Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
:wat:

Narzekanie na konieczność używania klawiatury, aby grać w Wieśka. No, tego to tutaj chyba jeszcze nie było...
Zaraz pojawią się fani samochodówek i będą się żalić, że w Dziki Gon nie da rady grać na kierownicy...

Płacze ze śmiechu :rofl: Im bliżej "premiery" tym coraz to dziwniejsze rzeczy się dzieją na tym forum.
 
Narzekanie na konieczność używania klawiatury, aby grać w Wieśka. No, tego to tutaj chyba jeszcze nie było...
Zaraz pojawią się fani samochodówek i będą się żalić, że w Dziki Gon nie da rady grać na kierownicy...

Poza złośliwością twój komentarz miał jeszcze pełnić jakąś rolę? Bo merytorycznie nijak się ma do tego, co napisałem.

"Narzekanie na konieczność używania klawiatury, aby grać w Wieśka"
Nie. Jeśli jest narzekanie, to na pozbawienie gracza możliwości wyboru, w jaki sposób chce sterować postacią.

Poruszanie się za pomocą samej myszy pozwala bardzo szybko reagować podczas walki, szybko przemieszczać się, obracać. A klawiatura wykorzystywana jest bardzo intensywnie do wszelkich skilli.

Widać, że nigdy nie grałeś w mmorpg, skoro porównałeś moją kwestię z "fanami samochodówek" i kierownicą.

No ale cóż, wybaczam ci :)
 
@Ithlinne Aegli

Mogłabyś jeszcze raz wstawić ten obrazek dotyczący miasta z CGI? Bo Ci go skasowało.

I jeśli mam się wypowiedzieć o Ciri - IMO jest idealnie. Wkurza człowieka jak każda zadziorna dziewczynka i tak ma być :D
 
Poza złośliwością twój komentarz miał jeszcze pełnić jakąś rolę? Bo merytorycznie nijak się ma do tego, co napisałem

Co innego dawanie możliwości wyboru, a co innego bezsensowne marnowanie na to czasu i zasobów, gdyż jest to rozwiązanie typowe dla MMORPG, którym Wiedźmin nie jest, nie próbuje być, obok których nawet nie stoi i gdzie ma kompletnie inne założenia, przez co sterowanie samą myszką byłoby problematyczne. Walka w MMO opiera się na kompletnie innych założeniach - głównie na tym, by zaznaczyć przeciwnika i klikać w niego celnie myszką, używając skilli (i nie mów mi, że jest inaczej, bo grałem w C9, Lineage, WoWa, Metina (FUJ!) i pierdylion innych), gdzie Wiedźmin 3 wymaga od gracza szybkiej obsługi pada/klawiatury.

Tyle w temacie "możliwość wyboru" bo to, że jest sama możliwość dania możliwości wyboru nie czyni zeń rozwiązania słusznego.
 
@Ithlinne Aegli

Mogłabyś jeszcze raz wstawić ten obrazek dotyczący miasta z CGI? Bo Ci go skasowało.

Proszę bardzo :)

 
Poza złośliwością twój komentarz miał jeszcze pełnić jakąś rolę? Bo merytorycznie nijak się ma do tego, co napisałem.

"Narzekanie na konieczność używania klawiatury, aby grać w Wieśka"
Nie. Jeśli jest narzekanie, to na pozbawienie gracza możliwości wyboru, w jaki sposób chce sterować postacią.

Poruszanie się za pomocą samej myszy pozwala bardzo szybko reagować podczas walki, szybko przemieszczać się, obracać. A klawiatura wykorzystywana jest bardzo intensywnie do wszelkich skilli.

Widać, że nigdy nie grałeś w mmorpg, skoro porównałeś moją kwestię z "fanami samochodówek" i kierownicą.

