu ludzie nie znający chociażby książek --- pytanie nie brzmi co z tą grafiką? Tylko : co z tą Yenn i Ciri? :D

---------- Zaktualizowano 20:47 ----------

Wiedźmin to przede wszystkim historia, bardzo dobrze napisane postacie, świetne dialogi, dobre zadania poboczne, rewelacyjny design lokacji, postaci i potworów, a także niebywałe przywiązanie do detali, świetna muzyka i klimat jedyny w swoim rodzaju. Do tego open world i masa rzeczy do robienia, a to wszystko przy bardzo ładnej oprawie graficznej. Wszystkie recenzje w zasadzie to potwierdzają. Ale hejtujmy i wyzywajmy od idiotów ludzi, którzy czekają na niesamowitą przygodę zamiast srać nad downgradem.

wyjąłeś mi to z ust :D złodziej :D
 
Czy jest ktoś komu nie straszne były spoilery i obejrzawszy wszystkie recenzje byłby w stanie wymieniać czy i jakie nowe potwory dziś poznaliśmy?
 
W prawie wszystkim się zgadzam - prawie, bo design lokacji i dbałość o szczegóły w porównaniu z tym co pokazywano jeszcze rok temu leżą. A przyznasz chyba że to co pokazywali jeszcze rok - dwa temu było bardziej klimatyczne, bo odpowiednia oprawa wizualna ( i dźwiękowa także) tworzy w dużej mierze "klimat". Cała nadzieja w moderach - o ile Redzi będą wspierali mody, a powinni bo to dodatkowy zysk z racji przedłużenia "życia" gry. To właśnie dzięki moderom takie średnio udane ostatnie dwa Fallouty i Skyrim wzbogacone zostały nie tylko o odpowiednio wysoką oprawę audio-wizualną, ale także o bardziej rozbudowaną i realistyczną mechanikę. Osobiście uważam że gdyby nowy wiedźmin był tworzony tylko na PC to otrzymalibyśmy to co pokazywano rok-dwa wstecz. Tyle że z racji tworzenia tytułu multiplatformowego względy czasowe i ekonomiczne zrobiły swoje więc nawet "ultra" z aktualnych gameplay-ów bardziej przypominana lekko podrasowany Skyrim z dnia jego premiery. I owszem - uważam że w związku z aktualnym stanem rynku gier na takie rzeczy jak pre-order czy wczesny dostęp pieniądze wydają tylko idioci.
 
Czy jest ktoś komu nie straszne były spoilery i obejrzawszy wszystkie recenzje byłby w stanie wymieniać czy i jakie nowe potwory dziś poznaliśmy?
Parę pewnie było. W oczy rzuciła mi się Ekimma? (Ekimmaras)
Tutaj link do konkretnej sceny.

Tyle że z racji tworzenia tytułu multiplatformowego względy czasowe i ekonomiczne zrobiły swoje więc nawet "ultra" z aktualnych gameplay-ów bardziej przypominana lekko podrasowany Skyrim z dnia jego premiery.
Teraz to trochę popłynąłeś. Od Skyrima w dniu premiery lepiej wyglądał W2, a progres między W2 i W3 jest spory. Roślinność trochę ucierpiała, ale cała reszta wygląda zdecydowanie lepiej.
 
