Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Szkoda, że mam tak daleko, bo bym się zapytał czy dla polskiej firmy to jest takie trudne zrobić polski język na GOGu ? mają rosyjski, niemiecki, angielski nawet francuski! Już pal licho tę walutę w pln której też się chyba nie doczekamy

Szczęśliwie w złotówkach możemy kupić na cdp.pl, gdzie jest też taniej (często). Zawsze coś.
 
Sprzedaż wiedzmina 3 na Steam...

https://medium.com/steam-spy/steam-sales-in-2015-2e81a6bb0f5a#.d7pplrtvf
http://www.kotaku.com.au/2016/01/gt...uled-steam-in-2015-but-indies-had-a-good-run/

Początek stycznia również niezły...

http://steamspy.com/app/292030

Gdyby nie słaby III kwartał to można byłoby być pewnym, że sprzedano w 2015 roku 10 milinów kopii wiedzmina 3, a tak zobaczymy...

10 marca będzie oficjalna informacja o wynikach za 2015 rok...

https://www.cdprojekt.com/resources/document/2016/RB_1-2016.pdf

A może i wcześniej...:)
 
Last edited:
Odnośnie głównego przeciwnika w Krwi i Winie z linków:
Na jego temat wypowiedział się Jakub Szamałek, główny scenarzysta w studiu CD Projekt RED.

– Czytając opinie fanów o Dzikim Gonie, zauważyliśmy, że nie udało nam się stworzyć ostatniego przeciwnika, który spełniłby oczekiwania. Dlatego w Krwi i Winie zamierzamy wykreować zapadającą w pamięć, skomplikowaną oraz charyzmatyczną postać, by wypełnić lukę po Dzikim Gonie – tłumaczy.

Te szczątkowe informacje rozbudzają nadzieję, że w nadchodzącym rozszerzeniu rzeczywiście finałowy przeciwnik będzie na miarę oczekiwań graczy i będzie stanowił spore wyzwanie dla Geralta.


Bardzo dobra wiadomość! Finałowa walka w grze zaskoczyła mnie poziomem łatwości, samą postacią byłam nieco rozczarowana. Przechodząc grę, spodziewałam się nie wiadomo czego po
ostatniej walce z Dzikim Gonem i samym Eredinem. W grze nieraz dostałam większy łomot od byle trolla. Nie podeszłam do finałowej walki jakoś szczególnie przypakowana, bez odwarów, same eliksiry. Dość szybko poradziłam sobie z Eredinem i w sumie po zakończeniu gapiłam się w monitor z mieszanymi uczuciami w stylu - to było by na tyle? Jak? Już? Fabularnie również było mi go mało. Ot, po prostu wiadomo było, kto Dzikim Gonem dowodzi i kogo na końcu gry się spotka.
Choć z drugiej strony patrząc (wspominając Klucznika) już widzę nadciągający lament.
Ale "skomplikowana i charyzmatyczna postać"? Piszcie mi tak więcej ;)

@Chodak - rozumiem definicję słowa "epicki". Nawiązywałam do tego. Powinnam była o tym wspomnieć.
 
O'Dim powinien dostać własnego spin-off'a, a przynajmniej pojawić się w przyszłych Wiedźminach jeżeli Redzi zechcieliby kiedyś do marki powrócić.
 
W ofercie francuskiego hipermarketu E.Leclerc pojawiła się nowa pozycja - Wiedźmin 3: Edycja Rozszerzona - premiera planowana jest na 5 lutego 2016 r.
Jeśli rzeczywiście jest to prawda, w takim razie Krew i Wino powinno wyjść gdzieś na przełomie stycznia-lutego, tak jak to pierwotnie było zakładane. Osobiście nie wyobrażam sobie EK bez obu dodatków, wszystkich DLC oraz aktualnych łatek.
 
Interesujące, bardzo interesujące. Być może jutro Redzi coś powiedzą na ten temat skoro sklepy wyszły przed szereg, tylko jakby miała wyglądać ta edycja rozszerzona?

- 2 dodatki, wszystkie DLCki bez żadnej zawartości rozwijającej podstawową wersje gry.
- 2 dodatki, wszystkie DLCki oraz nowa zawartość rozwijająca podstawową wersje gry.


Wątpie że udałoby im się rozwinąc podstawową wersje gry w zadowalający sposób w tak krótkim czasie więc pewnie będzie to wersja pierwsza tylko z dlckami i dodatkami.
 
Na Francuskim Amazonie też przy Wiedźminie pojawiła się data 5 lutego, ale nic tam o edycji rozszerzonej nie pisze. Możliwe, że jakaś hurtownia albo dystrybutor przez pomyłkę napisał przy ofercie z dostawą 5 lutego, że to będzie edycja rozszerzona.

Ale oczywiście fajnie by było, gdyby to naprawdę była edycja rozszerzona. Od maja trochę czasu mieli. Oby dodali możliwość spotkania się z innymi bohaterami po zakończeniu gry. Bez nich, z normalnie żywego świata gry, biła taka pustka.
 
Na Francuskim Amazonie też przy Wiedźminie pojawiła się data 5 lutego, ale nic tam o edycji rozszerzonej nie pisze. Możliwe, że jakaś hurtownia albo dystrybutor przez pomyłkę napisał przy ofercie z dostawą 5 lutego, że to będzie edycja rozszerzona.