No ale cóż, wybaczam ci :)
No ale jak chce waćpan samą myszą w Dziki Gon grać? Jak w hack'n'slasha, klikając na wszystko? Dla weteranów MOBA i MMO to może wygodniejsze, ale dla większości - niewygodne, chaotyczne. Poza tym, to wymagałoby od Redów stworzenia całego oddzielnego, rozbudowanego systemu sterowania. Szkoda czasu, szkoda pieniondzów.
Być może odpowiesz, że w jedynce sterowanie myszą było (DOWNGRADE!). Tyle że tam to była podstawa, jako że wzięli silnik od bodajże Neverwinter Nights. A że nie zgadzało się za bardzo z koncepcją gry, nowy system został dodany, a stary zostawiony (coby może komuś podpasował).
A tak w ogóle... Nie no, kaman, Dziki Gon jako hak'en'slasz?... Niektórzy oczekiwali od W3 symulatora żeglowania, ale żeby h'n's (z jeszcze bardziej oddaloną kamerą :rly?:)? Tego jeszcze nie grali. :D
 
Last edited:
No ale jak chce waćpan samą myszą w Dziki Gon grać? Jak w hack'n'slasha, klikając na wszystko?

No nie żartuj :) Pisząc o poruszaniu się myszką mam na myśli to, że aby iść do przodu, trzymam wciśnięte oba przyciski myszy (lewy i prawy). Czy to za duże wymaganie sterowania w grze? Ty piszesz o hack/n/slash, gdzie klika się punkt na mapie i tam sama postać idzie, to zupełnie co innego. Może stąd trochę wyszło nieporozumienie między nami.
 
Jeden przycisk odpowiedzialny atak, drugi za blok. Walka pięściami odbywa się bez wyciągnięcia miecza.

No już, wypali niczym sama Falka.
 
Jeden przycisk odpowiedzialny atak, drugi za blok. Walka pięściami odbywa się bez wyciągnięcia miecza. No już, wypali niczym sama Falka.

Jeśli samo poruszanie się byłoby myszką, to wszelkie skille - również atak i blok, włączasz z klawiatury wciskając klawisze, to naprawdę się sprawdza. Jedna ręka jest odpowiedzialna tylko za ruch, druga za uruchamianie skili i wszelkie akcje.

Odpowienio skonfigurowaną myszką można iść do przodu (2 przyciski wcisnięte), do tyłu (środkowy wciśnięty), obracać się (ruch myszki przy wcisniętym prawym) i np włączyć sprint (bocznym przyciskiem). Palce lewej ręki są na klawiszach klawiatury (ja preferuję klawisze 1,2,3 i wszystkie wokół).

Dobra, ale nie będę już was męczył tym tematem, wiem że sterowanie WSAD jest mocno zakorzenione w graczach. Przyzwyczaję się jakoś, Wiedźmin jest tego wart :)
 
Dobra, ale nie będę już was męczył tym tematem, wiem że sterowanie WSAD jest mocno zakorzenione w graczach. Przyzwyczaję się jakoś, Wiedźmin jest tego wart :)

Oczywiście, że można - jednak Wiedźmin na nowym silniku takową grą nie jest, zwyczajnie. Wymaga to dodatkowych testów i dodatkowego nakładu pracy. WSAD jest klasykiem i o ile można skonfigurować sobie wszystko pod klawiaturę, tak wymaganie, by można było skonfigurować wszystko na mysz jest dla mnie jak poproszenie na koncercie Bacha albo Szopena, by "no, ale mógłby Pan mi zagrać jakiegoś Skrillexa, bo lubię".
 
Mam dla Ciebie rymowane rozwiązanie ;) Nie lubisz WSAD - podłącz pad!

Dzięki :)
Tak jak pisałem na początku, widocznie zepsuły mnie gry MMO. Ale to pewnie dlatego, że zbyt rzadko pojawiają się dobre gry cRPG, w które warto zagrać... wsad-em ;)
 
Ja lubię WSAD'a, ale może kiedyś kupię pada. ;)

---------- Zaktualizowano 12:09 ----------

A w Trójce znowu wspomnieli o wtorku i o Geralcie. :coffee:
 
Ja się zastanawiam czemu Redzi dali grę Atorowi, który gadał głupoty o dodatkach ;P tu jego słowa :
,,Dostałem od CD Projektu grę wraz ze zgodą na nagrywanie i publikowanie kiedy chcę. U 2 pracowników potwierdzałem, gdyż nie mogłem uwierzyć - no cóż. Korzystam.'' No a Ator wrzuca powoli gameplaye i dobrze się bawi.
 
Top Bottom