Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Właśnie podobno go nie zepsuli.
No i bardzo dobrze. Fani nie zostawiliby na nich suchej nitki, gdyby go zepsuli. Były dąsy o Eredina, Emhyra i inne postacie, a gdzie im konkurować z tym młodzieńcem.

Sam się dąsałem na samą obecność, ale już mi przeszło. Liczę, że twórcy wiedzieli co robią i że wybrną z tego z klasą.

---------- Zaktualizowano 11:20 ----------

@PATROL płakał, bo wypadało?
Płakał jak go odrywali od komputera? :p
 
Mowie o ludziach na ivencie, prawda? ;/ Myslisz że recenzeci znali tą postać wcześniej? Pewnie malutka część...
@Szincza O, niezle :p


Ludzie z GOLa znali. Saga Sapkowskiego jest bardzo popularna w Polsce. A na event pojechali wielcy fani którzy jakby zobaczyli złego jego przedstawienie wstaliby i roznieśli Redów na miejscu.
 
Ja bym się o fabułę dodatku nie martwił. Główna oś fabularna wszystkich wiedźminów generalizując była dość oklepana i mało porywająca. W jedynce - amnezja, w dwójce - szukanie sprawiedliwości na własną rękę, a w trójce - obrona rodziny przed niebezpieczeństwem. Wszystko to zostało zrealizowane naprawdę dobrze, ale to nie było nigdy nic takiego coby rzuciło mnie na kolana jakimiś nowatorskimi, tudzież mniej w popkulturze oklepanymi schematami i motywacjami głównego bohatera.

Siłą Wiedźmina są małe rzeczy. Dialogi, niejednoznaczne moralnie postaci, muzyka i mniejsze questy urastające niekiedy do rangi sztuki.
Tak samo sprawa ma się z literackim pierwowzorem. Generalnie ludzie lepiej oceniają wiedźmińskie opowiadania niż sagę, i coś w tym musi być.

Serca z Kamienia były właśnie growym odpowiednikiem takich opowiadań. Nowelą na 10-15 godzin. I raczej trudno powtórzyć coś takiego w grze z otwartym światem z rozgrywką na 30 godzin. I tak RED na polu miksowania fabuły z otwartym światem radzi sobie świetnie i w zasadzie na rynku RPG nie ma w tej chwili konkurencji.

Więc ja czekam na wtorek z utęsknieniem, i z nadzieją, że się nie zawiodę głównym wątkiem, ale prawdziwego fanu będę szukał w klimacie nowej lokacji i w zadaniach pobocznych.
 
Last edited:
Witam. Mam pytanie odnośnie poziomu postaci gdy zaczynamy dodatek krew i wino, bo po ukończeniu gry i serc z kamienia mam postać na 39 poziomie i tu moje pytanie czy bez obaw zaczynać grę tą postacią czy gra nie będzie zbyt łatwa z takim lvl? Czy lepiej wczytać save z postacią z 34 lub 35 lvl?
 
Last edited:
Witam. Mam pytanie odnośnie poziomu postaci gdy zaczynamy dodatek krew i wino, bo po ukończeniu gry i serc z kamienia mam postać na 39 poziomie i tu moje pytanie czy bez obaw zaczynać grę tą postacią czy gra nie będzie zbyt łatwa z takim lvl? Czy lepiej wczytać save z postacią z 34 lub 35 lvl?
Odpalisz sobie skalowanie przeciwników i nie będzie za łatwa. Zresztą, w Krwi i Winie w starciu z bossami ważniejsza od levelu jest odpowiednia taktyka, bo bez niej to i na wysokim poziomie można mieć kłopoty.
 
Odpalisz sobie skalowanie przeciwników i nie będzie za łatwa. Zresztą, w Krwi i Winie w starciu z bossami ważniejsza od levelu jest odpowiednia taktyka, bo bez niej to i na wysokim poziomie można mieć kłopoty.
Skalowanie ma być w nowym patchu do krwi i wina ?
 
Dzięki za info, najwyżej się włączy to skalowanie jeśli by było za łatwo, bo mam wiedźmina z całym rynsztunkiem żmii i nie chciał bym zaczynać gry z innym stanem gry.
 
Możecie zablokować spamerską stronę gameradar.pl (możliwość umieszczania linka z taką nazwą) i przy okazji kolesia, który robi nowe konta i promuje ten syf w dziale z linkami? Temat z linkami to nie szambo..... chyba, że na to pozwolicie.
 
No i jednak będzie edycja GOTY , choć wcześniej Redzi się zarzekali, że takowej nie będzie. Bardzo mnie to cieszy :). Mam tylko nadzieję, że wszystko będzie na płytach i nie będzie znów konieczności ściągania 10 GB z netu :).
 
Ciekawe czy znajdzie się tam może jeszcze jakaś usunięta z finalnej produkcji zawartość, bo z tego co czytałem trochę tego było. Ale raczej są to próżne nadzieje, dostaliśmy w końcu dwa duże dodatki i Redzi chyba gdzieś też wspominali, że po Krwi i Winie będą jedynie patche łatające bugi.
 
Last edited:
No i jednak będzie edycja GOTY , choć wcześniej Redzi się zarzekali, że takowej nie będzie. Bardzo mnie to cieszy :). Mam tylko nadzieję, że wszystko będzie na płytach i nie będzie znów konieczności ściągania 10 GB z netu :).
Ja mogę sobie ściągać, mam szybki net, ale fakt - dobrze by było mieć to wszystko na blaszeczkach. Ciekawe ile toto kosztować będzie, bo ja kapkę teraz ten, wysuszony jestem w związku z tym moim, przyszłym (oby się udało) kompem. :)
 
Top Bottom