Ale oczywiście fajnie by było, gdyby to naprawdę była edycja rozszerzona. Od maja trochę czasu mieli. Oby dodali możliwość spotkania się z innymi bohaterami po zakończeniu gry. Bez nich, z normalnie żywego świata gry, biła taka pustka.


Być może chodzi o dodatek Krew i Wino? Trzeba czekać do jutra na jakieś informacje, dasz linka do amazonu?

Ok mam już: http://www.amazon.fr/The-Witcher-3-Wild-Hunt/dp/B019HQ42B0
 
Last edited:
Szkoda...

Michał Platkow-Gilewski - szef marketingu i PR w CD Projekt RED, odpowiedział na wpis IGN na Twitterze.

Jak możemy przeczytać we wpisie: "Nie ma żadnej Enhanced Edition Wiedźmina 3: Dziki Gon, o której byśmy wiedzieli, to jakiś błąd, któremu się przyjrzymy."
Czyżby dwa różne sklepy myliły się w tej sprawie? Najwyraźniej tak, to nie byłby pierwszy raz kiedy taka sytuacja ma miejsce.

http://pl.ign.com/the-witcher-3/1990/news/dostaniemy-wiedzmina-3-enhanced-edition-news-zaktu
 
Enhanced Edition niekoniecznie musi być po premierze wszystkich płatnych dodatków. W końcu to nie GOTY i tyczy się podstawowej wersji gry.

Z drugiej jednak strony nieco za wcześnie na takie wydanie - tym bardziej, że część zespołu pracowało/pracuje nad płatnymi DLC, więc nie mieli zbytnio czasu na dopieszczanie podstawki. Gdybym usłyszał taki news datowany na maj/czerwiec wówczas byłoby to bardziej wiarygodne.

Zobaczymy jednak co zweryfikuje rzeczywistość.
 
I tak informacje już zdementowali.

Sądzę, że jeśli Enhanced Edition kiedyś się pojawi to raczej w drugiej połowie (albo nawet pod jej koniec) tego roku. To by było idealne posunięcie - na kilka miesięcy po ostatnim dodatku odświeżyć grę aby ludzie przed świętami jeszcze kupili tych kilka egzemplarzy.
 
Był ktoś na tym wczorajszym Q&A z Marcinem Iwińskim? Powiedział coś ciekawego? Wspominał coś o nowym dodatku albo o Cyberpunku 2077 ??
 
269 punktów różnicy.
I dużo i mało, mozna było się spodziwać wygranej Bloodborne, wszak forum znane że bardzo pro-sony, Wiedźmin
na początku było mocnym liderem ale im bliżej do końca tym bardziej słabł, i narzekanie na walkę się wzmagało na neogafie.

Trochę wyolbrzymione, są większe problemy, niż walka
(a w ostatnim tygodniu zaskakująco przybyło tematów na forum że "wszystko podoba mi się poza walką bo nie jest jak w tytułach From Software)
może wielu nie zdawało sobie sprawy że Geralt nigdy nie będzie miał walki DS bo musi być ona zgodna z lore i trzymać się prozy, no ale nie wygrał tutuł zły, więc nie ma co się chmurzyć.
 
Na neogafie zawsze wygrywa exclusive, więc to żadne zaskoczenie. Poza tym, gracze którzy narzekają na walkę, pewnie nie mają pojęcia, że CDPR oparł ją na motion capture z udziałem prawdziwych akrobatów dzierżących miecz, kiedy gry typu seria DS posiadają system walki będący zupełną fantazją producentów, przeczący prawom fizyki. Kto co lubi, tylko dziwnie się czyta setki osób narzekających na walkę, kiedy ma się świadomość tych faktów. Ja doceniam wysiłek Redów, bo mogli pójść na łatwiznę i oszczędzić sobie gównoburzy ignorantów.
 
Poza tym, gracze którzy narzekają na walkę, pewnie nie mają pojęcia, że CDPR oparł ją na motion capture z udziałem prawdziwych akrobatów dzierżących miecz, kiedy gry typu seria DS posiadają system walki będący zupełną fantazją producentów, przeczący prawom fizyki.
To nie jest kwestia animacji, tylko tego jak się gra i na czym walka polega.
Argument z czapy.
 
To nie jest kwestia animacji, tylko tego jak się gra i na czym walka polega.
Argument z czapy.
Trochę nie załapałeś, u From Software responsywność w walce jest natychmiastowa, bo animacje postaci są uproszczone i nie oparte dokładnie na mo-capie, jeżeli chcemy aby animacje były naturalniejsze no to normalne że postać nie będzie reagować tak szybko, bo animacje "ludzkie" trochę trwaja aby wygladało to naturalnie, bez ucinania klatek tych animacji.
No ale są gusta i guściki, widocznie część ma małe doświadczenie skoro preferują tylko jeden typ walki "soulsowy" a każdy inny zaraz nieporozumienie.

W sumie o to mu chodziło, i o to chodzi ludziom też o animacje i responsywność.przede wszystkim.

@sebogothic Ze strife'ami bym się kłócił czy są takie realistyczne, no ale, albo idziemy na realizm i reakcja postaci jest gorsza, albo przycinamy animacje i szybciej reaguje.
 
Last edited:
Top Bottom