Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Poważnie w kwietniu jeszcze kogoś interesują wyniki plebiscytów naj... poprzedniego roku? Było minęło, trzeba patrzeć do przodu.
A Fallouta nie grałem, więc decyzji nie oceniam. Ale komuś się najwidoczniej podobał i dobrze. Mnie nic do tego.

Wiedźmin 3 nie zdobył statuetki, więc plebiscyt przekupiony i w ogóle się nie liczy, jest mało ważny i ogólnie do dupy
Wiem, że to ironia, ale to nie jest ani mądre ani zabawne.
 
Ja do Fallouta 4 podchodzę już czwarty raz, najdłuższa sesja jaką udało mi się wyciągnąć to jedna godzina. Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje, ale uważam, że ten wybór, tzn. F4 jako gra roku, to jakiś absurd. :*

Jakby mi ktoś wmawiał, że wczasy w Bytomiu to lepsza opcja niż zwiedzanie Nowej Zelandii. Wiadomo, każdy ma prawo tak sądzić, ale większa część populacji popatrzy się na taką osobę jak na wariata <BAFTA I'm talking about you>
 
Szkoda czasu by w ogóle to komentować. Takiej porażki dawno w branży nie było. Świat zmierza ku zagładzie. Jeśli F4 jest gra roku to musiał być to naprawdę słaby rok :(
 
Ale o co to larum? Każdy w grach szuka czegoś innego i inne rzeczy wzbudzają w nas pozytywne emocje. Jeśli to właśnie jury znalazło w F4, a w W3 czy jakiejkolwiek innej grze już nie to nic nam do tego i spekulacje czy gala była ustawiona czy nie bądź zastanawianie się czy to wszystko nie jest aby wielkim żartem lub mistyfikacją nie mają sensu.
I nie, nie pochwalam tego wyboru. Niemniej jednak, jestem w stanie zrozumieć, że są gusta i guściki (co idealnie widać nawet na tym forum patrząc na posty niektórych), a dyskusje o nich zazwyczaj prowadzą do nikąd.
 
No już bez przesady - po co im kolejna nagroda i co nowego ona udowodni?

Gra RED'ów ma swoje mocne strony, którymi wyprzedza konkurencje i to jest fakt. Nie ma co się przejmować, że bardziej popularna marka zgarnęła jakąś tam nagrodę, w Wiedźmin nie.
 
Ostatnio czytając komentarze tutaj na forum, można dojść do wniosku, że Wiedzmin 3 to jednak więcej wad niż zalet ma ;)
 
Ostatnio czytając komentarze tutaj na forum, można dojść do wniosku, że Wiedzmin 3 to jednak więcej wad niż zalet ma ;)
Sęk w tym aby wady przysłonić zaletami, wtedy to tak kiepsko nie wygląda.
Powiem tak, z W3 jest taka sytuacja że jakbym recenzował to móglbym dać i takie 6/10 i spokojnie bym się z tej oceny wybronił, jak i równie dobrze dać 10/10 i tez bym się z tej oceny dał obronić.
 
No cóż, Oblivionem też się zachwycano tuż po premierze, wlepiano mu maksymalne noty, obsypano stosem nagród, okrzyknięto grą wszech czasów itp. itd. A dzisiaj? Opinia na temat tego tytułu jest diametralnie inna. Wolę wystrzegać się przed- i popremierowego hype'u. Oceniam daną grę przez pryzmat replayability i kolejnych przejść. Uważam, że gry, a zwłaszcza erpegi są jak dobre wino: dopiero po kilku latach można stwierdzić czy wyszedł kwach, czy wręcz przeciwnie. Nie zawsze gra kreowana na Chrystusa 2.0 nim się stanie i vice versa. O takim Gothicu przed premierą nikt nie słyszał, a jednak gra weszła do kanonu klasyków (i to nawet jeśli został otoczony kultem tylko w Niemczech, Polsce i Rosji) czy to się komuś podoba, czy też nie.
Wiedźmin 3 ciągle jest świeżą produkcją, potrzeba jeszcze przynajmniej 5 lat by zobaczyć czy gra zapisze się w świadomości graczy na dłużej, czy kolejne nadchodzące erpegi będą do W3 przyrównywane. Sporo też zależy od samych Redów. Jeśli wypuszczą porządne, pełnoprawne narzędzia modderskie, które będą dawały możliwość tworzenia nowych światów oraz przygód to myślę, że jest szansa wytworzenia się sporej społeczności.
 
Last edited:
@toudis815 No nie ma rzeczy idealnej. Wszystko ma wady. Równie dobrze mogę wystawić W3 ocenę 4 i powiedzieć że nie ma klimatu jedynki, dlatego ocena zaniżona ;P Wiadomo, chciałem tego, ale jednak trójka też ma swój klimat i miejscami jest świetny. ;) A gra w sumie była spokojnie grywalna już po pierwszym patchu ;)
 
@toudis815 No nie ma rzeczy idealnej. Wszystko ma wady. Równie dobrze mogę wystawić W3 ocenę 4 i powiedzieć że nie ma klimatu jedynki, dlatego ocena zaniżona ;P Wiadomo, chciałem tego, ale jednak trójka też ma swój klimat i miejscami jest świetny. ;) A gra w sumie była spokojnie grywalna już po pierwszym patchu ;)

Nie no wiadomo, po prostu napisałem , że każdą tezę da się tutaj udowodnić :p i też uwielbiam klimat z jedynki, ale właśnie trójka ma u mnie na plus to, że bliżej jej do tego klimatu niż dwójce. Co do patchy to ja sprzęt potrzebny do odpalenia zakupiłem dopiero jak była już wersja chyba 1.10 więc no ,pomijając jeden quest, bezproblemowo wszystko
 
@toudis815 Mimo że Wiedźmin 3 ma ogromny świat, świetną grafikę itp, to jednak nadal moim ulubionym jest ten pierwszy. Ten klimat, muzyka, odgłosy otoczenia, pogoda, lokacje. Dwójką praktycznie całość tego zatraciła. Dobrze że w 3 Redzi poszli w innym kierunku i mamy sporo ładnych wiosek i krajobrazów, które w jakieś części możemy znać ;) Ja w trójkę grałem od pierwszego patcha i bez problemu. W ogóle gra jest świetnie zoptymalizowana ;)
 
Top Bottom