Last edited:
Moje spostrzeżenia, uwagi, żale na podstawie recek, kolejność raczej przypadkowa:
-Kusza, służy jedynie do zrzucania latających stworzeń, nie przeszkadza mi to, o ile nie będzie to przymusowe, bo latających niemilców ma być sporo, a dalej liczę że kusze da się wyrzucić (w sensie zdjąć z pleców) zaraz po jej otrzymaniu i już nigdy nie założyć.
-Zbroje płytowe, napierśniki, Jezusie słodki, co Ci Redzi zrobili z biednym Geraltem to aż komentarza nie mam. Również jak wyżej mam nadzieje na jakieś alternatywne kurtki w stylu 1/2, kurtki w sensie zwykłe kurtki ten główny promujący grę stój z pierwszych materiałów (okładki itd.), ma za dużo jak dla mnie metalu i to sporo za dużo.
-Ekwipunek, tu w zasadzie dwie uwagi, pierwsza to zbyt częste zmiany oręża (jak w W2), całkowicie niepotrzebne, no ale zachód..., druga to zbyt dużo śmieci do podnoszenia (materiały do craftu, swoja drogą chyba z niego zrezygnuje jak w 2 części, pełno ziół, itd), połączone z brakiem sortowania, źle rozwiązany system książek, gdzie nie widać które już mamy w ekwipunku, w dodatku mają one wagę, a podejrzewam że w przypadku ich przeczytania nie tworzy się kopia w glosariuszu i ciężko do nich potem wrócić, jeśli je sprzedamy/wyrzucimy.
-Alchemia i samoodnawialne potki, które nie są w ogóle potrzebne przez brak poziomu trudności.
-Poziomy trudności skalowane głównie poprzez więcej życia u przeciwników, odwrotnie u gracza, oj nie tak Redzi to niedawno zapowiadali, nie tak.
-Znak Queen jak w drugiej części ma gamebreakową mechanikę, tj. pozwala przeżyć jeden atak, nawet jeśli byłby to one-shot, przez co taktyka na ciągłe odnawianie queenu jest broken całkowicie.
-Zbyt łatwa walka, cóż trudno, wczoraj ukończyłem W2 na mrocznym i nie licząc kilku momentów, gra była bardzo prosta (z queenem wręcz banalna).
-Będąc jeszcze przy walce, to turlanie, ale ponoć są też normalne uniki, więc może nie tak źle.
-Nieciekawa i imho słabo rozwiązana walka Ciri, jedne atak, do tego brak uników, zamiast tego w tej formie występuje dziwnie wyglądające (przy spamowaniu), krótkie teleporty, w ogóle mi to do tej postaci nie pasuje. Zamiast zwinnej kotki, dostaliśmy nie wiadomo co. Szkoda, łyżwy mogły być ciekawsze, ale zrezygnowano.
-Kamera (?), będę grał na PC.

Pewnie o czymś zapomniałem, ale to chyba to co najbardziej będzie kuło po oczach podczas gry. Na plus oczywiście cała reszta, fabuła, nieliniowe zadania, dialogi, świat. W sumie gdyby nie lekko kulejący system walki (liczę na mody), kusza i płytówki, oraz słabo rozwiązany ekwipunek (też liczę na mody), to gra nie miała by chyba wad. Bo pod względem fabularnym, a także klimatycznym, podejrzewam że zadowoli mnie w 100%.
 
A co się dziwisz ? casualizaja jest wszędzie, w końcu to ma się sprzedać w milionach egzemplarzy - i to głównie na konsolach.
 
Gościu w The Lobby na Gamespocie powiedział, że wersja do recenzji z zainstalowanym day one patchem miałem straszne problemy techniczne, wysypywała mu się co chwile... bardzo dziwne, tyle razy przekładali, dopieszczali a tu się ponoć nawet zagrać nie da, o co kaman?
 
Nie ma to jak opieranie się na zdaniu chyba na najgorszym recenzencie ever.


Jakoś większym zaufaniem darzę jego niż tych tzw. dobrych i bezkrytycznych. A że kamera jest do luftu to wiem od dłuższego czasu i bez recenzji, bo to widać.


Ja nie bardzo przejmuje się odczuciami recenzentów. Poziom normal miał być łatwy i najprawdopodobniej tak właśnie jest.


Szkopuł w tym, że i ten po normalnym jest ponoć łatwy, a chyba nie powinien.
 
Szkopuł w tym, że i ten po normalnym jest ponoć łatwy, a chyba nie powinien.

Z oceną trzeba poczekać aż zagramy. Zdania recenzentów odnośnie trudności były różne - jedni twierdzili, że jest trudno, a inni, że nie.
Mnie interesuje najwyższy poziom i tylko ten (oczywiście na pierwszy raz bez nagłej śmierci). Zaczynam od razu najmocniej jak się da, a to co widziałem dotychczas wydaje się bardzo obiecujące (z jednym wyjątkiem - SI przeciwników ma chyba trochę zbyt krótki "obszar widzenia"; jednak raczej nie wszystkich).
Powalczymy - zobaczymy!
 
Jeden z grających w Wiedźmina 3 powiedział w The Lobby na Gamespocie, że grał około 3 godzin i miał dosyć - w tym czasie gra wyłączyła się kilkukrotnie, a płynność animacji pozostawała wiele do życzenia, dodał jeszcze, że walka i poruszanie się wyglądały bardzo źle.
 
Top Bottom